Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Мнение за това дъно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    10
    #1

    Мнение за това дъно

    Колеги, понеже моето дъно е слабо реших да си взема друго, препоръчаха ми GA-EP35-DS4, знам че сокет 775 вече е устарял и не си заслужава да вкарвам още пари в тази сокет но не ми се сменят и останалите части а и мисля че има още сила в тази платформа, искам да попитам това дъно носи ли на клок, процесора ми е Е8400, със старото дъно не мога да го вдигна на повече от 3.33Мхз, по шина не ми позволява на повече от 370Мхз, дъното ми е asrock g31m-s r2.0

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    52
    #2

    Re:Мнение за това дъно

    Е8400 VS G630

    Сравнение с един съвременен бюджетен процесор за 110 лв.
    Като му сложиш и едно бюджетно дъно за 80 лв. излизат под 200 лв. за нова платформа.
    Или 220 лв. с една плочка 4GB DDR3 понеже си със старата DDR2 памет.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    10
    #3

    Re:Мнение за това дъно

    Стига не ми се дават 200лв, моето дъно го продавам за 50лв и добавям още само 20 за дръгото, просто ми кажете дали ще има разлика при новото, че това си е мания, започна ли със смяна с друг сокет ще искам по силен процесор, и рам паметта ще ми е малко после охлаждане и така нататък, ще стигнем работа за над 500лв

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:Мнение за това дъно

    ако ще е за клок, недей се надява на много, защото тези гигабайти undervolt-ват сериозно и няма шанс да качиш кой знае какви честоти поради недостатъка на ток

    принципно термин "слабо дъно" няма, защото то самото няма собствена производителност, а опосредствява другите компоненти...

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #5

    Re:Мнение за това дъно

    Към мнението на колегата бих добавил това, че поне що се отнася до оверклока, "слабо" дъно е това, което не е в състояние да осигури качествено напрежение на процеро, рам, а евентуално и за вграденото видео при завишение на честотите им. Така нареченият брой фази, примерно 16+2+2, различен според класа на дъното е от съществено значение.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    10
    #6

    Re:Мнение за това дъно

    Пак нямам конкректен отговор, по добро ли ми е от старото, не искам да поставям рекорди, но с моето повече от 3.33Мхз не мога да клокна надявам се със гигабайтското поне до 3.6-3.8 да стигна, това ми е целта
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1346179320[/time]_________________________________________________

    Процесора ми на дефоут e 333Mhz x 9 и като kача на 380 дъното не пали, казаха ми че със друго стига да 440, но понеже не знам къде да проверя дали е така, питам, ето го и въпросното дъно http://www.gigabyte.bg/products/page/mb/ga-ep35-ds4_21/ никъде не пише колко му е максимума на шината, а само на процесорите ( при асус дъната си пише колко е 400Мхз-450Мхз )

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re:Мнение за това дъно

    конкретно:

    1. почти няма дъно с чипсет 3*, което да става гарантирано за клок. насочи се към 45, което е доста по-добро, макар и не идеално
    2. смешно е някой да ти каже, че всеки процесор от някой модел гарантирано стига до еди-колко-си. въпросът е твоят процесор дали ще стигне, а това се установява опитно, а не от някакъв генерално, недоказано твърдение
    3. понякога се среща т.нар. fsb wall, което е едно странно явление как на някаква честота компът не пали, но прескачайки въпросната уж максимална честота на шината, се оказва, че тръгва на по-висока. така че реално можеш да пробваш скок изведнъж на 390, току виж тръгнало

    N.B. не споменаваш волтажи, не коментираш моя пост относно волтажите... ти изобщо пипаш ли ги? този скок от 333 на 380 съпроводен ли е от някакви настройки на волтажите, на паметта....?

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Re:Мнение за това дъно

    Цитат Първоначално публикувано от victory28
    Колеги, понеже моето дъно е слабо реших да си взема друго, препоръчаха ми GA-EP35-DS4, знам че сокет 775 вече е устарял и не си заслужава да вкарвам още пари в тази сокет но не ми се сменят и останалите части а и мисля че има още сила в тази платформа, искам да попитам това дъно носи ли на клок, процесора ми е Е8400, със старото дъно не мога да го вдигна на повече от 3.33Мхз, по шина не ми позволява на повече от 370Мхз, дъното ми е asrock g31m-s r2.0
    Много мнения по темата, и никои не зададе основния въпрос - за какво всъщност ти е този клок, каква му е целта?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    10
    #9

    Re:Мнение за това дъно

    Волтожа не съм го пипал, този процесор го взех от приятел на неговия комп. работеше на 3.98Мхз стабилно, вдигаше само шината на 440 Мхз, за това склоня да е от дъното

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re:Мнение за това дъно

    Цитат Първоначално публикувано от victory28
    Волтожа не съм го пипал, този процесор го взех от приятел на неговия комп. работеше на 3.98Мхз стабилно, вдигаше само шината на 440 Мхз, за това склоня да е от дъното
    Дай първо една "screen shot " от програмата cpu-z , за да видим степинга му и волтажа му.
    А по въпроса за дъното - да , G31 не е дъно за овърклок ( особено Asrock)- просто му липсват доста настройки , както и автоматичния волтаж. P35-DS4 е хубаво дъно за клок , стига всичко да му наред.
    Но е добре да ни дадеш инфо за Охлаждане , захранване и памет , за да можем най-обективно и конкретно да кажем дали ще има ефект от смяната на дъното.

    Относно сравнението с G630 ,не смея да твърдя че е по-бърз от E8400, защото имам и двата и Е8400 вярно клокнат до 4,25 , се държи колкото i3 -2125 като бързина ( ползвам ги за база данни SQL - по-пъргав е във справки от G620 )
    вероятно кеш, FSB и мегахерци, но аз щях да си продам MB + рам + CPU както каза колегата и за тези пари да си купя подобно , но съвременно компютърче. ( даже много бързо ще намериш за 200лв пазар и за трите неща , без да ги ъпгрейдваш. )

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    10
    #11

    Re:Мнение за това дъно

    Охлаждане то ми е http://www.scythe-eu.com/en/products...pu-cooler.html захранването е http://www.pro-bg.com/product/power-...50W_49935.html а рам паметте адата 2x2гб 800Мхз

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re:Мнение за това дъно

    сега , като клокваш шината на рама скача паралелно със шината на процесора. Затова първото което трябва да направиш е да я намалиш твърдо на 800 , асрока го няма това в биос , но гигабайта го има.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    10
    #13

    Re:Мнение за това дъно

    oki, ще пробвам и ще пиша какво е станало
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1346232300[/time]_________________________________________________

    Стана закова на 4.005Мхз, голяма разлика, много бързо зарежда всичко

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Re:Мнение за това дъно

    Щом с g31 скача без волтаж до 4GHz , смятай ще ще отиде до 4.5 с правилен волтаж и леко клокване на паметта
    При 370 Шина, паметта отива на 440 без волтаж.
    Опитай паметта да я сложиш на 450MHz ( DDR2-900 ) но вместо дефалт волтажа 1.95V го вдигни на 2.1V

    Аз даже бих опитал 500 FSB x 8 = 4000 , вместо сегашните 445 х9
    принципно колкото е по-голямо FSB толкова по-добре работи.


    даже 533 х 8 ( 4,26 ) , ram = 900, волтажа на CPu от 1,25 директно на 1.35 , и волтажа на паметта на 2.1
    В тази схема всичко зависи само и единствено от дъното.
    ако стане това ще даде максимума като цяло.

    Но ако не направиш нещата както трябва може да замине ( изгори ) нещо, така че си помисли.
    Задължително е да сложиш PCI-E Frequensy = 101 MHz , ( Така заключваш и PCI шината , че и тя скача и почват сини екрани, но ако имаш и опция PCI frequensy, тя да е = 33.3 .) Между PCI-E , и PCI има голяма разлика не ги бъркай.


  18. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #15

    Re:Мнение за това дъно

    Не разбрах, има ли основателна причина за пърженето на процесора. Или всичко е просто за идеята?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Защо тази памет не работи с това дъно?
    От stfn във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 04-02-14, 20:50
  2. Gigabyte GA-M61PME-S2P Въпрос за това дъно
    От Ivan Yanushev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 11-09-13, 13:08
  3. Въпрос за това дъно DFI Lanparty DK P45 T2RS -Turbo
    От victory28 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 28-09-12, 01:28
  4. това дъно аsus p4g41t-m lx
    От fakag във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-12, 15:57
  5. Вашето мнение за това... ;)
    От designer във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 29
    Последно: 30-12-03, 12:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе