Страница 1 от 18 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 270

<<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #1

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Отварям тази тема, като продължение на най-актуалната тема в този форум. Причината е огромния брой заявки които получавам за тема събираща на едно място всичко касаещо "Вечната Борба", вместо да се пръскат ненужни спорове по форума.



    Тази тема е създадена за да освобождавате от натрупането през деня напрежение, забавлявайки се с безсмислени спорове. []....

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #2

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    ми то ако нямаше борба, по-евтино щеше да ни излезе да си купим Sun workstation, отколкото процесор на Интел

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #3

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    DeathKnight твоята home system с къв процесор е ? искам и аз да си купя ако не същия ,подобен


  5. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #4

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Eddie - ейййй счупи се направо да повтаряш колко скъпи били Интел и колко ненужно било да си даваш парите за Интел като има АМД ...

    Верно че са по скъпи, ама ако за тебе това е недостатък, то за мене не е, дай някви други предимства на АМДто,

    горе не случайно пише: В тази тема се стремете да посочвате реални данни

    Ако имаш да покажеш нещо, покажи, ще се радвам да видя

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #5

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by mikk


    DeathKnight твоята home system с къв процесор е ? искам и аз да си купя ако не същия ,подобен

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    T-X Mobile System (Intel Zentium 3@4,8Thz Живачно-Азотно охлаждане) линк-а по-долу. Може да се закупи от Тук с backorder обаче защото е прототип.



    //Темата хубаво започва, представям си къде ще свърши//

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #6

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Kayso


    Eddie - ейййй счупи се направо да повтаряш колко скъпи били Интел и колко ненужно било да си даваш парите за Интел като има АМД ...

    Верно че са по скъпи, ама ако за тебе това е недостатък, то за мене не е, дай някви други предимства на АМДто,

    горе не случайно пише: В тази тема се стремете да посочвате реални данни

    Ако имаш да покажеш нещо, покажи, ще се радвам да видя

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    ми дай ти пък някакви недостатъци на АМД



    P.S. и като си такъв баровец, що не си купиш един П4 3.06Гхз

    и само недей пак да слагаш скрееншотове, щото като ти гледам 3ДМарк-а и ми е много странно, защо половината ти тестова са N/A ??


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #7

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Eddie


    [quote]Originally posted by Kayso


    Eddie - ейййй счупи се направо да повтаряш колко скъпи били Интел и колко ненужно било да си даваш парите за Интел като има АМД ...

    Верно че са по скъпи, ама ако за тебе това е недостатък, то за мене не е, дай някви други предимства на АМДто,

    горе не случайно пише: В тази тема се стремете да посочвате реални данни

    Ако имаш да покажеш нещо, покажи, ще се радвам да видя

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    ми дай ти пък някакви недостатъци на АМД



    P.S. и като си такъв баровец, що не си купиш един П4 3.06Гхз

    и само недей пак да слагаш скрееншотове, щото като ти гледам 3ДМарк-а и ми е много "странно", защо половината ти тестова са N/A ?? - това по повод на репликата за "реалните данни". Защото ако ми кажеш че играеш която и да е игра по същия начин, по който ги вадиш тия точки на Мрак-а, веднага отивам в къщи да си изям процесора



    все пак като сравнявате нещо, дайте да се опрем на някаква основа - ще гледаме честотата, ще гледаме производителността, или ще гледаме парите? Щото повечето хора отиват в магазина с пари, не с честота. На който му трябват 2 Хеон-а, естествено че няма да си купи Дурон.

    А относно това какви факти да давам - ми Том'с хардуер наскоро направи сравнителен тест на 65 процесора - мисля че статията е напълна достатъчна

    P.S.S. хем се бях зарекъл да не пиша по такива глупави теми, и пак се изтървах

  10. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #8

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    1. Хехехе, ми баровец съм и ще си купя, само че просто няма нужда за сега, предоволен съм от сегашния ми процесор, мога да си играя с него достатъчно, дори скоро смятам да си взема под-добро захранване и по-добра памет и тогава ще му изсмуча силичките, щото сега паметта издъхва, за захранването да не говрим

    2. Половината ми тестове са N/A не за друго, а защото точките идват само от тях, останалите са синтетични тестове от които просто няма нужда, освен да си ги гледам ... Ако искаш може да си премерим процесорите за стабилност, няма проблеми, пък ако искаш ще ти пусна целия тест и ще ти го пратя само за тебе

    А като гледам какво си написал по-горе, спокойно можеш да се прибереш и да си изядеш процесора, защото видиш ли, точно така играя, с изключение на това, че видеото ми е на 300/620. Съжалявам дори, че немога да го изпържа повече тоя процесор (споменах вече защо)

    3. Ще гледаме и производителност и честота и цена. Това, че повечето хора отиват в магазина с пари съм съгласен, обаче кто ти гледам машината, ти не си отишъл с по-малко пари от колкото аз, или някой друг в този форум, за това стига си изтъквал кое колко струва. И като толкоз спориш за евтино, що си купи 512 памет а не 256, или защо си си купил Audigy а не някоя Ямаха примерно ???

    Тая тема мисля е направена, да покаже всеки колко е изкарал от машината си и после да си го обсъдим, кое как е и що е така, а не да ми изтъкваш някъв сайтове, дето пък въобще не можеш да знаеш кой я е писал тая статия и със какви подбуди ...

    Купувай си АМД, нямам нищо напротив, обаче недей изкарва тия с Интел балъци щото са дали повече пари!



    И аре стига тъпотии, казах ти съвсем добронамерено, ако имаш да показваш нещо, покажи да видим ...



    P.S. Ааа и без малко да забравя - някъде да съм казал, че АМД са по-лоши от Интел? Просто щом смяташ че са по добри, обоснови се, ама не с цена, щото при възможност да отделиш 1000$ за PC, цената май става без значение ...

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    240
    #9

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Абе че АМД и Интел си водят некви спорове и борби не отричам ама аиде поне ние да не се караме заради тях!!!

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    240
    #10

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    А да Kayso колко точки изкарваш на 3ДМарк03(2003)???


  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #11

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    1. като стана дума за овърклок само не ми казвай че си отишъл в първия магазин и си купил първия процесор, дето си видял и си го пуснал от 1.8 на 2.8... айде у лево, както казва Моллов.

    2. аз за процесора си дадох точно 100$... , за тия пари какъв Интел ще вземеш?

    3. относно овърклока на видеото - много добре знам, че картата ти е съшата като моята - това сме го обсъждали във форума и преди, ... ама много ми е интересно да видя какъв ти е LOD-а, щото и навремето се хвалеше във форума колко велик резултат ти дава Мрак-а, ма като погледнах в сайта и картата ти нещо си беше позагубила 32-а Мб видеорам тогава....

    4. не изкарвам балъци тия , дето купуват Интел щото им трябва - казах "на който му трябва Хеон, няма да си купи Дурон". Аз самия дадох наскоро 125$ за Туалатин 1.2, щото точно такъв ми искаха за един сървър. Балъци са тия, дето отиват, купуват Интел само защото Интел е голяма фирма, и си мислят че имат кой знае какъв процесор... и после не могат да повярват например как може едно Паломино на 1.4гхз реална честота да вади повече резултат от един смотан Целерон на 2Гхз

    5. Audigy-то го взех ТОЧНО защото осезателно се усеща разликата с Ямахата (както и паметта), по същата причина ОСЕЗАТЕЛНО се усеща разликата, когато с СРU за 100$ вадя резултати като CPU за 200 - сети се кое CPU на коя фирма е. Ако един ден Ямахата направят ПО-ДОБРА карта, веднага ще си взема Ямаха, когато Интел направят по-добър процесор от АМД - за парите си, веднага ще си взема Интел. Но дотогава предпочитам да мисля трезво, вместо да се изхвърлям по форумите.



    P.S. аз също не съм казвал че Интел са по-лоши - Интел е по-лошия избор единствено що се отнася за процесор под 200$ ценови клас. Естествено че ако мога да си позволя CPU за 700$ ще бъда един щастлив притежател на 3 гигахерцов Интел. Интересно колко хора могат да си го позволят? Именно за това питах КАК точно ще сравняваме фирмите - щото ние можем да ги сравняваме и по печалба нали - че АМД са на загуба и то сериозно. А що се отнася за стабилност - един приятел си правеше експерименти и беше пуснал същото ХР като моето на същото дъно на около 2.4Гхз реална честота и го държа така близо две седмици без да го рестартира, и постоянно въртеше разни тестова, ама това означава ли че Уиндоза никога няма да му забива? Питай ДПетров на каква шина и от колко време го държи неговот ПС и дали се държи "нестабилно"? Що не сложиш някоя памет, правена в китайски гараж, и пак да пробваш колко е СТАБИЛЕН тоя Интел? Или сложи си процесора на един АКОРП и пробвай пак да го докараш до 2.8 Гхз?

    Няма да давам повече доводи - мисля че писах предостатъчно, а и е време и другите да кажат по нещо...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #12

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    1. Процесора ми не беше пускан, взех го на късмет, ако не ти се вярва, предполгам Доминатор ще ти каже

    2. Както казах, цената не ме интересува, аз ще дам 200$, ти за тея пари какво АМД ще вземеш ???

    3. Ти не може ли да проумееш факта, че теста на 3Д Марк не е туикнат, единствената разлика е в това, че по принцип играя на 300/620 Видео, нито съм пипал ЛОД нито нищо, за това и точките са под 14000, а това че теста не е отчел правилно, няма да коментирам, а довечера ще ти пусна нов, специално за тебе и като ме настгнеш тогава ще продължим тоя разговор ...

    4. Балъци са тея дето си мислят, че за 100$ могат да вземат процесор който ще е по добър от такъв за 150 ! Това че, всяка втора фирма се мъчи на твой гръб да си прави печалба, също няма да коментирам, аз никога няма да си купя Селерон, обаче незнаещите купуват и не за това щото са балъци, а защото няма кой да им обясни ...

    5. Е аз си взех Интел, щото знаех, че ще е ОСЕЗАТЕЛНО по-добър от същото АМД (1800+), така и се оказа

    И за последен път те моля, ако имаш да покажеш нещо повече от мен, покажи ми. Така и не виждам с какво твоя по евтин процесор, превъзхожда моя по-скъп





    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">А да Kayso колко точки изкарваш на 3ДМарк03(2003)???<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Wizard - Не съм го изтеглил още тя тест, чакам го да излезе в някое от списанията, а до тогава няма и намерение да го тегля. Но мисля че не е особено адекватен ...

    И аз не се карам, просто се дразня, че се твърди нещо без да има реални показатели за него




  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #13

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by DeathKnight

    T-X Mobile System (Intel Zentium 3@4,8Thz Живачно-Азотно охлаждане) линк-а по-долу. Може да се закупи от Тук с backorder обаче защото е прототип.



    //Темата хубаво започва, представям си къде ще свърши//

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Живачно-Азотно?!?

    Такова животно не съм го чувал..... да не си измисляш? []

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #14

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Нали човек като купува нещо, го купува за някакви реални параметри? Т.е. аз купувам 2100+ процесор за 100$, защото не мога да купя 2 Гхз П4 за 100$. Това че върви като 2700+ добре - той може и повече, но просто не го напъвам, ама не всеки процесор ще тръгне. Това че твоя се клоква добре - идеално, мен съшо ме кефи да гледам от 1.8 на 2.8 овърклок - дори и да не е мой процесора. Всеки ли процесор на Интел се клоква така добре като твоя? Всеки ли потребител в България може да оверклоква?

    А на колко играеш видеото това много добре и децата знаят че няма нищо общо със ПРОЦЕСОРА. Аз съм със същата MSI GF4 4200 64Mb като теб - нали се сещаш че и при мен ще върви на тия честоти?

    Дай си процесора и паметта по дефаулт, дай си видеокартата по дефаулт и тогава ще сравняваме резултатите - съгласен ли си? Но и ти сам пишеш че примерно 3ДМарк03 не е особено адекватен, тогава PCMark2002 трябва ли да бъде особено адекватен?



    Забрави да споменеш като си купувал П4-ката колко пари е струвала П4 на 1.8 и колко е струвал 1800+? - ето например цените в мост-а сега

    P4 1.8G/478/512K CACHE 149.0 155.0 161.0

    AMD XP PALOMINO 1800PR/1.53GHZ 67.5 70.0 72.5

    Теб не те бъркат парите - хубаво (въпреки че не те виждам с P4 3.06@4Ghz в сигнатурата), но болшинството от хората ги бърка? Е, кой е по-добрия процесор за тях?

    Щото и мерцедеса е по-хубав от опела, ама единия струва двойно.



    P.S. ако довечера не закъснея от работа, ще видя до колко ще мога да напържа машината , и ще пусна резултати на 3DMark 2001, 2003 и на PCMark 2002

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    86
    #15

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Mdaaaa.Po4va se.Az si znaeh 4e 6te po4nete taka.bil sam v mnogo forumi i moga da kaja 4e kadeto e imalo Intel vs AMD vinagi e imalo voini i vinagi 6te ima.Niama smisal da se karate.intel e za hora koito obi4at stabilnosta i mogat da si go pozvoliat a AMD e za .........Prosto ako ima6 200$ kvo 6te si zeme6 a?P4 2.4 ili nekav Palominio 2700+.Mi ako stava vapros za clock a?Niakoi 6te kajat 4e AMD bili prednazna4eni za clock.Gluposti.Mi to hubavo.Niakoi pak 6te tragnat da sravniavat clocknato 2400+@2700+ s P4 2.4."za kakvo da davam 200$ za 2.4 kato moga da si vzema po-eftino AMD 2400+ i da go clockna do 2700+Da pravi sa ami ako i P4 se clockne a?Ami za AMDto.Kato go clockne6 zimata niama da ima6 nujda ot parno.Tva kato e clocknato si e kotlon napravo.Triabva da mu vzeme6 niakakav hubav fan za 15-20$ primerno.Mi to kvo stana 4e mai cenite se izravniha.

    P.S.E dano postat mi da ne e bil mnogo obarkan 6toto barzam.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 18 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици - митове и реалност
    От badr във форум Други начини за отопление
    Отговори: 28
    Последно: 25-09-11, 18:55
  2. 3D Принтер, мит или реалност ?!?!?!
    От stenly във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 25-11-10, 22:37
  3. 100-доларовият лаптоп стана реалност
    От IvO™ във форум Коментирай новина
    Отговори: 3
    Последно: 18-11-05, 11:32
  4. Американската мечта?...
    От Леголас във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 41
    Последно: 23-09-04, 21:20
  5. Компютър мечта.
    От Zappo във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 06-12-00, 17:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе