Страница 2 от 18 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 270

<<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #16

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    чак пък като котлон...

    39 градуса на 2.17Ghz реална честота при намалени обороти на перката - включена функция Quiet Fan 15/10, при игра на UT 2003, при затворена кутия без нито една допълнителна перка

    за 200$ сте абсолютно прави, ама за 100$ какво ще вземете?



    P.S. блеях из форума на Комексгруп у случайно подаднах на тоя резултат:



    | T-Bred 2100+ @ 2.49GHz (AIUGB 0245 "4") | KX7-333R V-Modded | 256MB TwinMos PC3200 (Winbond BH-5) | Asus V8420 128MB 3.3ns Deluxe | Enermax EG465AX-VE(G)(FMA) PSU | Homemade Waterblocks, 2000l/h Champion Pump, AC Radiator 400x280x45mm, 8l res, 80W Pelt | 3DMark 2001 : 15467pts |



    http://service.futuremark.com/compare?2k1=5811827



    вярно, охлаждането не е като за 20 лева, ама и точките са си точки...

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #17

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Пак се почна със безсмислените спорове.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #18

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    100$ - АМД

    200$ - Интел



    такава е сметката май



    иначе като цяло са безмислени такива спорове, съжалявам че няколко пъти се отплеснах днес


  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #19

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by hack4o

    Prosto ako ima6 200$ kvo 6te si zeme6 a?P4 2.4 ili nekav Palominio 2700+.Mi ako stava vapros za clock a?Niakoi 6te kajat 4e AMD bili prednazna4eni za clock.Gluposti.Mi to hubavo.Niakoi pak 6te tragnat da sravniavat clocknato 2400+@2700+ s P4 2.4."za kakvo da davam 200$ za 2.4 kato moga da si vzema po-eftino AMD 2400+ i da go clockna do 2700+Da pravi sa ami ako i P4 se clockne a?Ami za AMDto.Kato go clockne6 zimata niama da ima6 nujda ot parno.Tva kato e clocknato si e kotlon napravo.Triabva da mu vzeme6 niakakav hubav fan za 15-20$ primerno.Mi to kvo stana 4e mai cenite se izravniha.

    P.S.E dano postat mi da ne e bil mnogo obarkan 6toto barzam.

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Ти пак си оставил да ти меле устата безсмислено, а?

    И що така?



    Първо:

    Когато о/с: Защо да купуваш 2400+, като за само 100$ можеш да купиш 2100+, който ще стигне повече и от 2800+? 2100+ Бройките стигат ПОНЕ 2300MHz, което си е повече от 2800+ и е еквивалентно бързо на 3.06G P4...

    Когато не о/с - 2400+ е по-евтино от 2.4GHz P4 и с хубаво дъно ( както и за Intel-a ) ще е по-бързо отново. Тука не о/с въобще, така че определено Intel-а ще загуби - 400MHz в повече не са достатъчни.



    Второ:

    Ти наясно ли си колко топлина отделя Р4 процесора? А знаеш ли, че отделя повече от Tbred? Не? Ми много лошо за тебе... Един 3GHz P4, който е клокнат с повече от 1.65V ще иска МЕГА много добро AIR охлаждане, което също ще е 15-20$.... та какво разправяше за парното през зимата и 15-20$ цуулер за AMD-то?!?



    Вземи се в ръце и не се излагай. []

  6. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    225
    #20

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?





    От чисто потребителска точка цената на ХР го прави първи избор за домашна машина - статистиката на сайта 3dmark го доказва отлично.

    Само 5 процента са със някакви мега Р4 и на който не му харесва това са фактите.



    От чисто техническа гледна точка ХР има две предимства - пълна съвместимост с Р3 и прекрасна шина (EV6).

  7. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #21

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Абе Eddie, каква видео карта ми бълноваш, какви PCMark-ове какви екстри ???

    Направо ти се чудя от къде почваш, на къде обръщаш темата само и само да докажеш няква теза дето си си я навил на пръста. Болщинството от хора не ме бърка, това кой може да клоква и кой не също. А пък най-малко ме бърка, що някой карат мерцедес па други опел ...

    Аз имам П4 на 1.8@2.8, ти имаш еди си къв си процесор, трети има друг, четрвърти друг и тн. Идеята е да се покаже, кой процесор колко може, до къде стига и какви резултати показва и може ли да се ползва реални.

    Тука пак се почна, те еднити били евтини, ама те другите па били по студени, ама пък не знам си ко си.

    Казах ти, кат си толкоз ербап, покажи какво може твоя 100$ процесор и толкоз. Няма значение, дали ще биеш моя или не, важен е опита аз не виждам какви са тея бълвочи дето изливаш толкоз много ...


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #22

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    хехе, като чета какво пишеш и си представям как по цял ден стоиш и само тестове пускаш

    сигурно на мултиплеър на 3дМарк-а си най-добрия в квартала



    ами виж какво може процесор за 100$:

    http://www.comexgroup.com/forums/ind...ac00bd03386b2a



    и преди да кажеш че поста не е мой, че ти кажа че моя процесор от 100$ е АБСОЛЮТНО същия



    P.S. а и интересно ми е да ми да разбера какво разбираш под термина "какво точно може", до колкото разбрах имаш отрицателно мнение за 3ДМарк 03, аз пък имам положително. "Възможностите" на един процесор на базата само на 2 теста ли ги оценяваш? Щото от всичките ти хвалби само 3ДМарк 2001 и PCMark 2002 виждам. Ами ще ти кажа какво може моя процесор - може това, че от раз тръгна на 166х13, тръгва и почти на 2.4Г със 0,5 волта отгоре - повече не съм го мъчил, защото просто не ми трябва повече, може това че в момента PC-то ми работи съвсем тихо, без допълнителни перки и куулер на 2800 оборота (и то в смотана кутия), правя минимум 60FPS на UT2003 на 1024х768 - всичко на МАКС на най-тежката карта (без да съм надул видеокартата), по коридорите около 80-90 кадъра, играя C&C General 1024х768 всичко на МАКС когато имам време без да ми цепи въобще, - това мисля че е достатъчно.

    А и в крайна сметка темата беше май Интел vs АМД, а не PC то на Kayso vs PC то на Eddie, аз и за това правя генерални изводи - едната фирма срещу другата



    като цяло абсолютно безмислен спор - в Том'с хардуер има статия за 65 CPU-та, с достатъчно подробни тестове - гейм, синтетични, и няколко реални. Мисля че това е напълно достатъчно

  10. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #23

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Темата е Intel vs AMD - и като гледам спора си е точно такъв!

    Всички Intel фенове като се почне тази тема и казват веднага да им изтъкнем друго предимство освен цената - ВИЕ КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ ИСКАТЕ!

    Ето ви предимства

    1700+ е по-бърз от 1.8

    1800+ е по-бърз от 1.8

    2000+ е по-бърз от 2.0

    2400+ е по-бърз от 2.4

    2800+ е по-бърз от 2.8



    няма даговорим за 3.06 защото още е в сферата на мечтите...



    Според мен щом можеш да си купиш процесор за 100 долара и да скъсаш И при клок такъв за 200 долара, какво повече ти трябва?

    За греенето - вземете да си "ъпдейтнете" инфото - 2.4@2.8 на 1.65V грее здраво - а като е кофти кулъра (а те за Р4 в БГ са нещо май рядкост хубавите) и се включи и ThermalTrtling-а става и смешен...за 1.8@2.8 няма да говоря, защото не всички стават - или всъщност много от тях стават, но с напрежение, което води до гореописаната ситуация с TT..и пак смешно представяне..

    АМД-тата греели - греят грънци - а читав кулър се купува за 15 долара...



    Ако измислите вие РЕАЛНО предимство на Р4 пред АХР-тата ще взема да се съглася с вас...



    На който му е все едно колко дава ще си вземе DUAL системка Р4 и ще забрави..а не 1.8...



    Kayso - когато 1.8 струваше 140-150 долара, АХР 1700+ пак си беше около 60 долара - рзликата е в пъти и си я смятай

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    84
    #24

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    На AMD ядрото гори при 90 градоса,а на Пентиум 4 при 68 градоса после кои е по-топлия и по-креькия процесор.И това вас ко ва бърка нали дъното си има защита да гаси процесора при определена температура нагласяч я на 85 и готово няма опасност.Ако ти спре вентилатора и за това има защита пак автоматично се гаси.Пробвал съм и двете защити бачкът тъи че невиждам какво пречи на АМД да са номер 1

    1.По-евтини.

    2.Еднакво стабилни с Интел(говоря за рялния свят,а не за лабораторията на Интел)

    3.Еднакво производителни при един и същ ПР реитинг което се оказва с по 500 МХз по-малко от Интел

    Смятайте колко мощен процесор е АМД Атхлон при положение че вади еднакви резултати с П4 при много по-ниски честоти,а ако се гледат два процесора на еднакви честоти(Athlon XP2100+@2400Mhz vs.Pentium4Б 2400Mhz)пентиума е много по слаб говоря за @с помоща на множителя а не с FSB

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #25

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by vutov87


    На AMD ядрото гори при 90 градоса,а на Пентиум 4 при 68 градоса после кои е по-топлия и по-креькия процесор<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Ае полека......... Р4 гори при 68С, ама друг път..... Р4 има термална защита много преди AMD-то, чак в последните ревизии на дъната на AMD можеш да видиш термална защшита за ядрото срещу прегряване и/или паднал радиатор или въобще отсъстващ и включен PC.



    P4 ядрото се скапва по-скоро при 135С, но при такава температура автоматично гаси всичко, докато при 115С забива и автоматично изстива...



    На мен лично ми харесва капачката на Р4 - пази от всякакви хаймански манипулации по процесора от към ядрото....

  13. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #26

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Най-обичам някой да почне да се изказва по темата кое колко грее, без да е опитал. Всеки, който е пробвал различни процесори и различни дъна знае, че един и същ процесор може да показва различна темп на различни дъна, особено ако едното е АСУС. И въобще вярват ли си хората с АСУС дъната, на които под товар темпа на цпу-то им е под 40 градуса, при това клокнат, става въпрос за въздух разбира се... По форумите могат да се прочетат изказвания от типа, ейй купих си супер дъно сега процесора грее много по-малко :-))) Така че приятелите с АМД първо да мерят температурата на ядрото, а не с някакъв датчик на дъното, и после да викат кое колко грее. По-сведущите сигурно знаят защо Епокс беше пробвал да мери температурата от ядрото на АМД-тата в някои модели дъна, и изведнъж в по-следващите се отказа (не помня точно за кои дъна ставаше въпрос, мисля че в 8K3A сериите се мереше от ядрото, Моллов ще ме поправи ако греша) и защо според вас, ами за да не се плашат узерите от високите температури, това е съвсем сериозно между другото.



    Абе с две думи ИНТЕЛ >> АМД :-)))

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #27

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Ахъм, ти сигурно имаш всички видове АМД у вас и следиш постоянно температурите им хахаха



    В крайна сметка няма голямо значение колко грее - ако има поцесор на 5 ГХз за 50$ ще си го купя дори и да работи на 300 градуса, стига това да е нормално за него...

  16. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #28

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Imam edno klipche ot 10-na minuti na "Tomas Hardware" i na nego e pokazano s digitalen (infra-red) termometyr, kakvo stava kato se mahne radiatora ot procesora. Shte e dosadno da razkazvam za kakvo stava duma, no i sami shte se dosetite... Skoro shte go kacha niakyde i shte dam link. Tova fimche shte sloji kraj na dilemata Intel ili AMD. Izbora e edin - INTEL. I tova pri uslovie, che predi biah Fen na AMD!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #29

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by ru-boy


    Imam edno klipche ot 10-na minuti na "Tomas Hardware" i na nego e pokazano s digitalen (infra-red) termometyr, kakvo stava kato se mahne radiatora ot procesora. Shte e dosadno da razkazvam za kakvo stava duma, no i sami shte se dosetite... Skoro shte go kacha niakyde i shte dam link. Tova fimche shte sloji kraj na dilemata Intel ili AMD. Izbora e edin - INTEL. I tova pri uslovie, che predi biah Fen na AMD!

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Ей такива като тебе не трябва да се изказват в подобни теми... няма толкова умни да си махнат радиатора на процесора - ти ако си толкова луд си е твой проблем... [xx(]

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    58
    #30

    <<Intel Vs Amd>> Opteron - мечта или реалност?

    Четох темата и не мисля,че искам да взимам участие,но Еди ти друго нещо освен цената не споменаваш(има някакви жалки опити,но...)

    Хехе като си показал сигнатурата на Стилян какво?Само погледни компонентите които са там....Охлаждане е малко над 20$ клони към 100,друго а видеото-съвсем случайно погледно честотите на тази карта... пък после показвай резултати

    хехе това филче е забавно... ти да не би като нямаш работа да маха вентилатора докато копа работи?

    ето ви малко томс филчета http://rack3.free.evro.net/server15/...ware%20movies/

    има го и въпросното [:-chef]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 18 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици - митове и реалност
    От badr във форум Други начини за отопление
    Отговори: 28
    Последно: 25-09-11, 18:55
  2. 3D Принтер, мит или реалност ?!?!?!
    От stenly във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 25-11-10, 22:37
  3. 100-доларовият лаптоп стана реалност
    От IvO™ във форум Коментирай новина
    Отговори: 3
    Последно: 18-11-05, 11:32
  4. Американската мечта?...
    От Леголас във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 41
    Последно: 23-09-04, 21:20
  5. Компютър мечта.
    От Zappo във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 06-12-00, 17:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе