Резултати от 1 до 12 от общо 12

Asus- отдавна не са това което бяха !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #1

    Asus- отдавна не са това което бяха !

    в тази тема искам просто да изразя огромното ми разочарование от дънните платки на Asus.
    Смея да кажа това защото за последните 2 месеца през ръцете ми минаха много Asus MB които ги вземахме само и единстявено с презумцията за стабилна система , но се оказа че далеч са останали надеждите ми.
    Най- голям удар получих съвсем наскоро с един Asus p5B ( i965 ) който упорито ми скъса нервите и не поиска да тръгне с Е6400 , под какъвто и да е предлог.
    Рама не бе дефектна , избрах я от списъка на Асус ( тествана от тях ) и въпреки това този комп. се скъса да забива и да естартирва докато му покефне .
    Смених всичко - резултата бе същия .
    Накрая взех едно кардинално решение - дънна платка от Intel и всичко тръгна сякаш с магическа пръчка

    Проблемите които срещнах с това дъно се пренесоха като зараза и на моя Асус и това вече подпали фитила .

    Проблемите които срещнах и доста време ми спираха храносмилането и съня са :
    1. FastFat.sys Eror ( несъвместимост с рам и дъно )
    2. NTFS.sys Eror ( несъвместимост с рам и дъно )
    3. Shel32 .dll ( несъвместимост с рам и дъно )
    4. Cab string Eror ( несъвместимост с рам и дъно )
    5. Drive cold not be formated ( несъвместимост с рам и дъно )
    6. eror loading drivers ( несъвместимост с рам и дъно )
    7. Eror in GPN list ( несъвместимост с рам и дъно )
    8. eror in device list ( несъвместимост с рам и дъно )
    9. Page falt on non page area ( несъвместимост с рам и дъно )
    10.Psihical dump of memory
    11.memory menagment error

    Всичко това се появява след като се копират фаиловете и започне инсталацията на winxp в графичния режим ( след първия рестарт )
    Много често някой от тези съобщения се появяваха и по време на формата и копиране на фаиловете в дос режима !

    изчерпах се от идеи и от решения .
    това до което стигнах бе да не си купувам повече Асус под никакъв предлог.
    Всичко за което може някой да се сети бе направено
    Bios flash
    Bios fail safe
    смяна на абсолютно всичко от хардуера ( даже разкачих switsh за 2 комп - 1 мон. )
    намалих тайминги на рам , честота на рам и процесор , спрях сума ти периферия ( звук , usb , com и др. )

    Това което го описвам в голяма част го срещнах и с други платки , но в най -голяма сила с моя асус нф4 и P5B ( i965 )

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2

    Re: Asus- отдавна не са това което бяха !

    Проблема ти е, че си имал под ръка само един комплект памет.
    Не се ядосвай, ще ти мине до една седмица. Asus не са чак толкова лоши.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: Asus- отдавна не са това което бяха !

    два комплекта - Twinmoss & A-DATA
    и при двата без разлика

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #4

    Re: Asus- отдавна не са това което бяха !

    Обърна ли внимание, че тази платка не поддържа модули памет, съставени от 128Mb чипове или двустранни х16 модули памет? Има и други особености с паметта при това дъно. Аз скоро инсталирах компютър с такова дъно и видеокарта ASUS EN7600GSSILENT/HTD/512M + памет 2х1GB DDR2 800 KINGSTON HYPER X и нямах абсолютно никакви проблеми.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: Asus- отдавна не са това което бяха !

    тук ми е и грешката , но ме хвана яд че дъно за 250 лв иска една камара капризи а дъно за 185 лв при това ИНТЕЛ производство тръгва със всяка рам !

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    17
    #6

    Re: Asus- отдавна не са това което бяха !

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    в тази тема искам просто да изразя огромното ми разочарование от дънните платки на Asus.
    Смея да кажа това защото за последните 2 месеца през ръцете ми минаха много Asus MB които ги вземахме само и единстявено с презумцията за стабилна система , но се оказа че далеч са останали надеждите ми.
    Най- голям удар получих съвсем наскоро с един Asus p5B ( i965 ) който упорито ми скъса нервите и не поиска да тръгне с Е6400 , под какъвто и да е предлог.
    Рама не бе дефектна , избрах я от списъка на Асус ( тествана от тях ) и въпреки това този комп. се скъса да забива и да естартирва докато му покефне .
    Смених всичко - резултата бе същия .
    Накрая взех едно кардинално решение - дънна платка от Intel и всичко тръгна сякаш с магическа пръчка

    Проблемите които срещнах с това дъно се пренесоха като зараза и на моя Асус и това вече подпали фитила .

    Проблемите които срещнах и доста време ми спираха храносмилането и съня са :
    1. FastFat.sys Eror ( несъвместимост с рам и дъно )
    2. NTFS.sys Eror ( несъвместимост с рам и дъно )
    3. Shel32 .dll ( несъвместимост с рам и дъно )
    4. Cab string Eror ( несъвместимост с рам и дъно )
    5. Drive cold not be formated ( несъвместимост с рам и дъно )
    6. eror loading drivers ( несъвместимост с рам и дъно )
    7. Eror in GPN list ( несъвместимост с рам и дъно )
    8. eror in device list ( несъвместимост с рам и дъно )
    9. Page falt on non page area ( несъвместимост с рам и дъно )
    10.Psihical dump of memory
    11.memory menagment error

    Всичко това се появява след като се копират фаиловете и започне инсталацията на winxp в графичния режим ( след първия рестарт )
    Много често някой от тези съобщения се появяваха и по време на формата и копиране на фаиловете в дос режима !

    изчерпах се от идеи и от решения .
    това до което стигнах бе да не си купувам повече Асус под никакъв предлог.
    Всичко за което може някой да се сети бе направено
    Bios flash
    Bios fail safe
    смяна на абсолютно всичко от хардуера ( даже разкачих switsh за 2 комп - 1 мон. )
    намалих тайминги на рам , честота на рам и процесор , спрях сума ти периферия ( звук , usb , com и др. )

    Това което го описвам в голяма част го срещнах и с други платки , но в най -голяма сила с моя асус нф4 и P5B ( i965 )


    За втори път съм съгласен с теб !!!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    22
    #7

    Re: Asus- отдавна не са това което бяха !

    Аз съм доволен от това дъно.Никакви проблеми!

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #8

    Re: Asus- отдавна не са това което бяха !

    Що така бе човек - Асус са добри дъна, но определено и аз бих предпочел Интел, макар че е "по-консервативният" избор

    бтв за Асус съм "чувал" следните неща, а именно че правят "тунинг" на дъната си на "ръба" на допустимото, т.е. всички напрежения и т.н. (не ги разбирам тия електротехнически работи хич) са "вдигнати" на ръба на възможното и това им помага да са на челните места по тестовете, вероятно за сметка на нещо друго ...

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re: Asus- отдавна не са това което бяха !

    asus май след легендарното CUSL2 друг топ-продукт не са извадили....

    никога не съм им бил фен, винаги е имало или по-добри като качество, или по-евтини. така че изборът ми за мен е бил към по-доброто, а изборът ми за другите е бил по-често по-евтиното. примерно albatron имаха 1-2 чудесни nforce2 дъна, които когато работеха (защото понякога просто отказваха да бачкат ), работеха невероятно стабилно и производително

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: Asus- отдавна не са това което бяха !

    Вчера пробвах един Интел D965PLT - това дъно е ужасно тихо .
    В сравнение с други дъна и един и същ процесор и боксовия фан , буквално виеше , но на интела е ужасно тих.
    цената на този интел е с 12$ по ниска от на асуса и вече ме е яд че загубих толкова нерви вместо да гукя първоначално този флагман на low end сегмента.
    За мен се запази сентенцията "Интелски процесор - на Интелско дъно."

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #11

    Re: Asus- отдавна не са това което бяха !

    И аз вече нещо започнах да се съгласявам с това мнение изразено от Mr.TECHNO. На част от последните платки Asus P5PE-VM който купихме им се скапа вграденият мрежов контролер 10/100/1000 Marvell 88E8001. За отделните платки процеса на отказ беше различен, но в крайна сметка Windows XP SP2 спря да ги вижда и разпознава, като преинсталация на Windows не решава проблема.
    Та струва ми се, че каквато и слава да са имали скоро могат да я загубят ако продължат да снижават нивото на качеството си.
    След проверка в и на самият сайт на Asus се оказа, че проблемът с тези LAN карти не е изолиран, а е имало такъв и с други модели дънни платки на Asus.

    Така, че и в мен се насажда все повече мнението "Asus- отдавна не са това което бяха!"

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re: Asus- отдавна не са това което бяха !

    @Dora - Има нови драйвери на МАрвела и с тях е по-добре.
    Пробвай ги ( макар че сигурно си го направил )
    Фабричните драйвери имат проблеми с дъната ( пиша за тези които са ми минали през ръцете) 
    Asus P5GL-Х(& SE)
    Asus P5PE-VM
    Asus P5AD2-E
    ASUS P5GD1


    Но след замяна на новите драйвери тръгват горе долу по-добре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Кои бяха Реал Мадрид ?
    От stenly във форум Спорт
    Отговори: 37
    Последно: 02-05-12, 10:21
  2. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 15:17
  3. Мнения за това лаптопче ASUS M50VC-AP095D /15.5/T5850
    От svs_76 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 24-04-09, 21:11
  4. Отговори: 4
    Последно: 30-04-08, 22:40
  5. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе