Резултати от 1 до 11 от общо 11

Help за повреден Биос

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    9
    #1

    Help за повреден Биос

    Здравейте пичове прецаках си биоса като го префлашвах всичко мина нормално но явно биоса който сам инсталирал не работи с моята версия на даното. Сега само ми излиза да поставя системен диск. И аз си направих системен диск сложих в него програмката за префлашване под дос awdflash.exe и стария биос N325A826.BF, но не работи клавиатурата явно се управлява от биоса. Знам че има начин да се зареди в autoexec.bat но ще изка ентер или y и незнам как да го програмирам и дали е възможно. Има и друг начин който ми казаха но никой от приятелите ми не го е пробвал да извадя биоса той е на цокал и на работещ компютър да подменя биосите да префлашна там. Някой от вас пробвал ли го е този вариянт. Момчета помагайте даното е Biostar NF325-A7.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Help за повреден Биос

    малеее, ужас!
    не пипай нищо и кажи от кой град си

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    9
    #3

    Re: Help за повреден Биос

    От Димитровград съм. Пробвах го този номер с смяна на биосите докато другия компютър работи но програмката Winflash като започне да флашва и възниква проблем и се затваря. А под дос отказва да флашва. Казва че биоса не е за този компютър. Май ще трябва да търся програматор. А ако има някакъв друг начин казваите.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Help за повреден Биос

    само да уточним - ако биосът не е бил за това дъно изобщо е нямало да тръгне да флашва

    но така или иначе ти си имаш проблем, който сам не можеш да оправиш, така че наистина отиди в някоя свястна, подчертавам свястна фирма, в която хората наистина разбират...

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    9
    #5

    Re: Help за повреден Биос

    Оправих го. Сложих друга клавиатура и с нея стана, заредих системната дискета и флашнах стария биос. И всичко си трагна както трябва. Съмнява ме че сам разменил местата на мишката и клавиатурата и затова не е работила.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Help за повреден Биос

    понякога ти блокира и клавиатурата , но се слага autoexec.bat с ред:
    awardflash a:\****.bin /py /sn /f

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    9
    #7

    Re: Help за повреден Биос

    Благодаря ти Mr.TECHNO много полезна информация ми даваш ако ми направи подобен проблем някое дъно ще го пробвам това. Като се получи този проблем ходих в 3 фирми за компютри със сервизи и им обяснявам проблема, те казаха че трябва програматор те нямали ако искам да си порачам. Обясних им че имало някакав начин с autoexec.bat с ред но те казаха че не са пробвали такова нещо демек незнаят как става. Така че това редче което си написал ще спести на много хора време и пари с подобен проблем.Сега обаче като го флашнах кото заспи компютъра и неще да се събужда и трябва рестарт. Как мога да се справя с този проблем не мога да върна стария биос защото не му направих копие. Освен да го преинсталирам може да се оправи от това.

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    2
    #8

    Re:Help за повреден Биос

    Здравейте!

    Аз имах същия проблем с Bios-а.
    Искам само да кажа, че на тези от вас, на които не им се купуват нови клавиатури или пък нямат време да вземат друга назаем от някого, има и друго, по-просто, решение:

    Преди да префлашнете Bios-а и след като DOS-а бъде зареден напълно от дискетата изпишете от клавиатурата( на този етап клавиатурата още работи безпроблемно) следното:

    keyb bg,,keybrd2.sys (при положение, че имате БДС на клавиатурата)

    След това самия изпълним файл Awardflash: awdflash или под каквото име сте го записали на дискетата и Enter.
    Появява се прозорче, в което трябва да въведете името на новия файл за префлашване на Bios. Изпишете го със същото разширение с каквото сте го записали върху дискетата:

    Примерно n325a826.bs или bf(може би и bin е възможно) последвано от един Enter.

    И вече сте готови!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re:Help за повреден Биос

    monfenboy - добро описание колега, но ако бе прочел по внимателно малко по-нагоре щеше да видиш далеч по-удачно решение на проблема.

    @Vlado1113  пробвай да забраниш от биоса заспиването и да го оставиш само на Win

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #10

    Re:Help за повреден Биос

    Не е лошо (даже е препоръчително) преди да се изпълнява awdflash от "ДОС" да се пусне едно awdflash /?
    за да се видят допустимите параметри. Обикновено излиза и подходящ пример.

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    2
    #11

    Re:Help за повреден Биос

    @ Mr.TECHNO:
    monfenboy - добро описание колега, но ако бе прочел по внимателно малко по-нагоре щеше да видиш далеч по-удачно решение на проблема.

    Здравей, Mr.TECHNO! Твоето предложение също бе тествано, но не даде разрешение на проблема с неработещата клавиатура: само един Enter трябваше да бъде натиснат, но как като клавиатурата отново не изпълняваше команди. Затова предложих начина, по който аз успях да си префлашна Биос-а.

    Относно предложения от теб команден ред да бъде сложен в autoexec.bat, извинявай, но няма много смисъл- същият резултат дава и написването му директно в ДОС-овския режим(спестяваш си усилията по редактирането на autoexec.bat от ДОС-дискетата или създаването на нов такъв, както ти по-горе си писал), но след като се отвори Awardflash, със заредено име на новия Биос, всичко отново блокира.

    Всичко бе лично тествано и проверено, затова именно написах предната публикация.

    Поздрави!



  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с БИОС-а?
    От vanko68 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 14-10-09, 06:21
  2. Флашване на повреден БИОС
    От apeiron във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 15-04-08, 12:16
  3. Въпрос за Биос
    От taralion във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 27-01-08, 21:35
  4. Повреден ли е DVD-Rom`а?
    От hihimor във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 03-05-06, 22:15
  5. Биос
    От nniki във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 15-04-03, 21:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе