Резултати от 1 до 14 от общо 14

Може би проблем с процесор...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    11
    #1

    Може би проблем с процесор...

    Здравейте.

    Преди 3 дена си клокнах процесора от 2.40 GHz на 3 GHz и когато отварям ApexDC++ се чува едно "цък"(само един път при отварянето, при затварянето не) някъде откъм частта на процесора, но не съм сигурен дали е от там. Това се чува и при още 1 програма инсталирана на компютъа ми - Desktop Lock. Процесора, дъното и захранването ми са следните: Intel Q6600, Gigabyte GA-P35-DS4 (rev. 1.1), Forton 1010W А да ви кажа, че допреди няколко дена не бях клоквал процесор, т.е. първия ми опит :D Направих го с помощ от един друг форум, който няма да споменавам. Всичко е ОК уж, но този звук ме притеснява...
    Другия ми проблем е, че когато си рестартирам компютъра той изгасва и се включва, изгасва и се включва и в BIOS вече опцията "Core clock processor" или нещо такова е "Disabled" - сама се спира Казвайте какво да правя, че се притеснявам да не ми замине някоя част

    P.s. Обяснявайте като на по-незнаещ човек

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Може би проблем с процесор...

    намали го от 3 на 2.8 и да видим дали ще продължава

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    11
    #3

    Re:Може би проблем с процесор...

    Утре ще пробвам.
    Ето една снимка от CPU-Z
    Може ли това да се получава от тока, т.е. контактите да не са в ред, или изобщо от какво може да се получава така? У нас контактите не са заземени или както му се вика там...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    11
    #4

    Re:Може би проблем с процесор...

    Ейй мръсно животнУ... Рестартирам го(при 3 GHz) и тръгва да зарежда до снимката на Gigabyte, след това се изключва, после вече се включва и си тръгва. Поглеждам в BIOS и CPU Host Clock Control се е изключило само, а до колкото знам трябва да е Enabled. Явно аз не правя нещо както трябва или някой компонент не е годен за clock - рамта да речем.(някаква Kingston 2x1 GB 800 MHz DDR2 за към 40 лева плочката я взех като си купувах pc). Не знам, не знам от какво може да е и страшно много ме изнервя. Хубаво си беше 600 MHz отгоре :D

    P.s. Сега съм го дал на default настройки и цъкането не се чува + CPU Host clock control - disabled, което трябва да си е така ако няма да клокваш..

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:Може би проблем с процесор...

    честотата на паметта намалил ли си я до около фабричните 800

    и изобщо въпросът ми говори ли ти нещо?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    11
    #6

    Re:Може би проблем с процесор...

    edited by user!

    има причина за edit, която няма да споменавам!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    11
    #7

    Re:Може би проблем с процесор...

    Такааа... Кажете сега защо се чува това цъкане при клокване от 2.40 на 3.0 GHz?! Аз искам процесора да си остане на 3.0 GHz но цъкането да не се чува. (това цъкане при default настройки не се чува!) Аз ли не правя нещо като хората или по pc не е наред някой джаджа?
    Понеже нямам с какво да ви направя снимка на BIOS и да я постна тук, съм преписал настройките и сега ще ги постна да ми кажете дали има нещо нередно!

    Значи като рестартирам компютъра, натискам DEL да вляза в BIOS и после влизам в MB Intelligent Tweaker (M.I.T.).
    MB Intelligent Tweaker (M.I.T.)

    ======================================================================
    MB Intelligent Tweaker (M.I.T.)


    Robust Graphics Booster - Turbo
    CPU CLOCK RATIO - 9 x
    CPU CLOCK HOST CONTROL - Enabled
    CPU Host Frequency(MHz) - 333
    PCI Express Frequency(MHz) - 100
    C.I.A.2 - Disabled
    System Memory Multiplier(SPD) - 2.40 (мръднах го на 2.40 за да стане Memory Frequency на 800 както е default-a)
    Memory Frequency - 800(default) / 800
    High speed DRAM DLL Settings - Option 1
    Performance Enhance - Turbo

    System Voltage Control - MANUAL
    DDR2 OverVoltage Control - Normal
    PCI-E OverVoltage Control - Normal
    FSB OverVoltage Control - Normal
    (G)MCH OverVoltage Control - Normal
    CPU Voltage Control - 1.27500V
    Normal CPU Vcore - 1.27500V
    ======================================================================


    Поомаагаааййтеее

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re:Може би проблем с процесор...

    obust Graphics Booster - Turbo
    CPU CLOCK RATIO - 9 x
    CPU CLOCK HOST CONTROL - Enabled
    CPU Host Frequency(MHz) - 333
    PCI Express Frequency(MHz) - 101
    C.I.A.2 - Disabled
    System Memory Multiplier(SPD) - 2.40 (мръднах го на 2.40 за да стане Memory Frequency на 800 както е default-a)
    Memory Frequency - 800(default) / 800
    High speed DRAM DLL Settings - Option 1
    Performance Enhance - Turbo

    System Voltage Control - MANUAL
    DDR2 OverVoltage Control - 2,1V ( само ако е 1,9 по дефалт )
    PCI-E OverVoltage Control - Normal
    FSB OverVoltage Control - Normal
    (G)MCH OverVoltage Control - Normal
    CPU Voltage Control - 1.37500V
    Normal CPU Vcore - 1.27500V

    Аз бих пробвал така !

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #9

    Re:Може би проблем с процесор...

    въпросът ми е малко глупав, но сигурен ли си, че това цъкане не идва от харда?
    Не виждам как процесор би цъкал!
    Ако има някакви проблеми с клока, компютърът щеше да забива, или да ти излизат сини екрани, рестарт и така на татък.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    11
    #10

    Re:Може би проблем с процесор...

    fXOrange, aми ослушвах се от къде идва звука и най-силен беше около частта на процесора... Не мога да ти кажа дали е от твърдия диск.
    А относно проблем с клока - когато бях пуснал темата проблемите бяха: чуваше се цъкането(то само еди път се чува при включване на ApexDC), а другия проблем беше, че когато рестартирам компютъра то той угасваше(не при всеки рестарт, а при който рестарт му кефне) и пак тръгва после и като стигна вече до Desktop виждам, че проца върви пак на 2.40 ,а в BIOS CPU CLOCK HOST CONTROL беше Disabled

    EDIT:
    Mr.TECHNO, максимум може до 1,55 в тази графа в BIOS. Промених волтажа на процесора и PCI EXpress... на посочените в твоя коментар, единствено рамта не съм барал защото до 1,55 може да се направи... Цъкането продължава
    Защо след като може до 1,55 V, в CPU-Z показва 1,80? или това е някакъв друг волтаж? (снимка на CPU-Z)

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    11
    #11

    Re:Може би проблем с процесор...

    fXOrange, не е от твърдия диск. Имам общо 4 диска и преместих програмата при която чувам този звук и на 4те. След това стартирах и затварях програмата от всеки един диск - чува се цъкане... Не вярвам да е от дисковете. Преди 14-15 дена си купих диска, на който е Win сега, а и програмата Apex

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    11
    #12

    Re:Може би проблем с процесор...


    При отварянето на CPU-Z се чува не цъкане, а тзъъът от процесора Ееейй няма да стане клока при мене... Сигурно процесора не е наред или някой друга част
    Как пък на нито един не му се е случвало такова нещо?! Писах и в други форуми, ама не...
    Благодаря ви все пак.

  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #13

    Re:Може би проблем с процесор...

    от доста години се занимавам с информатика, винаги съм клоквал процесорите си, още от времето, когато това не ставаше чрез биоса
    а с джъмпери на дъното.
    Никога до сега не съм чувал такъв подобен звук, нито да се говори, за такъв.

    Явно си в грешка, друг компонент би цъкал, като примерно вентилатор или хард, но не и процесор.

    Не твърдя, че не е възможно, а просто не виждам, как процесор би цъкал.
    На твое място не бих се тормозил с подобно явление, когато признаците на забиване на компютъра и сини екрани, са липсващи.

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #14

    Re:Може би проблем с процесор...

    И мен ме съмнява да е процесор виновника за звука. По-скоро е някой елемент покрай процесора щом от там го чуваш. Както казва fXOrange щом няма син екран и забиване , не се тормози излишно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Може ли ADM (Ati) видеокарта да се сложи на процесор Intel ?
    От IvanPanaiotow във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 17-05-12, 18:25
  2. Отговори: 8
    Последно: 06-07-11, 19:49
  3. Отговори: 3
    Последно: 16-01-10, 15:59
  4. Може ли ??? - Въпрос за дъно и процесор
    От batco във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 25-08-05, 18:47
  5. Може би проблем с CD-RW
    От mxkolev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 29-07-03, 08:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе