Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

На кръстопът

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #16

    Re:На кръстопът

    защото даването на шанс е емоционална категория, а притежаването на хубав компютър е материална

    бил съм отдаден фен на AMD до края на силните им процесори, именно залезът на Athlon XP и относително свестните А64. не смятам, че аз дължа нещо на AMD, а е точно обратното, защото те взимат моите пари, а не обратното. така че с края на техните хубави продукти дойде краят и на моята подкрепа.

    именно поради изключително качествените Core2 и iCore архитектури "лобито" на Intel е толкова силно, а не защото ни харесва пиукането в рекламите им

    след като си с Е8600, тогава миграцията ти към i3 е абсолютно безсмислена, защото разликата е маржинална и понякога в полза на единия, друг път в полза на другия процесор. скокът обаче към i5 ще го усетиш и в мозъка на костите си...

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на niva
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    59
    #17

    Re:На кръстопът

    Е чак толкова емоционален не съм ако питаш жена ми, но суета е за съжеление всичко в тоя свят.Може да е продукт на безсмислена глупост начинанието ми с AMD-то но понякога човек е обладан от паранои които са по-силни от него, но и не чак толкова фатални.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    122
    #18

    Re:На кръстопът

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    скокът обаче към i5 ще го усетиш и в мозъка на костите си...
    Определено, но пък 300-те лева няма да стигна дори само за процесора. А трябва и дъно за поне 120лв. евентуално и RAM, че не се знае тоя E8600 на какво дъно и с каква памет работи. Та такива ми ти работи... В твоят случай май е най-добре да търсиш втора ръка Q9550 за около 200лв. ако E8600 ти идва леко слаб. Цените на Булдозерите също не са ниски, та и там 300лв. са прекалено малко, а и нали отчиташ факта, че макар и AMD FX-8xxx да го водят 8-ядрен, но реално са си 4 физически ядра с по два изчислителни блока за целочислени операции, или както AMD ги наричат "модули". Та не са чисти 8-ядрени, макар да не са и 4-ядрени. Нещо като много добре усъвършенствана Hyper-Threading технология. Но заради други промени по архитектурата на процесора пък в доста от случаите Булдозерите изостават от конкурентните Санди бридж и дори и от "старите" Phenom II процесори. Изобщо, както вече няколко човека казаха, не може да се каже еднозначно че даден процесор е 100% по-добър от негов конкурент, защото компютъра далеч не е само процесор, а цяла система от компоненти, а и много зависи от дейността която се извършва на даден компютър.

  5. Junior Member Аватара на niva
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    59
    #19

    Re:На кръстопът

    Интела работи на ASUS P5QD
    TURBO с шест гига DDR2-но това е отделна работа. Дъното се появи и е ASROCK 890FX DELUXE 5 имам и 8гига DDR3/1600 видео карта да не говорим по-горе съм споменал.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #20

    Re:На кръстопът

    Цитат Първоначално публикувано от Людмил
    ...нали отчиташ факта, че макар и AMD FX-8xxx да го водят 8-ядрен, но реално са си 4 физически ядра с по два изчислителни блока за целочислени операции, или както AMD ги наричат "модули". Та не са чисти 8-ядрени, макар да не са и 4-ядрени...
    ей това се опитвам да обясня на сума ти хора, ама пусти маркетинг, хората предпочитат да вярват на рекламите

  7. Junior Member Аватара на niva
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    59
    #21

    Re:На кръстопът

    Нека сведем глави и да замълчим;- този свят без илюзии е немислим!

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на qwertydhh
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    18
    #22

    Re:На кръстопът

    Купил си скъпо булдозерско дъно, имаш 300 лева и подпитваш за 6 ядра - FX-6100 e 280 лв., а FX-8120 e 380 лв. И двата процесора се клокват доволно.

  10. Junior Member Аватара на niva
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    59
    #23

    Re:На кръстопът

    Така е, мен това ми е играта.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Групите на Кръстопът: Фестивал на Музикант.Орг
    От mproject във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 03-02-10, 18:34
  2. Задача 82 (крокодила Гена на кръстопът)
    От Bibi във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 19-11-04, 17:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе