Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

На кръстопът

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на niva
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    59
    #1

    На кръстопът

    Абстрахирайки се от всичко като програми това за какво ше се използва компа и прочие, кое е за предпочитане?-помалко ядра на повисока честота или повече ядря на по-ниска честота но повече кеш?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Re:На кръстопът

    Цитат Първоначално публикувано от niva
    Абстрахирайки се от всичко като програми това за какво ше се използва компа и прочие, кое е за предпочитане?-помалко ядра на повисока честота или повече ядря на по-ниска честота но повече кеш?
    Така зададен въпроса няма как да се абстрахираме от това.
    Аз бих ти задал следния въпрос, много програми ли ще се ползват едновременно или 1-2. Аз предпочитам многото ядра, но на офис компютъра няма стартирани по малко от 10 програми...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    57
    #3

    Re:На кръстопът

    По-новият процесор. То, ако се абстрахираме от всичко, си вземи Дюрон или Пентуим 2. Подкарват ХР и офис пакет...



  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #4

    Re:На кръстопът

    това с ядрата не е от значение. Примерно при AMD, купи си, ако щеш техен 12 ядрен процесор, той като си е боклук си е боклук...

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:На кръстопът

    не е възможен отговор на така формулиран въпрос, освен следното:

    ако е за филми, интернет, музика и офис пакети - каквото и да вземеш, все ще ти върши работа

  7. Junior Member Аватара на niva
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    59
    #6

    Re:На кръстопът

    Пълното отричане на AMD e малко пресилено. На компа ше се качват тежки игри и работа с видео.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re:На кръстопът

    ако имаш пари за i5-2500(K), значи отричането на АMD не е пресилено
    ако нямаш - тогава кажи за какви пари да мислим, и само тогава може някоe AMD да си пробие път в препоръките

    -----------------

    тежките игри са ясни - за тях трябва видеокарта, като изборът на процесор е далеч на заден план
    какво разбираш под "видео"? видеообработка или ще гледаш филми (видео)?

  10. Junior Member Аватара на niva
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    59
    #8

    Re:На кръстопът

    Иде реч за 300лв.
    Видео обработка. Дали едно Булдозерче няма да се справи с предизвикателството-6-ядрено например? Видеокартата е прилична 256-битова DDR5.

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #9

    Re:На кръстопът

    по добре клокнато i3, от колкото булдозерче, и постът ми не е пресилен изобщо!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    41
    #10

    Re:На кръстопът

    Не вкарвайте в спор AMD <> Intel, пък и не това се пита.
    Ако е за домашен компютър аз бих избрал по-високата тактова честота.
    Ако е за сървър там е ясно броя ядра (core) или процесори (sockets) колкото повече по-добре!

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #11

    Re:На кръстопът

    http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?...120+Eight-Core

    @FearMe e прав, ако може да си позволиш I5... Ако не можеш фадромата... Въпреки, че на теория втория дава малко повече точки...

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на niva
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    59
    #12

    Re:На кръстопът

    Благодаря за интилигентния отговор на WISENT, сега вече знам какво да правя. Дъно ASROCK 890FX DELUXE 5 + AMDFX4170 4,2MHZ FSB2200MHZ 12cache,пък дано тоя проц.да е поне на нивото на клокната I3-ка .

  16. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #13

    Re:На кръстопът

    Този процесор е на нивото на AMD Phenom II X4. i3 ки има много, но повечето неклокнати го бият... Освен това работи на стария сокет AM3...
    Моето мнение е, че за тези пари по кофти процесор не може да вземеш

    За 40лв отгоре - 340 спокойно може да вземеш - Core i5 2320 - които е много по...
    А между другото i3 ката i3 2130 - за съшите пари 270 лв пак е по-добра (не клокната)

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Re:На кръстопът

    niva, не се опитвай да търсиш смисъл в отговорите, който те не притежават

    ако AMD ти е присърце, взимай и не ни слушай, но ако наистина искаш съвет, който да последваш, недей подхожда пристрастно

    отговорът на wisent е донякъде верен, защото има един изключително важен фактор, който неговият отговор не отчита, и това не е нито честотата, нито броя ядра, а архитектурата. има Пентиум4 на честоти далеч над 3 GHz, който обаче вече никой не брои за силни.

    той би бил прав, само ако допълним "където броят ядра е поне 2, като още по-добре е да са поне висок клас Core2, а още по-добре 4 Quad, а съвсем най-добре iCore". 2 ядра iCore именно поради фактора "архитектура" са силни горе-долу колкото 4 ядра Core2, т.е. i3 е горе-долу колкото среден до висок Core2 Quad. четирите ядра в i5 изхвърчат рязко напред, като за съжаление AMD им правят конкуренция с огромно закъснение с Булдозера си. i7-2600 са недостижими, а i7-9*** са мнооого-много по-напред

    затова и се опитваме да ти обясним, че нито броят ядра е решаващ фактор сам по себе си, нито честотата

  18. Junior Member Аватара на niva
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    59
    #15

    Re:На кръстопът

    FearMe наистина си детаелен и обоснован, някои нища съм прочел, малко знам-но това което казваш е точно така. Самият аз съм с двуглав INTEL E8600 който сьвсем не е лош, обаче ми прави впечетление силното лоби на INTEL. Светът се променя и защо не да не дадем шанс на булдозерите, моят избор няма да е фатален нито ще съм единственият луд в този свят.AMD си е обективна даденост и дори без нас тя пак ще съществува.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Групите на Кръстопът: Фестивал на Музикант.Орг
    От mproject във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 03-02-10, 18:34
  2. Задача 82 (крокодила Гена на кръстопът)
    От Bibi във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 19-11-04, 17:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе