Резултати от 1 до 7 от общо 7

Asus P5Q SE Plus няма POST и BOOT

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    11
    #1

    Asus P5Q SE Plus няма POST и BOOT

    Здравейте,
    Проблема е следния, дъното спря да бутва по нормалния начин. Единствения начин да го подкарам е като ресетирам BIOS, но след това трябва да натискам F2 за да зареди OS. Ако се опитам да вляза в BIOS, да си направя настройките и след това с F10 да Save&Exit дъното се ресва и не може да тръгне. Разбира се преди това съм направил F5 Load Default. Опитвах по всякакъв начин да го пусна нормлано и не става. Махах дискове IDE, SATA и SSD, USB устройствата също(мишка и клавиатура), пусках го само с един RAM модул, държах го без батерия и захранване няколко часа. Свалих му и BIOS чипа. Сменях захранване, сменях RAM модули. Флашнах му BIOS с последния за това дъно, версия 2204. И в крайна сметка не можах да го подкарам нормално . След рестарт от OS или дори само да вляза в BIOS и да изляза без да правя каквото и да било, дъното само развърта дисковете и вентилаторите и не тръгва. Няма звуков сигнал от BIOS. Просто за да го пусна се налага всеки път да ресетвам BIOS. При това положение изписуква, както е нормално 1 път и тръгва. След като си зареди OS, дъното работи отлично, стабилно и бързо, нямам сини екрани, нито ми забиват приложения, играя игри по цял ден и нямам никакви грижи с него, с две думи работи перфектно, НО няма сила на земята която да го накара да бутне нормално. Държи се все едно е прекалено овърклокнато и не може самичко да се възтанови за да тръгне. Когато не ресна BIOS се получава следното: Тръгва за малко, после гасне, после пак тръгва за няколко секунди и пак гасне, после тръгва и не гасне повече, само върти вентилаторите и дисковете и толкова, нито пищи нито нищо. Понеже ми писна да местя джъмпера за CLR CMOS, си сложих едно ключе и всеки път преди да натисна Power бутона, натискам ключето за около 3 сек. и после пускам компа.
    Ще съм ви благодарен ако дадете някакви идеи какво да правя, защото моите свършиха. Паралелно с това, понеже подозирам, че това дъно няма да го бъде, си търся друго такова със сокет 775. Държа да е с чипсет не по-малък от P45

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:Asus P5Q SE Plus няма POST и BOOT

    сложи друг процесор и смени батерията.
    подозирам нещо , но пиша като ги направиш тези неща.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Asus P5Q SE Plus няма POST и BOOT

    не че ще ти е от помощ, но да ти кажа, че преди време имах вземане-даване с едно дъно 939, което се държеше по почти същия начин

    след известно стоене в кутията си (т.е. отписано) беше продадено като проблемно

    новият собственик каза, че няма НИКАКВИ проблеми с него

    можеш да пробваш и да го извадиш от кутията в случай, че окъсява някъде, или да се огъва...

  5. Junior Member Аватара на niva
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    59
    #4

    Re:Asus P5Q SE Plus няма POST и BOOT

    Преди време, подобни пластики ми въртеше един ASROCK s./775, същият за да тръгне след първоначално сглобяване трябваше 3/4 пъти да му сложа и извадя процесора и ставаше безсмъртен, - ако ли не, всичко завърта и черен екран. След 3 цигари една след друга, реших да сменя охлаждането - което беше ''последният заподозрян '' и нещата дойдоха на място.

    Не правя аналог с тебе - просто споделям!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    11
    #5

    Re:Asus P5Q SE Plus няма POST и BOOT

    @
    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    сложи друг процесор и смени батерията.
    подозирам нещо , но пиша като ги направиш тези неща.
    Смених процесора и батерията. имаше лек напредък, защото този път компютъра позволи да вляза в BIOS, да направя настройки, да сейвна и изляза, след това бутна нормално. С това обаче свърши хубавото. След като го ресна от OS или просто го изгася от OS, отново не може да бутне и пак се наложи да мина през CLR CMOS. Когато върнах моя CPU, нещата се развиха по стария начин. Просто с моя CPU, ако мина през BIOS, неможе да бутне без CLR CMOS.
    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    не че ще ти е от помощ, но да ти кажа, че преди време имах вземане-даване с едно дъно 939, което се държеше по почти същия начин
    след известно стоене в кутията си (т.е. отписано) беше продадено като проблемно
    новият собственик каза, че няма НИКАКВИ проблеми с него
    можеш да пробваш и да го извадиш от кутията в случай, че окъсява някъде, или да се огъва...
    Кутията ми е изцяло от плексиглас, прозрачна, няма никъде метал в нея, няма как да накъси някъде.
    Цитат Първоначално публикувано от niva
    Преди време, подобни пластики ми въртеше един ASROCK s./775, същият за да тръгне след първоначално сглобяване трябваше 3/4 пъти да му сложа и извадя процесора и ставаше безсмъртен, - ако ли не, всичко завърта и черен екран. След 3 цигари една след друга, реших да сменя охлаждането - което беше ''последният заподозрян '' и нещата дойдоха на място.

    Не правя аналог с тебе - просто споделям!
    Дъното все още е в гаранция, изтича Ноември месец. През всичкото това време не ми е създавало никакви грижи. CPU при idle седи на 30C и никога не е надвишавало 45C и то след около десетина часа игра non-stop. Проблема започна с това, че първия път когато го напраи трябваше да извадя USB устройствата и SATA дисковете, после бутна без дори да реасвам BIOS, много скоро след този случай обаче, тотално спря да пали и както в първия пост съм обяснил CLR CMOS е единствения начин за да тръгне.
    Определено имам подозрения, че някой SMD елемент се е "опекъл" шашка BIOS или аз не знам какво. И по някакви причини не може правилно на инициализира CPU-то. Тоест не може да сетне правилно я тайминги, я волтаж, я честота...Абе нещо в този стил се случва. Имам чувството, че се самоовърклоква и за това не тръгва.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re:Asus P5Q SE Plus няма POST и BOOT

    не се занимавай а го връщай.
    Толкова нерви за гаранционно дъно

    Само упомени изрично че си с ддр2 = да не ти го сменят с ддр3

    дъното не се ли подпира на метални крачета към тавата на кутията ?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    11
    #7

    Re:Asus P5Q SE Plus няма POST и BOOT

    Явно ще се занимая с гаранцията, а иначе дъното е закрепено към тавата с пластмасови дистанционни втулки

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ASUS EAH2600 Pro + Belinea 1980 S2 - Няма образ с DVI кабел: РЕШЕН!
    От sclera_bg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 24-01-17, 11:22
  2. Помощ за проблем с дъно Asus P5KPL-VM - няма видеосигнал
    От XAH във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 07-02-14, 20:55
  3. Asus A8V-E NW Deluxe не минава успешно POST
    От Presidenta във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 12
    Последно: 03-12-09, 19:27
  4. ASUS F5Z -няма драйвери за WinXP
    От slave във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 20-10-08, 16:04
  5. Дъно ASUS P5GL-MX/S няма звук
    От quest във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 30-11-05, 16:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе