Резултати от 1 до 8 от общо 8

Хайде на евтините булдозери

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Хайде на евтините булдозери

    С риск да ви разочаровам, не става дума нито за булдозери, нито дори за климатици, а за новите FX процесори от AMD с Bulldozer архитектура.

    Неколкократно отлаганата премиера на 32-нанометровите AMD FX процесори с архитектура Bulldozer най-накрая се състоя.
    AMD представи едновременно 4 процесора от FX линията. Флагман е 8-ядрения FX-8150, който ще работи на честота 3.6-4.2GHz (втората цифра е максималната честота в режим Turbo) ще се предлага за $245. Следва го отново 8-ядрен FX процесор - FX-8120, честота 3.1-4GHz и цена $205. FX6100 пък е с 6 ядра, работещи на 3.3-3.9GHz и ще се предлага за $165.
    Най-малкият Bulldozer процсор ще е 4-ядрения FX-4100, 3.6—3.8GHz за цена от $115.
    На пръв поглед - невероятно примамливи цени за процесори с изцяло нова архитектура. Не е за пренебрегване и факта, че за пръв път можете да се сдобиете с процесор с цели 8 ядра само за около $200.
    Съвсем скоро, AMD ще пусне на пазара още няколко 4 и 8-ядрени разновидности.
    Всички FX процесори са съвместими с AM3 цокъл, имат вграден двуканален RAM контролер, поддържащ DDR3-1866MHz, 8MB L3 кеш и по 2MB L2 кеш за всеки двуядрен модул. Тоест, 4MB L2 за 4-ядрен, 6 за 6-ядрен и 8 за 8-ядрен.
    Повече подробности, множество схеми и детайли можете да намерите на тук - http://www.3dnews.ru/news/618227/







  2.  
     
  3. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #2

    Re:Хайде на евтините булдозери

    Както и очаквах, няма чудеса.
    The Bulldozer Review: AMD FX-8150 Tested
    http://www.anandtech.com/show/4955/t...-fx8150-tested

    +edit AMD FX-8150 Review: From Bulldozer To Zambezi To FX
    http://www.tomshardware.com/reviews/...90fx,3043.html

    (Не че е лош чипа, но "подобрението" в IPC не впечатлява, "многото" ядра си шерват FPU по двойки, харчи здраво въпреки 32nm... добре, че си взех X6-цата...)

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re:Хайде на евтините булдозери

    Това което ме очуди е че най-добрата 8 ядрена бройка Булдозер е по-слаб от най-обикновнния i5

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #4

    Re:Хайде на евтините булдозери

    Досега четох разни щуротии из глобалната мрежа, за Нова Година бях решил да подкарвам Булдозер, ама май няма да стане, ще си стоя на стария Phenom II х4. То като гледам няма смисъл от ъпгрейд на кошницата ми.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re:Хайде на евтините булдозери

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Това което ме очуди е че най-добрата 8 ядрена бройка Булдозер е по-слаб от най-обикновнния i5
    Чак пък да си се чудил. Аз бях почти сигурен, че за съжаление няма да направят процесора който всички фенове на АМД чакат от времето на Атлон64.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re:Хайде на евтините булдозери

    сякаш чаках да направят уж по-добро ама ...., че и клокнат с голям волтаж- просто АМД - без коментар

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re:Хайде на евтините булдозери

    според мен истината е, че AMD отново са напипали вярната идея. понастоящем всяко ядро на Intel-ски процесор е хубаво само по себе си, а съвместната им работа е хубава, само защото сборът от ядрата се представя добре. доколкото усещам, AMD в момента залагат не толкова на сбора на дискретните ядра да даде добър резултат, а разчитат на синергията на отделните по-слаби ядра.

    това е причината да се дънят в настоящия момент - самите програми рядко могат да се възползват изцяло от потенциала на няколкото ядра. оптимизирай ги за AMD (както винаги, междупрочем и получаваш това, за което са замислени

    нима като излезе MMX на Pentium 166 имаше значение преди да излязат заглавия, поддържащи ги?

    да, и аз съм разочарован дотолкова, доколкото не съм очаквал резки сътресения. прекалено от отдавна се говори за Булдозерите, за да могат да бъдат хем от 5 години на хартия, хем актуални в настоящето.

    все пак е тъжно да знам, че аз с моя i5-2500 съм на практика по-бърз от върховия модел на върховата серия на иначе много уважаваните от мен (за съжаление по-скоро в миналото уважавани) AMD

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #8

    Re:Хайде на евтините булдозери

    мен не ме учудва, не се и надявах да направят нещо изключително.
    Като почнеш от процесорите и, и завършиш на видео драйверите...

    Въпреки всичко, на компютъра в къщи, все още съм със стария Phenom 9650 quad core, който не е мръднал от кутията, още от излизането му и не мисля скоро да го сменям, просто, за малкото което правя, на тоя компютър си ми стига.
    Да не говорим, за това, че съм го скъсал от клок, и стигам честоти просто почити недопустими, за едно AMD.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам най евтините ПРОЦЕСОРИ
    От disgorche във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 23-07-13, 08:22
  2. Asus пуска евтините лаптопи
    От stekyman във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 19-08-07, 20:10
  3. Хайде на море!!!
    От llll във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 21
    Последно: 11-08-06, 20:52
  4. Хайде на авантатаааааа!!! :-)
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 44
    Последно: 26-06-06, 12:26
  5. Евтините струйни принтери днес
    От ggurov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 25
    Последно: 26-11-05, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе