Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Pentium B960 или Core i3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    108
    #1

    Pentium B960 или Core i3

    Ще се използва за нормалните семейни неща.
    Питането ми е дали ще има разлика в функционирането на компютъра като цяло, предвид разликата в процесорите т.е. дали да се купува по - скъпия / по евтиния вариант се намира и с 100 лв. по надолу, посочения линк е само за параметрите /.

    http://www.stemo.bg/jsp/bg.do?a=cHJv...TE5#n.2.2.2.46

    http://www.stemo.bg/jsp/bg.do?a=cHJv...Dg0#n.2.2.2.40

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:Pentium B960 или Core i3

    аз имах и трите и останах на i3, но според мен сгреших,
    Вземай по-евтиния и не съжалявай - за домашни нужди е достатъчхно силен, или ще го кажа по друг начин
    За "Soho" ( Small Office/ Home Office ) натоварване на процесора.
    с i5 го натоварваш маск до 10- 15%
    с i3 - макс 25 %
    s B960 до 35% от възможностите на процесора.
    сам си прецени дали да дадеш повече пари за едно и също нещо.
    По-добре инвестирай във видеокарта.
    ако си мислиш че с i3 ще играеш флипер или пасианс по-бързо или по-бързо ще зарежда страници или отваря "документи " - грешиш !!!

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #3

    Re:Pentium B960 или Core i3

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    аз имах и трите и останах на i3, но според мен сгреших,
    Вземай по-евтиния и не съжалявай - за домашни нужди е достатъчхно силен, или ще го кажа по друг начин
    За "Soho" ( Small Office/ Home Office ) натоварване на процесора.
    с i5 го натоварваш маск до 10- 15%
    с i3 - макс 25 %
    s B960 до 35% от възможностите на процесора.
    сам си прецени дали да дадеш повече пари за едно и също нещо.
    По-добре инвестирай във видеокарта.
    ако си мислиш че с i3 ще играеш флипер или пасианс по-бързо или по-бързо ще зарежда страници или отваря "документи " - грешиш !!!
    +1

    В допълнение - за домашна машина - относно бързината като цяло е решаваща скоростта на РАМ-та. А в случая на ТЕХНО - и трите поддържат шина 1333. Та остава и РАМа на машината, която гледаш да е 1333 /желателно и да е на 2 плочки за Дуал чанел режим на работа. Ноември като избирах едно ЛЕНОВО - имаше 50 лева разлика в сходни машини с разлика само и3 или В950. Е не мисля, че съм сгрешил като платихме малко повече, но въпроса е на теб дали ти трябва и3 точно или 100 лв както в случая /например за видео карта/

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:Pentium B960 или Core i3

    я да видим в подкрепа на твърдението ти за решаващата роля на скоростта на RAM-а няколко реални, а не синтетични теста

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    122
    #5

    Re:Pentium B960 или Core i3

    Само, че бягай далеч от тия Inspiron-и. Рядко некачествени лаптопи на доста завишена цена в сравнение с конкурентни Samsung или Fujitsu. За "нормалните семейни неща" бих избрал Fujitsu Lifebook AH531 - http://iskampc.com/fujitsu-lifebook-...15-6-n-nn.html Samsung NP300E5Z - http://www.technopolis.bg/b2c/detail...NP300E5Z-A01BG или евентуално някой HP ProBook 4530s

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    76
    #6

    Re:Pentium B960 или Core i3

    от двата лаптопа си мисля че си струва да се дадат 100 лв за 2 Гб рам и и3-ката и то точно тази и-3ка 2330.

    отделно че тези цени ми се виждат с поне 100 лева завишени да не кажа към 200.
    преди 6 месеца взех като втората конфигурация за познат но изпълнение на ACER за около 850 лв а делското не прескачаше 1000ката.

    i3 2330 = ~ 2700 точки
    B960 = ~ 2100 точки
    http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

    ПС. машинката върху която имам наблюдения на ACER се държи доста добре и е абсолютно достатъчна за домашните приложения. А относно това за Inspirion че е некачествен са пълни глупости. Взимай смело Делче и не му мисли


    Ето един вариант който намерих за 5 мин. Не претендирам да си купуваш от ардес аз не си пазаря от тях но имат сходни и що годе реални цени за някои модели.
    http://ardes.bg/laptop/Dell+Inspiron+N5110+-+3.-40485

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    108
    #7

    Re:Pentium B960 или Core i3

    Цитат Първоначално публикувано от Людмил
    Само, че бягай далеч от тия Inspiron-и. Рядко некачествени лаптопи на доста завишена цена в сравнение с конкурентни Samsung или Fujitsu.
    Или в Русе никой не разбира от лаптоп-и или наистина Дел са боклуци. Не съм съгласен с твърденията ти.
    В къщи имам достатъчно "домашни приложения" на Самсунг, за да се убедя в "качеството" им, поради което съм приключил с тази марка отдавна.
    Благодаря за отговорите, ако успея да излъжа жената ще е по-скъпия.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re:Pentium B960 или Core i3

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    я да видим в подкрепа на твърдението ти за решаващата роля на скоростта на RAM-а няколко реални, а не синтетични теста
    Ами да видим твоите доводи.
    с контролер в процесора за 1333 рам, искам да видя дали ще пуснеш нещо ефективно на повече от това, освен при овърклок ( ефективно имам в предвид - делителя ти може да пусне повече , но дали ще има полза от това ) ?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    76
    #9

    Re:Pentium B960 или Core i3

    ако си решил да даваш 1200 лв ето ти го избора без коментар

    http://ardes.bg/laptop/Dell+Inspiron+N5110-40137

    i5 = ~ 3700 точки

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #10

    Re:Pentium B960 или Core i3

    Няма такова понятие без коментар!
    Ето ти лаптоп, на същата марка, вършещ същата работа, със същата VGA, по-слаб процесор, но по-голям HDD, с 4, вместо излишните 6GB RAM и цена 230лв по-ниска.
    http://ardes.bg/laptop/Dell+Inspiron...ver+-+3.-37139
    Чакам да ме убедиш защо да дам тези 230лв отгоре със или без коментар.
    Подобни примери... колкото искаш.

    Ето още един - по-евтин, с по-добра VGA и по-голям HDD:
    http://ardes.bg/laptop/Acer+Aspire+5...6G75Mnkk-38184

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    122
    #11

    Re:Pentium B960 или Core i3

    Цитат Първоначално публикувано от curizo
    Или в Русе никой не разбира от лаптоп-и или наистина Дел са боклуци. Не съм съгласен с твърденията ти.
    В къщи имам достатъчно "домашни приложения" на Самсунг, за да се убедя в "качеството" им, поради което съм приключил с тази марка отдавна.
    Благодаря за отговорите, ако успея да излъжа жената ще е по-скъпия.
    Не, Dell не са боклуци. Новото поколение Inspiron са посредствени(да не кажа лоши) с гадна евтина пластмаса и ужасно охлаждане(най-големия проблем според мен). Изобщо, много са далеч от latitude, че и от Vostro, които не са много по-скъпи. Не знам у вас какви "домашни приложения на Самсунг" имате, но явно нямате досег с лаптопите им.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re:Pentium B960 или Core i3

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Ами да видим твоите доводи.
    с контролер в процесора за 1333 рам, искам да видя дали ще пуснеш нещо ефективно на повече от това, освен при овърклок ( ефективно имам в предвид - делителя ти може да пусне повече , но дали ще има полза от това ) ?
    не става много ясно в моя подкрепа ли говориш или не, но повече прилича като да е

    дали на 1066 или на 1333, в реалния живот няма кой знае каква разлика, затова настоях за резултати в реални приложения, а не в синтетични тестове.

    по отношение на лаптоп като цяло, напълно подкрепям теб и КРИС относно процесора. няма домашно приложение, изключая игрите и ФШ/КАД, което да натовари процесор от този ранг, включително и ХД филмите. 200 лева са си 200 лева и не виждам причина да се дават, когато няма нужда...

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #13

    Re:Pentium B960 или Core i3

    Еми да предложа и аз LENOVO IDEAPAD Y560 59038061 което има всички + 9-сове на линкнатите досега лаптопи + лицензиран заводски инсталиран Уиндоус 7 за само 1150лева поръчан през интернет .

    Видеокартата му бие по производителност Нвидиа 525(тази карта изобщо не я препоръчвам слаба е) и успешно конкурира Нвидия 540ГТ, като при клокване я бие по производителност с около 14%-18%. Не че ще клокваш видеокартата, но възможността за повече клокване означава, че е по-стабилна в сравнение с Нвидия ГТ540.То Нвидията не подлежи на клокване, тъй като става нестабилна-иамше такива опити и оплаквания, че ати 5650 се клоква далеч по-успешно от нея.

    Процесора не от последното поколение, но e поколение след dual core, тоест поколеноето е позиционирано между двете серии от линкнатите лаптопи.

    За безпристрастно сравнение на видеокартите и лаптопите препоръчвам този сайт собственост на австрийска фирма.

    За да не съм голословен ето едноревю на същия лаптоп с единствена разлика, че процесора на лаптопа от техно-то е съвсем малко по-слаб от i460m.Преди нова година беше на цена 970 лева, но сега е +180 лева нагоре.


    Що се отнася до Инспириън серията-то казаното по-горе е вярно и действително от охлаждането имаше оплаквания.С леновото едва ли ще има такива оплаквания.
    Изобщо без охлаждане няма да има и лаптоп.

    Ако ще харчиш 1250 лева това LENOVO-G770AM с 8 ГБ РАМ, ново поколение процесор, 17'3 екран с резолюция 1600х900 за 1234 лева през интернет е най -доброто.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #14

    Re:Pentium B960 или Core i3

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    не става много ясно в моя подкрепа ли говориш или не, но повече прилича като да е

    дали на 1066 или на 1333, в реалния живот няма кой знае каква разлика, затова настоях за резултати в реални приложения, а не в синтетични тестове.

    по отношение на лаптоп като цяло, напълно подкрепям теб и КРИС относно процесора. няма домашно приложение, изключая игрите и ФШ/КАД, което да натовари процесор от този ранг, включително и ХД филмите. 200 лева са си 200 лева и не виждам причина да се дават, когато няма нужда...
    Не можах да зацепя какво точно има в предвид ТЕХНОТО, но ако си открия сейфчетата от тестовете с АИДА/Еверест ще ти ги пратя лично на теб.
    Емпирично установено с двата ми лаптопа. А в последствие ще се осъществи и на още 2 - Един ХП 625 и Леновото с и3, което споменах /за тези двата ще е само добавяне на 2-ра плочка, защото сега са си с по 1 на 1333 - съответно 2ГБ за ХП и 4 ГБ за Леновото G570 s i3 / Ati 6370M 1GB

    ASUS F5N - S TK-57 2*1.9 беше с 1*1ГБ 667. сложих 2*1ГБ 800 и литна с поне 20% като цяло бързодействието му. При все това - тоя смотан процесор още е напълно достатъчена за домашна употреба. Бях го пробвал с НФС Уорлд - и се справяше - е видеото НВ7000м хич не е за хвалене. За домашна употреба лаптопа е все още е отличник, въпреки че е на 4г.
    За Ацер 5738 с Т4200 - 800шина - и РАМ 2*2 ГБ 1066 - след ъпгрейд с P7350 - също има над 20% подобрение - само щото новия е 1066 шина и не спъва РАМ-та като стария Т4200. Ако мога и с друго да помогна, моля!
    П.С. За процесорите е явно че сме на едно мнение всички.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Re:Pentium B960 или Core i3

    V_Simeonov
    1. Правим разлика между две различни памети. ДДР2 контролера е на дъното , при ддр3 контролера е в процесора.
    При ддр2 с подръжка на 800 мегахерца памет, всичко зависеше първо от контролера на дъното. Ако дъното поддържаше ддр2 667 , ако сложиш 800mhz памет , пак на 667 ще тръгне.
    Това е същото при ДДР3 , само че в Sandy brige процесорите е контролера на паметта. а там със смяна на дъно няма да се оправи ако не може да пуснеш 2000 мхз ддр3 . Трябва да се смени платформата, понеже контролера в процесора е за 1333 . Самата памет може да се пусне на 2000 мхз, но рално само при овърклок се вижда ефекта от по-високта честота.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам процесор pentium dual core e5800 3.2ghz
    От anjnsan във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 25-04-14, 20:57
  2. Продавам Intel Pentium Dual Core E2160- 1.8ghz
    От Sinnerr във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 30-09-12, 11:55
  3. Продавам Pentium Dual-Core E5200 и AC Freezer 7 Pro
    От phonogram във форум Приключили продажби
    Отговори: 11
    Последно: 07-05-12, 11:08
  4. Продавам Intel Pentium Dual-Core Mobile T2390
    От Sall във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 17-06-10, 16:28
  5. Купувам Pentium Dual Core
    От DJ във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 16-01-07, 21:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе