Резултати от 1 до 5 от общо 5

Защо тази памет не работи с това дъно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #1

    Защо тази памет не работи с това дъно?

    Паметта е тази Kingston: http://www.kingston.com/datasheets/KVR16N11S8_4.pdf
    Купих я за ъпгрейд на маркова система Dell Optiplex 780 с Q45 чипсет: OptiPlex 780 Desktop Details | Dell
    Процесорът е Core 2 Quad Q8400 или Core 2 Duo E8400 (тествано на две еднакви системи, само с различни процесори)

    С тази памет системите не тръгват. Чува се един дълъг звуков сигнал - същия, ако системата се стартира без памет въобще.

    Системите работят с друга DDR3 памет, например тази: http://www.hynix.com/datasheet/eng/m...nuNo=1&m=1&s=1)

    Също така Kingston паметта работи на други системи, с друг чипсет.

    Явно е несъвместимост между тази Kingston памет и Q45 чипсетa. Но защо? Kingston паметта има еднакви или по-добри параметри от Hynix. Какво съм пропуснал от характеристиките на Kingston-a, което е трябвало да ми покаже несъвместимост?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #2

    Отговор: Защо тази памет не работи с това дъно?

    Нищо не си пропуснал, с тези маркови кошници какви ядове съм брал заради несъвместими памети и процесори. По принцип Делл си качват някъде на сайта пдф с информация за определената кошница какво поддържа , спецификация, параметри и т.н.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #3

    Отговор: Защо тази памет не работи с това дъно?

    И аз съм брал ядове с "маркови" DELL и IBM. И много се "кефя" като разни фирмички продават употребявани "маркови" компютри, дето си остават щайги доживот и неможеш да им вдъхнеш поне малко живец.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #4

    Отговор: Защо тази памет не работи с това дъно?

    ОК, значи "обвиняваме" марката Така да е. Аз намерих решение, по-точно заобиколих проблема. Както казах, тази Kingston памет тръгна бе проблеми на друга машина, между другото пак маркова - Lenovo M92p. Та оставих я там, а Hynix от Lenovo-то, която беше със същия размер, отиде в Dell-a и сега двете машини си работят без проблеми. Мемтест мина по няколко итерации вече.
    В крайна сметка, чудно ми е защо не тръгна Kingston-a на Dell, ама и така ме устройва.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Отговор: Защо тази памет не работи с това дъно?

    питай АСУС, че имат богат опит с несъвместимостите между дъно и процесор

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ще работи ли тази конфигураци?
    От drandew във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 14
    Последно: 23-08-10, 18:20
  2. DAIKIN FTX35G/RX35G - как работи тази щайга?
    От ksm71 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 30
    Последно: 29-11-09, 21:16
  3. Ще работи ли тази камера в БГ?
    От teodorteo във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 22-01-09, 12:35
  4. ADSL БТК - работи ли тази услуга?
    От DamianRM във форум Технологии
    Отговори: 152
    Последно: 15-04-06, 09:32
  5. Тази памет става ли за клок?
    От alexbg67 във форум Овърклок
    Отговори: 1
    Последно: 21-12-03, 00:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе