Резултати от 1 до 9 от общо 9

Защо BIOS-ът ми не запомня времето (час и мин)?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #1

    Защо BIOS-ът ми не запомня времето (час и мин)?

    Напоследък, като пусна компютъра ми излиза съобщение, че има промяна в биоса и съотв. ми предлага или да продължа със стойностите по подразбиране или да вляза в сетъпа. Като вляза в сетъпа, виждам, че времето се е променило с някакви фантасмагорични стойности - и часа и минутите; нагласям ги, след това нещата са си наред, няма проблеми при следващи спирания и пускания. Датата НЕ СЕ променя. На следващата сутрин - отново същата история... , но може да не е при първото пускане на компа, ами да речем при второто (както стана днес - сутринта пускане без проблем, сега - пускане с проблем);

    В началото - първите седмици го нямаше това нещо, появи се преди няколко дни.....

    дъното е ново, работи от около месец - ASUS P5KPL-VM, с последна версия на биоса...
    2 GB ram
    Intel Dual Core 2180
    OS: Vista 32bit

    единственото нещо, което променям в биоса, е че нагласям паметта да си е на 800, а не на ауто...
    имам си и антивирусна - аваст- и файръуол и т.н.

    Надявам се някой да има идея какъв е проблема...
    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Защо BIOS-ът ми не запомня времето?

    първо бих казал изтощена батерия, но тя не променя само времето. а защо насилваш паметта на 800? как си клоквал? (защото ако не си, не виждам причина да даваш ръчно честотата на паметта)

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #3

    Re: Защо BIOS-ът ми не запомня времето?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    първо бих казал изтощена батерия, но тя не променя само времето. а защо насилваш паметта на 800? как си клоквал? (защото ако не си, не виждам причина да даваш ръчно честотата на паметта)
    ми не я насилвам, тя си е по принцип 2x1 gb DDR2 800 mhz - защо да не си я пускам така? иначе опциите в биоса на това място са auto, 667 и 800; нищо друго не съм променял, всичко е по подразбиране в биоса, т.е няма клок...

  5. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #4

    Re: Защо BIOS-ът ми не запомня времето?

    Сложи си по-стара версия на BIOS,преди това пробвай да го нулираш от джъмпера на дъното.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    190
    #5

    Re: Защо BIOS-ът ми не запомня времето?

    Все пак, провери си батерията с мултицет. При мен само времето сменяше по същият начин, датата не я променяше. Смених батерията и се оправи. А регионалните настроики (синхронизация на времето)???

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #6

    Re: Защо BIOS-ът ми не запомня времето?

    във вистата е нагласено на българско време...ако беше нещо свързано със синхронизацията щеше да се променя само часа, но не и минутите, а и синхронизацията съм я изключил...май като се изкофти времето в биоса, се променя и в опер. система...но не съм сигурен...

    предишниа ми комп изкара 3 години преди да сменя батерията, а новото дъно само 3 седмици...

    ...ще пробвам да върна оригиналния биос, ама ...по-новата версия позволява уж поддръжка на 1066 MHz (не че има значение това в момента)...

    дали има значение, че флашвах биоса през уиндоза?

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: Защо BIOS-ът ми не запомня времето?

    няма. и аз така флашвам

  10. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #8

    Re: Защо BIOS-ът ми не запомня времето (час и мин)?

    Сигурно ще ме помислиш за луд ама какъв ти е кънекшъна за интернета?Ползваш ли PPPOE?

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #9

    Re: Защо BIOS-ът ми не запомня времето (час и мин)?

    смених батерията и нещата се оправиха; благодаря на отзовалите се!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Времето за профилактика дойде ...
    От roskos във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 18-10-12, 23:05
  2. не запомня каналите
    От pmp666 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 04-07-12, 17:34
  3. Проблем с 'времето' на PC
    От dbitzepsa във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 08-02-12, 23:09
  4. LG 42PQ1000 не запомня програмите
    От vasil_fx във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 19-08-10, 10:46
  5. Смениха ли времето?
    От myrshavija във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 26-03-07, 03:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе