Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Help

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    207
    #1

    Help

    Пичове нещо не мога да разбера,това животно 2х1500 или 2х3000 ли е 1х3000 вече незнам,на програмите ми показва че шината е на 15х100 във биоса 200 mgz,процесора е d925.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Help

    Intel Dual Core D925 3.0GHz 4MB Cache 800MHz

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    207
    #3

    Re: Help

    Общо ли е 3Ghz или 2х1500 което не ми се вярва.Реална честота е 100mhz ефективната е 400 по множител 12 и 15,което ме навежда на мисълта,че бачка на 1500ghz

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #4

    Re: Help

    Intel® Pentium® D Processor 925

    CPU Speed: 3 GHz - The speed at which the processor executes instructions.

    Bus Speed: 800 MHz - The speed of the bus that connects the processor to main memory (RAM). As processors have become faster and faster, the system bus has become one of the chief bottlenecks in modern PCs. Some examples of bus speeds are 1066 MHz, 800 MHz, and 533 MHz.

    Bus/Core Ratio: 15.0 - The ratio of the system bus speed and the operating (core) frequency of the processor. This information is needed by most motherboards when setting up the BIOS for a new processor.

    L2 Cache Size: 4 MB (2x2) - The size of 2nd level cache. L2 Cache is ultra-fast memory that buffers information being transferred between the processor and the slower RAM in an attempt to speed these types of transfers.

    L2 Cache Speed: 3 GHz - The speed of the 2nd level cache. Since all current Intel® processors have internal L2 cache, the cache speed will be expressed in MHz/GHz or the speed in relationship to the processor core speed. For example, the Pentium® II processor and some early Pentium III processors had the L2 cache run at half the processor speed, while newer Pentium III processors and Pentium 4 processors have their cache run at the full speed of the processor.

    http://processorfinder.intel.com/Det...x?sSpec=SL9KA#

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re: Help

    Имаш 2 ядра по 3 гигахерца които не се сумират. Ще дам пример с разклонител с 2 гнезда, в него имаш 220 волта ток а не 440, същото е и с процесорите, честотата на ядрата не се сумира.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    207
    #6

    Re: Help

    Аха.значи сега бачка на 50% от мощноста му.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    20
    #7

    Re: Help

    Цитат Първоначално публикувано от DENITO
    Аха.значи сега бачка на 50% от мощноста му.
    e ти ни уби... От това ти изказване и предишното обяснение за разклонителите, си правя извод, че разклонител с две гнезда работи на 50% от мощноста си... демек 2х110 волта ама е готино...
    Ако работи на 50% (според теб) кажи защо мислиш така. Задаваш въпрос как точно ти работи процесора, обяснява ти се и изведнъз ...ама тои работи на 50% - предстои да взимам 4 ядрен процесор и спорет твоита логика ще работи на 25% от мощноста си...

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    207
    #8

    Re: Help

    Ми смисъл-такъв,че ядрата са по 3Ghz но работат на 1.5Ghz,във софта на дъното имам порграма за клок,но каквото и да правя не се променя нищо,само мога да реголирам напрежението,както показва програмата шината е на 100Mhz ако не се лъжа,във биоса е на 200 mhz

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    20
    #9

    Re: Help

    Така поне ми стана ясно (а и на другите предполагам) какъв е проблема...
    По-скоро ме разсмя сравнението с разклонителя...
    Моя процесор е Р4 Prescott 3Gh, значи имам разклонител с две гнезда, но тънък захранващ кабел.
    От това следва, че докато електрожена работи (конверт от ДВД на ДиВекс) аз мога да в другата дупка да си включа радио и да слушам (интернет, СКАЙП...)
    Твоя "разклонител" е с две дупки и дебел кабел.
    Ти можеш да ползваш електрожен и банцик - примерно. Това обаче не е работа само на процесора, а и на чипсета (ел. инсталацията )
    Процесора ти е 3Гх (2х1500)... Ако искаш да си обясниш как точно става - трябва много четене...
    погледни ТУК - има два разклонителя с по 4 дупки
    Аз чета, чета и през два месеца излиза нещо ново... примерно смятането на графиката се прехвърля на мощен графичен процесор, а не на централния процесор и всичките тези неща се управляват от нови и по-нови чипсети...

    P.S. @DENITO, прегърнах сравненито ти - много точно, но производителноста на процесора зависи и от дъното, чипсета (дебелината на кабела за разклонитела и самата ел. инсталация) неговия процесор Е с 2х3Гх, но ако шината не може да понесе честотата, има логика, който го ограничава на 2х1,5Гх и т.н.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    207
    #10

    Re: Help

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Имаш 2 ядра по 3 гигахерца които не се сумират. Ще дам пример с разклонител с 2 гнезда, в него имаш 220 волта ток а не 440, същото е и с процесорите, честотата на ядрата не се сумира.
    Izvinqvai te 4e pi6a taka no ve4e vze vsi4ko da se bugva,ot po gorniq post e kazano 4e sa dve qdra po 3Ghz,ti kazva6 4e e 2x1500

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Re: Help

    Опитах се да дам прост пример, защото много хора сумират честотите на двете ядра. А Intel Dual Core D925 наистина по спецификация работи на 3 гигахерца за всяко едно от ядрата, намалението на честотата на 1.5 може да е заради неправилна настройка на БИОСа, пуснат SpeedStep който в зависимост от натоварването намалява честотата и енергопотреблението на процесора и т.н.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    90
    #12

    Re: Help

    @DENITO, ясно е, че процесора е с две ядра по 3Гх, а на теб ти го показва (работи) като 2х1,5Гх. Причината за това е или в настроиките на дъното или самото дъно не потдържа този режим на работа на процесора. Затова прочети в книшката на дъното как се конфигурира при разнилчните типове процесори и дали въобще можеш да подкараш процесора на 2х3Гх (вече стана ясно, че няма да стане 6Гх, нали). Лошия вариант за тебе е ако си взел такъв процесор, но дъното ти те ограничава да го ползваш.
    Отговор на този въпрос: "Пичове нещо не мога да разбера,това животно 2х1500 или 2х3000 ли е 1х3000 вече незнам,на програмите ми показва че шината е на 15х100 във биоса 200 mgz,процесора е d925." е написан много пъти: "ПРОЦЕСОРА е 2х3Гх", а със всичките примери за разклонители се опитахме да ти кажем, че може дъното да не го потдържа на 2х3Гх, а на 2х1,5Гх...
    Преди да напишеш модела на дъното и да ни питаш дали става - прегледаи характеристиките и на дъното и на процесора и ако има разминаване в честотата на шината (FSB) значи от там идва "проблема" ти. Процесора работи на 800Мхц. (но може и на по-малко). Дъното може ли да работи на 800Мхц? ако е не, то ефекта го наблюдаваш... Мисля, че вече трябва да е ясно...
    Имам дъно което може да работи на 1033Мхц, но в момента е с процесор на 800Мхц (заради цената ). Става въпрос за честотата на шината, която е важна в случая... затова и откритията се правят всеки месец от производителите на хардуер. Отдавна не е важна тактовата честота на самия процесор, а скороста на шината по която си "говорят" логическите елементи.....
    @stenly, примерът ти е прост, ама точен ,
    Ще си позволя да дам и аз един пример: Представи си метростанция. Мотрисите се движат през 2мин.(много често), и могат да возят много пътници. Има мнооого пътници които искат да се возят, но вратите за метрото са тесни - става блъсканица, мотрисите се движат почти празни и хората пробължават да чакат и за да влязът и за да излязът от метрото... Така: Метрото е процесора, интервала на движение е тактовата честота, големината на мотрисите са Cesh-a, пътниците са подадените и изпратените заявки към процесора, а вратите са тактовата честота на шината. Не е важно колко начесто ще се движат вагоните и с какъв товар, а е важно И скороста с която ще се върнат като резултат. Каква е ползата от това да пътуваш 3мин. с метрото, като после се налага да чакаш 20мин. за да излезеш от метростанцията...

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    207
    #13

    Re: Help

    Вече схванах(евала),лошо е че някаде съм сложил КНИЖЛЕТО и незнам каде е,по спомени беше 1000 и нещо,но ще потърся.
    Ако съдя по Everesta е това FSB400,FSB533,FSB800,FSB1066

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    207
    #14

    Re: Help

    Намерих КНИЖЛЕТО
    LGA775 FOR INTEL CORE2DUP\PENTIUM 4\PENTUMD\CELERON D\CELERON 4XX PROCESSOR FSB:533\800\1066 MHZ
    Всичко съвпада.
    Тип Award BIOS Phoenix - AwardBIOS v6.00PG
    На Евереста ми искача един съвет при чипесета:Проблем AGP е забранен. Това може да причини понижена производителност.
    Не ми дава да мръда шината от 100mhz през оверклока от cd-to.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    207
    #15

    Re: Help

    Някакви магиии стават,увеличих честотата на шината през биоса на 250Мхз при което ми искаше системен диск и забиваше компа,после пак я връщам на 200 и сега гледам хоп 3Гхз излезнаха.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе