Резултати от 1 до 7 от общо 7

Upgrade на pc

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    3
    #1

    Upgrade на pc

    Здравейте, момчета! Имам нужда от вашата помощ , разбира се, на който му се занимава с мен... За което съм благодарна... Купила съм компютър 2007 с препоръка на мой добър познат... И искам да го обновя, че напоследък ми къса нервите... Човек не може да седне спокойно пред компютъра без да цикли, мн е неприятно и дразнещо! И още повече имам намерение да се занимавам с photoshop, coredraw за в бъдеще и др програми ...
    Ето шотове за моя pc, въпреки останлите два не са важни, но все пак ...
    http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2...ixGPWTso4P.JPG
    http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1...kItGjpLMZx.JPG
    http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2...c8wfxE5vQ1.JPG

    Искам да сменя RAM-та, процесора нещо много не смея, че ... не разбирам въобще.. И уж видео карта, но за него може и да го пропусна.. Целта е компютъра ми да върви нормално и да се работи като хората... мерси все пак за вниманието ...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    49
    #2

    Re:Upgrade на pc

    Можеш да продадеш модулчето памет от 512MB и да купиш 2х1GB памет DDR400.Можеш и да смениш картата с някое по-добро AGP.След съответният ъпдейт на биос,можеш да сложиш и многоядрен процесор.Полученият резултат обаче,няма да бъде адекватен за вложените пари.Ако не ти е възможно да смениш цялата конфигурация,което всъщност е най-доброто решение,лично аз бих се ограничил само със смяната на паметта.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Upgrade на pc

    за shop-a и draw ти трябва повече рам, както и правилно си се насочила (то и процесор ти трябва, но да речем, започваме с по-належащото - паметта)

    обаче вземи уточни кога ти цикли (игри, фотошоп.....), защото причината може да е недобро охлаждане (примерно). на всичко или на някое конкретно заглавие...?

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #4

    Re:Upgrade на pc

    да зациклянето може да идва от доста неща - прегряване на процесор, заради задръстен радиатор, вирус, скапана операционна система....
    Всичко зависи от бюджета ти, дали си готова да смениш дъно, процесор и рама ( като гледам няма реална нужда от смяна на хард диск ), или само да поставиш повече рама.

    Гледайки раздел С, е ясно че си с Windows XP, ако самата тя не е преинсталирана от доста време, както казах по нагоре може да има вируси. Hадявам се дефрагмантираш също, от време на време?
    Така, реши първо какъв ти е бюджета и после ще видим, какво може да се измисли по въпроса.

  6. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #5

    Re:Upgrade на pc

    Както и да е това дъно ако е R.2 поддържа и C2D. Въпреки това по-лесно и по-добър вариант е да продадеш тази машинка и си вземеш една нова.

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #6

    Re:Upgrade на pc

    @peterstamov
    поддържа, да, но става въпрос за micro ATX- дъното не е нищо усобенно, с два слота, за рам- до 2GB
    Ако става върпос, за XP няма проблем. Все пак, момичето може да му се иска да мине примерно на 7.


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    104
    #7

    Re:Upgrade на pc

    При всички случаи ти трябва 2х1GB памет DDR400 за photoshop и coredraw!
    Двуядрен процерор май не можеш да сложиш, за съжаление.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Upgrade Mobile CPU
    От ambakalov във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 31-05-12, 18:02
  2. Za UPGRADE ili ne???
    От simple_man във форум Овърклок
    Отговори: 5
    Последно: 27-03-03, 10:46
  3. Upgrade ?!
    От StrokedInside във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 20-04-02, 19:04
  4. 98 SE ->XP upgrade - how much???
    От LordOfEvil във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 10-11-01, 14:47
  5. UPGRADE !!!
    От DOT във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 05-06-01, 22:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе