Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Новата ми "играчка" ;)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Новата ми "играчка" ;)

    инспириран от темата за колите като скъпи играчки, реших да споделя каква е най-новата ми играчка:

    дънна платка Gigabyte Z77-D3H
    процесор i5-3570K
    видео Sapphire Vapor-X OC 7770

    първи и повърхностни впечатления - дъното е UEFI 3D, има всичко, което му трябва на човек с нормални изисквания. интересно е, че позволява множител до над х60, което е за умопомрачителните >6 GHz, които не съм чул някой да направи. мисля, че на i5-3570K беше нещо малко наd 5

    процесорът е по нормалному феноменално бърз, дори и в сравнение с предния ми 2500К. клокна се от 3.4 на 4.2 за времето, нужно за 1 рестарт . повече ще пробвам по-нататък, защото сега нямам време за сериозна "игра" с него. и той не е по-различен от характерното за третото поколение i-core зверско качване на температурата под товар, но както я качва за 3 секунди, така я и сваля. показанията на датчика в кристала са шокиращи и ми се струва, че не отразяват реалното състояние на нещата...

    най-малко съм си играл с видеото. единственото, което мога да кажа е, че furmark от 24 фрейма на предното ми 5770, сега скочи на 30, при това на максимална температура 65 градуса (5770 вдигаше 78!). 2 големи вентилатора, абсолютно безшумни... Vapor-X, какво повече да се каже? ааа, има какво - фабрично клокната е

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #2

    Re:Новата ми "играчка" ;)

    Честита придобивка, колега геймър!

    Няма да крия, че цъкам с благородна завист, затова че вече можеш пълноценно да се насладиш на предимствата на PCI-E 3.0 архитектурата и графичната мощ, която предлага с двойно по-високите си битрейт и трафик на данни при игрите. Знам, че в разгара на ежегодните ни летни отпуски, едва ли е най-подходящото време за олимпийски рекорди с новия хардуер, но ако "крастата" надделее, ще съм благодарен да споделиш впечатления.
    Старите i5 /2500K/ също литват от раз над 4 GHz с XMP памети, но предвид това, че новите все пак са 22nm, очаквах температурите при разгон да са по-малко зверски!
    Като върл фен на стереоскопичното 3D при филмите и игрите ще помоля, ако имаш възможност и не е в разрез с твоите вкусове, да споделиш инфо как се справя видеото и в частност поддържаният AMD HD Media Accelerator с декодирането на DTSHD-МА формата при стриймване на 1080p видео.

    И едно пожелание за финал.
    Следващата ти "играчка" да е дисплей с резолюция 4К! :rolleyes:


  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re:Новата ми "играчка" ;)

    Ай сега да почнем да си ги мерим

    @FearME надявам се това да ти е помогнало в някой друг аспект, ама честно - заслужаваше ли си почти двойната финансова инвестиция ?

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:Новата ми "играчка" ;)

    истинските джентълмени не коментират парите и жените си

    паметта ми е обикновена super talent 1333, така че там геройства не следва да се чакат

    температурата на процесора в айдъл е около 30, но при 100% товар под ортос/прайм е, дръж се да не паднеш, 100 градуса
    (любопитното е, че и без клок пак клони натам)
    това с боксовия въздух. въпросните 100 ги качва за 3 секунди, а при спиране на теста пада на 50 отново за 3 секунди. това, както споменах и по-горе, очевидно е температурата на кристала, която просто няма как да се повлияе от какъвто и да вентилатор и да се задържи ниска под товар

    държа да наблегна много сериозно на разликата "под товар с ортос/прайм" и "под товар с 'нормално' приложение"!

    първите го изпържват зверски (което не пречи в същото време и да смята "супер пи" и "хипер пи" едновременно, при това с пренебрежително удължаване на времето за смятане), докато "real life" приложенията отново го товарят уж на 100%, но темп-а е макс 50-60 градуса. има нещо гнило според мен, защото не може tjmax да се дава 105 градуса и warning treshold-ът да е 135 градуса. това са безумни стойности...

    с видеото ще се "занимая" по-нататък

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #5

    Re:Новата ми "играчка" ;)

    честито да.
    Дънцето много ме кефи, процесорчето е точно това, дето в началото на месеца се бях навил да си взимам, ама нищо си не взех и до сега.
    За видеото... няма да коментирам, за да не бъда малтретиран и ритан в топките, като хейтър

    Много ми се иска да видя тоя Z77, как е при клок и изобщо по начало. Ще ми е интересно да споделиш мнение, по късно, след тестове.

    Да си ги ползваш с кеф дълго време.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re:Новата ми "играчка" ;)

    видеото:

    без Virtu MVP : http://3dmark.com/3dm11/3776647 - 3649 точки

    с Virtu MVP : http://3dmark.com/3dm11/3781803 - 4652 точки

    за незапознатите - Virtu MVP е една малка програмка, която позволява ползването на процесора и вграденото в него видео в помощ на отделната видеокарта. напълно официална е, не представлява клокване, или повишаване на производителността за сметка на спад на качеството, нито каквато или да било измама. това е чисто и просто ползване на свободен ресурс

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #7

    Re:Новата ми "играчка" ;)

    Докато си на вълна видео, да ти досадя с още едно питане.
    Ясно е, че старото ти видео е било еди колко си там по-слабо /като модел GPU, шина etc./ и сравнения с новото са неуместни, но все пак ако помниш, примерно, какъв резултат в бенчмарка ти е давало, с колко е по-добър резултата сега с Вайпър-а на PCI-E 3.0.
    Теорията, че новата архитектура дава 1Gb/s трафик на канал я знаем.
    Реално при игра какво е положението?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re:Новата ми "играчка" ;)

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    за незапознатите - Virtu MVP е една малка програмка, която позволява ползването на процесора и вграденото в него видео в помощ на отделната видеокарта. напълно официална е, не представлява клокване, или повишаване на производителността за сметка на спад на качеството, нито каквато или да било измама. това е чисто и просто ползване на свободен ресурс
    само че единственото изискване е да имате чипсет от Z68/p68 и нагоре ( Z77 e по-нов за неразбралите )

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re:Новата ми "играчка" ;)

    raziel66 - https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg456898

    вярно, че е на доста по-слаб процесор, но сам знаеш, че това има маржинално значение в случая. графичният резултат на 5770 е бил 2400 точки, сега е 3300/4400 респективно без/с virtu.

    за игри в момента не мога да говоря, защото в свободното си време (което се пада някъде след 00:00) цъкам Diablo 3, което вървеше перфектно и на 5770

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #10

    Re:Новата ми "играчка" ;)

    Благодаря за препратката.
    Не видях данни за резолюцията, но не и от значение чак толкова.

    Питах не се да се намирам на приказки, ами защото ми се върти една палава мисъл в тиквата, пак да сменям дъното, с тенденция след месец-два да го последват картата GTX 580 и проца.
    Не знам дали би било оправдано от финансова гледна точка, но ако прираста в кадрите е наистина почти двоен, предполагам бих докарал кадрите и в стереоскопичен 3D режим над минимума 30.

    п.с.
    Току що си актуализирах версията на Virtu и се сетих защо съм го спрял.
    Видимо ми пречи. MVP версията му при мен /Z68/не се поддържа.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re:Новата ми "играчка" ;)

    http://www.lucidlogix.com/mvp-product-list.html ?

    иначе резолюцията е performance на дефолт - всичко друго би било несравняемо

    скокът не е 50%, по-скоро е между 20 и 30 (когато няма спад, което също се наблюдава при някои ревюта)

    P.S. да сменяш 580? защо? с какво?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #12

    Re:Новата ми "играчка" ;)

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    видеото:

    без Virtu MVP : http://3dmark.com/3dm11/3776647 - 3649 точки

    с Virtu MVP : http://3dmark.com/3dm11/3781803 - 4652 точки

    за незапознатите - Virtu MVP е една малка програмка, която позволява ползването на процесора и вграденото в него видео в помощ на отделната видеокарта. напълно официална е, не представлява клокване, или повишаване на производителността за сметка на спад на качеството, нито каквато или да било измама. това е чисто и просто ползване на свободен ресурс
    моля моля!!!!
    Чиста измама си е да ти кажа! Когато се прави някакъв бенч, в случая на видео, целта е да се види какво може самата карта, спрямо околната среда, демек останалите платки. За мен това е равно, на това да си пуснеш бенч с включена физика.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re:Новата ми "играчка" ;)

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    моля моля!!!!
    Чиста измама си е да ти кажа! Когато се прави някакъв бенч, в случая на видео, целта е да се види какво може самата карта, спрямо околната среда, демек останалите платки. За мен това е равно, на това да си пуснеш бенч с включена физика.
    абсолютно вярно, поради което и futuremark са въвели изискването hyperformance да е изключен

    но в реалния свят фреймовете в отгоре си ги има и са от полза...

    P.S. но пък от друга страна мога абсолютно основателно да ти опонирам, че след като тестът е на видеокартата, какви ги дирят CPU тестовете в последните MARK-ове?! а?

  17. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #14

    Re:Новата ми "играчка" ;)

    е как! Нали видеото зависи, от тъпото животно, наречено Уиндоус, което прави така, че картата да зависи от самият централен процесор.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Re:Новата ми "играчка" ;)

    демек, който процесор е по-бърз и може повече, да помага на видеото да се представи по-бързо... демек, точно това, което прави Virtu - ползва възможностите на новото поколение процесори, за да се представи видеото по-добре

    принципно разбирам колебанието, с което се приема подобен революционен скок за "честен", но или тестовете трябва да бъдат изкуствено ограничавани вече да тестват САМО картата (т.е. да се махне CPU частта от 3DM), или да се позволи всяка оптимизация, която е достъпна за дадения механизъм

    ето, примерно Furmark не се повлия от Virtu - 30 фрейма са си 30 и "с", и "без"...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 01-06-13, 10:09
  3. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  4. Отговори: 36
    Последно: 24-01-09, 23:14
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе