Резултати от 1 до 11 от общо 11

ASUS EAH2600 Pro + Belinea 1980 S2 - Няма образ с DVI кабел: РЕШЕН!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #1

    ASUS EAH2600 Pro + Belinea 1980 S2 - Няма образ с DVI кабел: РЕШЕН!

    Вече вдигнах ръце, ама все пак да питам и тук:

    Чисто нова конфигурация: (от 18 януари)
    процесор : K8 Athlon64x2 4800+ DUAL CORE Socket AM2, BOX
    дъно : Asus M2N-MX SE Plus (исках Asus M2N-X Plus, но и друг път е ставало дума, че ценовите листи са едно, а наличностите - друго)
    видео: RADEON 2600PRO, 256MB Asus EAH2600PRO/HTDP/256M, PCI Express
    памет: 2 x 1GB DDR-2 800MHZ, Kingmax
    хард диск и т.н.,

    всичко бачка на 6, ОБАЧЕ по никакъв начин не мога да подкарам чисто новия монитор Belinea 1980 S2 с приложения към монитора цифров кабел. Пълно мъртвило, дори ходихме да връщаме машината на асемблатора и станахме за смях на кокошките. Образ получавам само с аналоговия кабел и преходника, който е към видеокартата.

    Къде според вас е проблема? Дефектен кабел? Дефектен цифров вход на монитора? Нещо друго? Моля дайте съвет, че машината е за приятел и се получи (лек) конфуз...

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: ASUS EAH2600 Pro + Belinea 1980 S2 - Няма образ с HDMI кабел

    Какво стана като ходихте да връщате машината?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: ASUS EAH2600 Pro + Belinea 1980 S2 - Няма образ с HDMI кабел

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Какво стана като ходихте да връщате машината?
    на друг монитор компа е изкарал синал !

    Имах такъв проблем с един познат - още не се знае какво е !
    моя въпрос е - като пуснеш компютъра с DVi кабела - Виждаш ли досовския екран в началото или изобщо не изгрява .
    Ако не изгрява - аз мисля че е буксата на монитора .

    При моя познат излиза сигнала в началото - после не - какво ти да пробвах , не видях win екрана след зареждането му - даже и през TV- outa пробвах и за друго не се сетих.
    а на подобен ком със същия модел тв 0 без проблем изгря от раз!

  5. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #4

    Re: ASUS EAH2600 Pro + Belinea 1980 S2 - Няма образ с HDMI кабел

    Монитора си работи нормално когато получава сигнал през аналоговия вход с аналоговия кабел, който е включен с преходник към картата (тя няма аналогови изходи). Следователно картата работи нормално, както и монитора (когато получава аналогов сигнал). Когато направя цифрова връзка няма никой - абсолютно нищо - никакво първоначално зареждане, нищо - и монитора минава в стендбай.
    Наистина има два варианта - или кабела или буксата. Но в офиса нямам друг компютър с цифров видеоизход и не мога да тествам. Видеокартата явно работи нормално и засега нещата ще ги оставя така, просто питах, ако на някой му се е случвало подобно нещо и е намерил решение

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re: ASUS EAH2600 Pro + Belinea 1980 S2 - Няма образ с HDMI кабел

    Най-лесния вариянт - носиш монитора на асемблатора и искаш да го подкара през цифровия вход.

  7. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #6

    Re: ASUS EAH2600 Pro + Belinea 1980 S2 - Няма образ с HDMI кабел: РЕШЕН!

    Ето какво стана най-накрая:
    Реших да пробвам с друг кабел, на пръв поглед пак няма образ, но изведнъж изгря като слънце. Викам : я да проверя с оригиналния - също има. Последваха множесто рестарти и установих следното: картата подава образ към монитора чак когато се изобрази десктопа на Windows, тоест когато зареждането е приключило. Както и да въртях и суках не успях да изкарам образ в режим настройка на BIOS и POST процедурите на дъното. Монитора си спи и това е. Така че поне няма детето му да бърника в BIOS-а

    Считам проблема за (ненапълно) решен, затова промених и заглавието.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #7

    Re: ASUS EAH2600 Pro + Belinea 1980 S2 - Няма образ с HDMI кабел: РЕШЕН!

    ами нещо честотата явно не му харесва, нали помниш навремето като ползваха стари Macintosh монитори на PC-та че беше същото.
    А съм срещал и такива видеокарти, дето изкарват по-висока честота дори в ДОС режим.
    И като идея - докато е в 'невидим' режим, що не цъкнеш бутона MENU на монитора, да видиш в какъв режим и честота е баш

  10. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #8

    Re: ASUS EAH2600 Pro + Belinea 1980 S2 - Няма образ с HDMI кабел: РЕШЕН!

    Не мога да получа никаква информация, защото монитора стои в стендбай режим докато получи сигнал, който му харесва. В това състояние натисках всичките бутони - но без ефект - не се събужда.

    Абе да сме живи и здрави, ще го преживеем!

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #9

    Re: ASUS EAH2600 Pro + Belinea 1980 S2 - Няма образ с HDMI кабел: РЕШЕН!

    Едно мънинко уточнение - говорим за DVI или за HDMI в темата ?

    Ей това са картинки от wiki на двата кабела:
    [img width=800 height=379]http://free.hit.bg/dimiters-kv/High_Definition_Multimedia_Interface_Plug.jpg[/img]

  12. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #10

    Re: ASUS EAH2600 Pro + Belinea 1980 S2 - Няма образ с HDMI кабел: РЕШЕН!

    Разбира се че става дума за DVI , с който е окомплектован монитора. Чудя се откъде ми е дошло да напиша HDMIв заглавието на темата затова го промених.




    Даже като гледам на схемата е DVI-I

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    1
    #11

    Отговор: Re: ASUS EAH2600 Pro + Belinea 1980 S2 - Няма образ с HDMI кабел: РЕШЕН!

    Понеже съм със същия монитор искам да добавя нещо много интересно тъй като ми се случвало абсолютно същото нещо но с win 7 на предишното ми дъно което беше също като сегашното с вградено видео. Та тогава образа при мен изгряваше като сложа vga кабела в слота на дъното където излиза сигнала от вграденото видео, a dvi кабела едновременно с това също е закачен за видеокартата в случая беше радеон 4850 и си излизаше образ и от биоса по този странен начин. В момента в който махнех vga кабела същото няма образ на зареждането. Проблеми е имало и с това че след изгряване на вин няма образ. Сега проблемите ми са вече с дргуга машина с gtx 750 ti дъно B75-D3V, изпада в някякъв стенд бай режим, мига и не разбира дали му се подава сигнал или не. При налълно изключен компютър, според мен нормалната реакция трябва да бъде следната. Подава се ток директно с цъкане на копчето от разклонитела, монитора трябва да провери дали има сигнал за около 1-2-3-4-5 секунди да са и да каже че такъв няма и да започне да свети копчето в позиция изгасен оранжево, вместо това той стои и не казва че няма сигнал а само мига копчето. След като се извади кабела чак тогава казва че няма сигнал. След като се сложи пак и се пусне вече и компютъра се почват едни моления да засече този сигнал от видеокартата, понякога трябват няколко спирания на компютъра и рестарти за да се получи това. Иначе след като се 'научи' да открива сигнала вече си работи добре. Но напоследкък всяка сутрин се занимавам с глупости по 10 мин за да успея да го подкарам - главно с рестарти и чакане. Накрая някак тръгва, след всяко спиране и пускане на компютъра ситуацията се подобрява. Първо започва да показва биос и стига до вин логона, после вече при следващия рестарт понякога влиза веднага понякога на втория път. Това ми кажете нормално ли е? Сега съм го пуснал с двата кабела vga с преходник в dvi-i и dvi в dvi-d, утре сутринта като го пускам ще разбера дали ще запали от раз и дали ще даде проблем. Но като цяло вдигам ръце от тоя монитор. Четох също че много хора имат проблеми от подобен род и оправянето се състои във вадене на батерията и почистване на компонентие. В моя случай това го направих но не помогна. В момента използвам win 10, същото го правеше и под win 8.1, но там с рестарти не се занимавах. Като го пусна и дойда след 10-20 мин картината е изгряла без да пипам нищо. Дълго време с вграденото видео нямаше проблем и всичко си изгряваше веднага. След като замалко свалих картата и пробвах вграденото пак се започна мигане. Че ще има смяна на монира по някое време е ясно, но е важно и да се разбере защо стават тези неща. Мисля си че в съвременното време в което живеем такива бъгове не трябва да има.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Asus P5Q SE Plus няма POST и BOOT
    От jigsawx във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 21-05-12, 23:38
  2. Фотоапарат OLYMPUS μ700 няма образ на дисплея!
    От felly във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 02-12-09, 11:12
  3. Отговори: 6
    Последно: 16-03-09, 19:30
  4. Asus P5VD2-MX проблем със звука Решен
    От MAKAPOB във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 0
    Последно: 27-09-08, 13:34
  5. Питане за захранващ кабел.-Проблема е решен.
    От b.shterev във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 20-03-08, 21:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе