Резултати от 1 до 11 от общо 11

Двоумя се между два процесора и като знам, че тука има хора ........

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #1

    Двоумя се между два процесора и като знам, че тука има хора ........

    Дето разбират доста повече от мен, а и имат преки впечатления, очаквам помощ.

    Та, става въпрос за INTEL CORE 2 DUO E6300 и INTEL PENTIUM D 945 . Компа ще се ползва само за работа на КАД система и по-големия кеш дава по-добри резултати. Ако 6300-то е чувствително по-добро, то се замислям и за INTEL CORE 2 DUO E6400. Доста суперлативи съм чул и чел за новите процесори, но ме интересува мнението на тези които имат преки впечатления.

    Благодаря на отзовалите се .



  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Двоумя се между два процесора и като знам, че тука има хора ........

    Преди седмица сравних E6300 (2 x 1,83 ) срещу 630J (3GHz) .
    Разликата която установих с тестове бе 30% грубо , при Аутокад 2007 - даже и повече!

  4. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #3

    Re: Двоумя се между два процесора и като знам, че тука има хора ........

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Преди седмица сравних E6300 (2 x 1,83 ) срещу 630J (3GHz) .
    Разликата която установих с тестове бе 30% грубо , при Аутокад 2007 - даже и повече!
    Този 630J не го виждам там в моста, та да му сравня цената, ама въпроса ми е повече, кой процесор като цена/производителност да предпочета? Не ми се свиди по-високата цена за Е6400, стига и да дава толкова(пък, ако може и повечко) като проценти производителност повече.


    Намерих малко инфо тука за цена, ама нещо не разбирам, 65$ вентилатора ли му струва, че има 2 такива, с BOX и без бокс


  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re: Двоумя се между два процесора и като знам, че тука има хора ........

    без колебание Conroe (core duo 6300). По-хладен, по-нова технология и по-бърз при всеки от тестовете. Само ,че вземи си 800 мегахерцова памет,че тоя процесор може да се клоква мнооооооого

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: Двоумя се между два процесора и като знам, че тука има хора ........

    В момента цената е около 95 $ без ДДС за 630J BOX
    Box означава че е с вентилатор в комплекта !и е с 36м гаранция
    Този който е Tray (няма BOX в сигнатурата ) е с гаранция 12м , но масово се дават м максимум!- той може да е 65$ ама ме съмнява!

    аз бих си купил D930/D940 ( пак е двуядрен ,но от старото ядро Yonah)
    цената му е по-ниска и производителността е по-добра от на 630/640J, но пак е по-бавен от Е6300.
    с този процесор си купи дъно с чипсет i965 за да може в бъдеще да си сложиш поне Е6400 да не сменяш дъно.
    Рамчето поне Corsair 2 x 512 MB DDR-II 667
    харда за да имаш ефект -SATAII ( Лично предпочитам Barracuda , но и Hitachi не са зле )
    За захранване - след поредната издънка на Fortron, изцяло предпочитам Chiefteк 400W


  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #6

    Re: Двоумя се между два процесора и като знам, че тука има хора ........

    .

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #7

    Re: Двоумя се между два процесора и като знам, че тука има хора ........

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    В момента цената е около 95 $ без ДДС за 630J BOX
    Box означава че е с вентилатор в комплекта !и е с 36м гаранция
    Този който е Tray (няма BOX в сигнатурата ) е с гаранция 12м , но масово се дават м максимум!- той може да е 65$ ама ме съмнява!

    аз бих си купил D930/D940 ( пак е двуядрен ,но от старото ядро Yonah)
    цената му е по-ниска и производителността е по-добра от на 630/640J, но пак е по-бавен от Е6300.
    с този процесор си купи дъно с чипсет i965 за да може в бъдеще да си сложиш поне Е6400 да не сменяш дъно.
    Рамчето поне Corsair 2 x 512 MB DDR-II 667
    харда за да имаш ефект -SATAII ( Лично предпочитам Barracuda , но и Hitachi не са зле )
    За захранване - след поредната издънка на Fortron, изцяло предпочитам Chiefteк 400W

    За дъно съм решил(за сега твърдо) този ASROCK.
    1)Доволен съм от тях.
    2)Системата иска процесор и кеш, а винаги можеш да добавиш добра видеокарта впоследствие. Разликата в цената между дъно с вградена карта и без карта е незначителна.
    3)Поддържа и пентиум и конрое.

    Относно захранването, мисля, че не би имало значение какво ще е защото никакви екстри дето и те искат ток, няма да се качват по слотовете.

    За харда съм решил 80GB SEAGATE SATA2 /7200/8MB, но и тука бих помислил върху чуждите мнения.

    За рама знам, 800мх е по-бърза, но нещо не виждам да фигурира в спецификацията на дъното , та значи ще да е 667мх.

    D940 е по-скъп от конрое-то. За 630J много се замислям, щото е почти на 1/3 от цената на Е6300, но пък го няма в моста, а тези дето ще асемблират(в провинцията)..... и ще отговарят за гаранцията работят почти само с мост. Май, май избора ми остава само между D940, E6300 и E6400, освен ако нямате друга идея.


    П.С. До сега съм бил само на АМД, ама ми писна от различни сокети, за различни процесори. Мигрирам към Интел и са ми малко мътни интелските варианти.


  10. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #8

    Re: Двоумя се между два процесора и като знам,

    Цитат Първоначално публикувано от skynet
    Ако ще се ползва за Аутокад 2007  имай предвид, че при въпросната версия както и предишните до 2004,  единствено регенерирането и пречертаването при PAN и ZOOM може да ползва силата на двуядрените процесори което се указва с променливата WHIPTHREAD. За всичко друго, както и за 3д рендерирането ефекта от Core2Duo е нулев. Може би в следващия 2008, а може би не....Aко ще рендваш с двуядрен, ще се наложи за да има сми да ползваш например AccuRender....Аз бих вложил повече средства не толкова за процесор, колкото за професионално видео например Nvidia Quatro FX....
    Рендване, но не аутокад. На Атлон64 3000+, с вградената карта на дъното и х1300 разликата е по-малко от 10%. Процесор и кеш иска само, а за това, че няма да се испълняват повече от едно приложение в един момент, си прав, че няма нужда да е двуядрен. Важното е едно приложение да го изпълнява бързо.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: Двоумя се между два процесора и като знам, че тука има хора ........

    Intel P4 631 3.0G/2M/s.775 BOX 341.70 лв С ДДС
    Intel P-D945 3.4GHz/s.775 BOX 338.00 лв с ДДС
    Intel Core 2 DUO/E6300/1.86GHz/BOX 376.70 лв с ДДС

    Това е и от конкуренцията -Stantek.com

    за 30лв не бих се замислил честно!

  12. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #10

    Re: Двоумя се между два процесора и като знам, че тука има хора ........

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Intel P4 631 3.0G/2M/s.775 BOX 341.70 лв С ДДС
    Intel P-D945 3.4GHz/s.775 BOX 338.00 лв с ДДС
    Intel Core 2 DUO/E6300/1.86GHz/BOX 376.70 лв с ДДС

    Това е и от конкуренцията -Stantek.com

    за 30лв не бих се замислил честно!
    Много благодарство Mr.TECHNO, твоето мнение надделя вчера и току що приключих с компютъра. Първото нещо беше да сравня с един Атлон64 4200+

    Едно и също изделие при рендване:

    ЦПУ: AMD ATHLON64 X2 4200+ върху ASROCK AM2NF6G-VSTA с 2х512DDRII800-A DATA - 150 секунди.

    ЦПУ: INTEL CORE 2 DUO E6400 върху ASROCK CONROE945G-DVI с 2х512DDRII667-A DATA - 90 секунди

    И двете конфигурации използват вградените видео карти.

    Кад системата е Optitex



  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    9
    #11

    Re: Двоумя се между два процесора и като знам, че тука има хора ........

    само едно да попитам, как така си се решил да вземеш Asrock, при такива идеи за процесор....??!?!?
    аз съм с 3.4-ка с 2Х2 МБ Кеш 945-ца, Asus P5W DH, 2X1GB Corsair 6400Pro, 80GB Seagate sATAII - системен, 2Х160GB Seagate sATAII на RAID 0, и да ти кажа прекрасно работи и е доста бърз.
    Имам идея да сменя след нова година 3.4-ката с Кор 2 Дуо, но изчаквам, защото ме посъветваха, че ще излиза нов процесор
    на цена около $170, с нова архитектура и по-добър обмен и кеш.
    Кор 2 Дуо-то е прекрасен процесор и ако имаш възможност вземай го, ако имаш време изчакай след НГ, няма да съжаляваш.

    На тема охлаждания на ЦПУ съм просто впечатлен от новите разработки на http://www.arctic-cooling.com/, при тези параметри на машината ми,
    Про версията на този вентилатор държи процесора на 19-22 градуса целзий, което направо ме изненада...
    На тема захранване: чета някой хора не са доволни от Фортрон, аз нямам никакви забележки, на ако имаш възможност просто не
    посягай към АСРОК, вземи си АСУС...
    Лека вечер

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 22
    Последно: 12-06-13, 21:01
  2. Избор между две дъна и два процесора.
    От zerow във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 27-12-10, 23:18
  3. Отговори: 9
    Последно: 26-10-05, 19:52
  4. Тука има, тука нема... (Siemens ME45 alarms)
    От BerkStock във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 28-09-05, 18:16
  5. АДСЛ интернет - тука има, тука няма
    От Spectre във форум Технологии
    Отговори: 5
    Последно: 27-02-05, 22:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе