Резултати от 1 до 13 от общо 13

K7S5A MAX Video Card

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    6
    #1

    K7S5A MAX Video Card

    Ами моя проблем е такъв.. имам дъно К7S5A доскоро бях с видео карта GeForse 2.. един приятел си взе нова карта ама взе че му изгоря нещо на компа и се отказа да го прави... че реши да го продава на части.Значи предложи ми да взема неговата карта която е GeForce FX5500 128Mb.. Въпроса ми е.. дали ще може да я подкара тая карта..?!? и каква е най - яката която мога да сложа на тва дъно

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: K7S5A MAX Video Card

    Това дъно поддържа всчики видеокарти на AGP слот!

    Пиши ми какво продава от компа си приятеля ти че се интересувам от такива части !

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #3

    Re: K7S5A MAX Video Card

    На същото (легендарно) дъно съм сложил ASUS A9550GE 128/128 с умерен клок (т.е. може и повече) преди 1.5 г. Няма грижа!

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    26
    #4

    Re: K7S5A MAX Video Card

    Това дъно за времето си беше трепач. Още "чегъртам" с едно на единия ми комп. К'во му боднеш ще запали! (AGP де.....)

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    6
    #5

    Re: K7S5A MAX Video Card

    Ами.. значи взех тая видео карта...сложих картата .. в първи момент тръгна искара ми картина всичко както трябва... свалих драйверите от сайта на Nvidia, всичко ОК.. обаче по едно време докато играх ми заби нещо компа рестартирах го и почна да ми пищи дъното. Изключих компютара после пак го включих ама положението все същото пищи та пищи и неще да тръгва и картина няма ..махнах тая карта сложих си старата и сичко ОК.. ама тая нещо неще да я кара незнам защо...

    и трябва ли да се прави нещо в Биоса за да се оправи този проблем който имам..

    а относно частите има 1 платка 128MB ДДР рам и AMD Duron 1300MHz



    П.С. Благодаря ви мн за инфото което сте ми дали досега

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: K7S5A MAX Video Card

    коя е видеокартата която слагаш - дай модел
    сложи я пак , размърдай я хубаво.
    Наистина пропуснах да те предупредя че на тези дъна AGP слота e леко разхлабен и някой карти тръгват с подпиране !

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    6
    #7

    Re: K7S5A MAX Video Card

    Видео картата е FX5500 128 DDR 128 Bit 8x която се мъча да накарам да тръгне на дъното ми а иначе старата е GeForce 2 MX 100/200 32Mb.. пробвах това с размърдването.. нищо не стана,а когато я сложих за пръв път сичко беше ОК ама до едно време а дъното си пищи и пищи. Пищенето е същото като това когато видеокартата я няма.. като я махна и го пусна без карта пищи по същия начин.. Има ли вероятност да е изгоряла или нещо да и е станало?! и затова викам да не нещо да не става работата да я подкарам като хората.. Иначе вентилатора на картата тръгва....Благодарая отново.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: K7S5A MAX Video Card

    Чеки малко
    защо изключваш варианта самата 5500 да е проблемна
    това са си клокнати 5200
    навремето като излязоха аз и колегите ми имахме около 70% брак от точно тази серия и се държаха по този начин - работеха , докато компа забие и тогава край

    По принцип се сменят двата мосфета и ако няма поражения по ядрото тръгваха пак ,но докога ?
    Лично ти препоръчвам най-успешната "low end " Dx9 Видеокарта Раден9550 , или поне 6600ГТ

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    6
    #9

    Re: K7S5A MAX Video Card

    Ок.. ами освен тогава да търся тази която ми препоръча.. Радеон9550 или тази 6600ГТ... а тази 5500 може ли да и е станало нещо... в смисал нещо да се е прецакала? И ако можеш да ме ориентираш в цените ба тези карти които ми препоръча ще съм ти много благодрен Мерси предварително

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: K7S5A MAX Video Card

    Radeon 9550 128mb/128b  - http://stantek.com/cenova_lista.php?etid=8&erid=9437GF
    6600GT - http://stantek.com/cenova_lista.php?etid=8&erid=12550
    Цените са крайни с ДДС ! ( има вариант за леки отстъпки )

    но направи така както аз бих постъпил
    отивам във фирмата да ми си купя картат и да ми я инсталират
    и виждам дали тръгва . Ако върви - значи е ок . а ако не тя е в гаранция .
    може и проблема да е в дъното, малко вероятно е , но не е изключено.
    Вярно че дъното ги разпознава всички карти , но не сме говорили дали е без проблем!
    ако клокваш процесора има вероятност да ти замине не само видеото а и една камара други неща.

    Това 5500 мога да го погледна , ако е само проблемс с мосфетите се оправя 25 лв
    но нищо не мога да направя ако има проблем и другаде

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    6
    #11

    Re: K7S5A MAX Video Card

    така....ами освен да събирам пари и да вземам някаква карта... а аз пак отново да питам за тази.. сега ако е проблема в мосферите с две думи докато не се направи нещо на картата няма да тръгне на каквото и да е дъно или само на моето.. защото той ми я даде да я пробвам 2-3 дена да видим как ще върви тва онова да я поразкарам и тогава да му я платя.. и сега дефакто аз не съм му дал никакви пари а да я прецакам.. не ми става мн приятно ако ме разбираш плюс това ми я дава за 30лв. не че са много ама да дам 30лв за развалена карта (вече) и още 25лв за ремонт (ако са мосферите) и да вземе да се прецака след време... мн една такава смотана работа се получава.. и дефакто ме интересува.. Тая 5500 ще работи ли ако се сложи на друго дъно или не?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re: K7S5A MAX Video Card

    няма как да ти кажа освен ако не пробваш !
    ако проблема е в дъното - всяка една карта може да ти направи проблем
    а ако е картата дефектна и на друго дъно ще се сбози !

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    6
    #13

    Re: K7S5A MAX Video Card

    Ок.. Благодаря ти много за информацията която ми даде относно проблема ми.. ще я пробвам да друго дъно да видя какво ще стане.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. W 7 и NVIDIA video card - не си говорят
    От boishin във форум Windows
    Отговори: 18
    Последно: 02-10-12, 12:39
  2. Продавам компютърни компоненти CPU,HDD,PSU,RAM,DVD-RW,Video card и др.
    От bektop във форум Приключили продажби
    Отговори: 13
    Последно: 24-12-11, 22:49
  3. Video Card
    От taipan във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 11
    Последно: 12-02-07, 23:38
  4. Анкета: Video Card?...
    От Tai-Pan във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 31-05-04, 13:54
  5. Video Card za $200
    От perlsite във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 16-10-03, 01:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе