Резултати от 1 до 7 от общо 7

BIOS checksum error

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #1

    BIOS checksum error

    i na men mi se poiavi problemche...

    da go opisha :

    ot mesec nasam niakude go ima. Kogato restartiram komputera s RESTART ot ShutDown ili s RESET se poiaviava slednia ekran (ne doslovno) :

    -----

    AWARD BIOS checker v1.0

    copyright....



    BIOS checksum error



    PLEASE INSERT MEDIA IN DRIVE A:

    --------

    kogato sloja sistemna disketa vuv flopito zarejda DOS, bez da ima dostup do C:interesnoto e, che kogato spra komputera ot kontakta direktno ili ot kopcheto, otzad na ATX zahranvaneto i go pusna si trugva vsichko normalno, BIOS-a si pomni starite nastroiki i vsichko e nared. Opitah da flashna BIOS-a pak i sushtoto polojenie.

    Dunoto mi, sigurno niakoi znaiat si e vse oshte ABIT BE-6 II, v1.0 (sled poslednia update - v1.1) s poslednia izliazul BIOS ot 08/02/2001

    Kakuv moje da e problema i moje li da se opravi, sega pak si raboti bez problem, no prosto za edin restart da go izkluchvam i pak da go vkluchvam e malko neudobno vseki put...



    DarkRose











    Променено от DarkRose на 25/05/2001 12:06:41

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #2

    BIOS checksum error

    Провери си напрежението на батерията на CMOS-a - понякога като падне на 2.99 и прави проблеми....




  4. DJ
    DJ е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    622
    #3

    BIOS checksum error

    I na men mi izpisa sustoto, i znaesh li kakuv beshe problema - W95CIH(Chernobil). I Triabvashe da restartiram komputara mnogo puti dokato trugne. E sled flashvaneto na BIOSa vsichko se opravi(i sled format i nulirane na sektorite na zelia HDD)




  5. DJ
    DJ е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    622
    #4

    BIOS checksum error

    I na men mi izpisa sustoto, i znaesh li kakuv beshe problema - W95CIH(Chernobil). I Triabvashe da restartiram komputara mnogo puti dokato trugne. E sled flashvaneto na BIOSa vsichko se opravi(i sled format i nulirane na sektorite na zelia HDD)




  6. DJ
    DJ е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    622
    #5

    BIOS checksum error

    I na men mi izpisa sustoto, i znaesh li kakuv beshe problema - W95CIH(Chernobil). I Triabvashe da restartiram komputara mnogo puti dokato trugne. E sled flashvaneto na BIOSa vsichko se opravi(i sled format i nulirane na sektorite na zelia HDD)




  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #6

    BIOS checksum error

    Абе пич, да не ти заяжда нещо "Enter"-а на клавиатурата или бутона на мишката?!?




  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #7

    BIOS checksum error

    Не.Моллов,лагва му връзката и може би е кликвал няколко пъти ....и на мен ми се е случвало...но тва не му пречи да изтрие излишните постове все пак:-)




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. XML error:
    От kris11 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 22-08-07, 20:26
  2. CMOS checksum error
    От Edin_Lud във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 02-06-05, 16:48
  3. PHP error
    От _NO_NAME_ във форум Linux
    Отговори: 4
    Последно: 04-09-04, 15:55
  4. Error 691
    От lenka във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 02-08-03, 10:40
  5. Win error
    От abv във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 01-02-03, 15:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе