Резултати от 1 до 3 от общо 3

Мод на Нфорс4 базирани дънни платки...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #1

    Мод на Нфорс4 базирани дънни платки...

    Далеч съм от мисълта че откривам топлата вода, но все пак бих се радвал ако някой сподели опит по темата. Модът се състои в запояване или съединяване с проводящ лак на няколко мостчета на чипа нфорс, включвайки по този начин Сли и Сата2 на чипсети които не го поддържат(например нфорс4 и нфорс 4 4х).
    При мен запояването е факт от около седмица и не съм сигурен доколко е целесъобразно а и нямам идея как мога да проверя дали след интервенцията Сата 2 работи(сли аз не мога да ползвам, това важи само за хора с ДФИ ланпарти платки които разполагат с 4х ПЦИ-Е слот).

    Идеи как да разбера имам ли вече Сата2 или не?
    Благодаря.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #2

    Re: Мод на Нфорс4 базирани дънни платки...

    Би ли ми казал дали чипсета ти беше защитен с някава пласмасова капка за да не се прави мода? Ако да, как си я махнал? Имам сата 2 диск на който с джъмпер се сменя дали да е 150 мб/с или 300. Предполагам че ако се пусне веднъж с джъмпера веднъж без и се тества скороста би си проличало. Макарче по спомени ефекта се виждаше при натоварена система с няколко конкуретни записа и четения.

    От къде си намерил алк и накаква цена?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #3

    Re: Мод на Нфорс4 базирани дънни платки...

    Ами в моя случай не беше защитен с лак, но в последните версии на чипсета разправят че мостчетата са покрити. При мен стана дори със запояване. ЗА съжаление се оказа че диска ми е Сата1 и докато взема новия няма да знам дали нещо се е променило.Не очаквай кой знае каква разлика. Колкото до лака, продава се във магазините на Вюрт но е много скъп(около 50 лева). Има версии на Локтайт(струваше 14 лева) и на Бизон(около 20 лева), но освен в Бургас от къде можеш да си го купиш не мога да ти кажа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Дънни платки BIOSTAR
    От GolemSmeh във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 26-12-14, 20:17
  2. Продавам Дънни Платки
    От disgorche във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 04-04-13, 15:57
  3. Продавам Дънни Платки
    От disgorche във форум Приключили продажби
    Отговори: 10
    Последно: 09-06-12, 08:44
  4. Отговори: 12
    Последно: 29-12-11, 15:26
  5. дънни платки
    От Bari във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 17
    Последно: 28-12-03, 04:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе