Резултати от 1 до 14 от общо 14

Intel vs. AMD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    25
    #1

    Intel vs. AMD

    Здравейте,
    колебая между тези два екзепляра, моля за помощ, кой е по-продуктивния?

    ATHLON64 3500+, s.AM2 BOX vs. P-D 915 / DUAL 2.8G/ LGA775/ BOX

    този атлон двуядрен ли е?

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    2
    #2

    Re: Intel vs. AMD

    Този не е двуядрен. С прискърбие трябва да отбележа, че Intel-ските двуядрени процесори са по-добри. ;-)

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: Intel vs. AMD

    1. не казваш какво ще правиш с този процесор. за различните неща различни процесори са "най-добри"

    2. не можеш да сравняваш процесори с различни цени

    3. не казваш и какви ще са другите компоненти

    дай повече инфо и ще ти кажем в прав текст

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re: Intel vs. AMD

    Цитат Първоначално публикувано от Mycroft
    Този не е двуядрен. С прискърбие трябва да отбележа, че Intel-ските двуядрени процесори са по-добри. ;-)
    Conroe е доста по-добър от двуглавият AMD. PDXXX не бих казал ,че е от най-бързите .

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: Intel vs. AMD

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    PDXXX не бих казал ,че е от най-бързите .
    но за сметка на това е най-горещ

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    25
    #6

    Re: Intel vs. AMD

    ето една примерна конфигурация с интелския процесор

    Дъно:
    Asrock CONROEXFIRE-ESATA2 - s.LGA775, Intel 945P/ICH7R, HT, 1066/800/533 MHz, EM64T, 4xDDR2 667/533 Dual ch., PCI-EXPRESS x16, PCI-EXPRESS x1 and A.G.I Express slot, 8ch. Audio, Gigabit LAN 10/100/1000 Mb/s, 1*ATA100 + 4*SATA2 3.0Gb/s(support RAID 0, 1, 5, 10 and Intel® Matrix Storage) + 2*eSATA2 3.0Gb/s, 2*IEEE1394, 3xUSB 2.0, ATX

    Процесор:
    Пентиум
    P-D 915 / DUAL 2.8G/ LGA775/ BOX

    Памет
    DDR2 1GB/800 PQI

    Видеокарта
    GeForce 7600GT, M-N76GT/3R2DD, PCI- E, 256MB DDR3, 128 bit, cooler

    DVD-R/RW
    Nec AD-7170A DVD+RW/-RW SILVER

    Кутия
    DELUX DLC-MF436, 350W, 12cm, USB, silver/black

    не ми се смейте, не съм чак такъв разбирач по хардуера, затова искам съвет...
    Та ще ми трябва за фотошоп, корел драу и нови игри Конрото ми идва скъпо. Благодаря!

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #7

    Re: Intel vs. AMD

    Цитат Първоначално публикувано от ozon
    Та ще ми трябва за фотошоп, корел драу и нови игри Конрото ми идва скъпо. Благодаря!
    Кофти комбинация. Това което е добро за такава работа не е достатъчно добро за игри и обратно. Моя съвет е да се лишиш от едното, щото иначе нито работата ти ще е работа, нито игрите игри.


  10. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #8

    Re: Intel vs. AMD

    Чак пък толкова да му куца фотошопа не виждам възможност. Е, може да чака с 10 секунди повече някоя операция, но според мен на всякакъв съвременен компютър (подходящ за новите игри) Фотошоп и Корел направо хвърчат.

    Моят съвет - не падай под гигабайт рам (дори лично аз бих жертвал двуядрения процесор в името на 2ГБ рамец), всичко останало няма да го почувстваш в програмите, освен ако не си луд маняк

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #9

    Re: Intel vs. AMD

    Вземи по бърз едноядрен отколкото двуядрен на ойто едното ядро винаги ще бездейства, марката няма значение гледай да е под 100$, даже целероните с 512 кеш се държат прилично. Аз лично бих взел АМД 3000 или 3200+ и хубаво дъно ,след което отиваме на 2500 Мхз поне!

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    9
    #10

    Re: Intel vs. AMD

    Не ми харесва идеята ти за РАМ PQI - ужасна е !!! И захранване
    добър съвет ти дават за обема на рам-та, аз съм с 2 Гб, но мисля да ги направя 4 ГБ, в другите теми
    вече достатъчно писах за моята система, но захранването задължително да е НЕ ПОД 400Вт. Процесорът
    гледай да е Интел, не защото аз ползувам такъв, а защото ПОЧТИ ВСИЧКИ фирми за сериозни
    софтуери казват така: "С АМД работата, ще стане, но Ви гарантираме, че ще стане както
    трябва с Интел", това си е чиста проба статистика, не си го измислям аз.
    Успех с машината

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: Intel vs. AMD

    Цитат Първоначално публикувано от Mike Patton
    Не ми харесва идеята ти за РАМ PQI - ужасна е !!!
    И от къде стигна до това заключение ?
    Че PQI e s36м гаранция срещу 24 на Kingston, или че е много добра памет , още повече за по-малко пари от Twinmoss или Kingmax ?
    PQI си е добра памет както и да го погледнеш.
    И преди да почнеш да ми вадиш сума ти случки ( които съм сигурен че няма да се отнасят за PQI ) ще те изпреваря и ще ти кажа - от 3 г в системите които правим ( Видеонаблюдение ) слагаме само PQI и нямам грижи. Вярно че на 100 бр. дефектират 1 -2 максимум, но още в началото. Домашния ми комп също е с PQI 2 x 512 DDR 400 CL2,5 но си вървят без грижи на CL2 на 416 MHz ( може и още , но не ми се занимава )
    А ако ме питаш каква е тази скорост - ами 250 шина на процесора и паметта я смъкваш на 166 за да не стават фалове ! Като се вдига шината на проца се вдига и на рама.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    122
    #12

    Re: Intel vs. AMD

    @Mr.TECHNO, не че има особено голямо значение, но Kingston е с доживотна гаранция, а не с 24 месеца

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re: Intel vs. AMD

    Ами от 12м вече ми доставят Kingston s 24m
    това за доживотната гаранция е как да го кажа :
    - За чий Живот става дума ?
        / на паметта , на компютъра , на фирмата , или на продукта  /

    ПП
    Доставчика ми е сигурен , просто вносителя не дава повече
    Масово рам кингстон се давас 24м гаранция ( а бяха с 60 м по-рано )

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    122
    #14

    Re: Intel vs. AMD

    Презумцията за доживотната гаранция е следната: производителя се ангажира да отремонтира или подменя за негова сметка произведените модули при дефектиране, без оглед на срока, който е изминал от закупуването му.
    По никакъв начин не искм да компрометирам доставчика ти, но това за вносителя е леко абсурдно. Аз използвам единствено Kingston от доста години насам по ред причини. Работил съм с двама от вносителите, но сега вече купувам само от единия. Ако имаш нужда мога и да ти съдействам за дефектирали модули, без значение от къде си ги купил (макар че те рядко дефектират )

    И тъй като все пак темата е по-различна, ако искаш можем да продължим на РМ, за да не разводняваме.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 21-03-12, 16:38
  2. Отговори: 5
    Последно: 13-03-12, 11:46
  3. Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family\Mobile Intel(R) GMA 4500
    От pettiofi във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 9
    Последно: 27-11-10, 01:40
  4. Продавам : Intel DQ45CB, Intel Q45 Express,Core2 Duo
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 23-05-09, 22:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе