Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32
Like Tree1Одобрявам

Кое дъно е по-подходящо за процесор Intel i7-3770

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    84
    #1

    Кое дъно е по-подходящо за процесор Intel i7-3770

    Здравейте,

    Кое дъно е по-подходящо за процесор Intel i7-3770 => https://ark.intel.com/products/65719...p-to-3-90-GHz-

    Избора е между:

    - Intel Q77 => https://ark.intel.com/products/64027...xpress-Chipset

    - ASRock H61M/U3S3 => https://www.asrock.com/mb/Intel/H61MU3S3/

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2

    Отговор: Кое дъно е по-подходящо за процесор Intel i7-3770

    За H61 трябва BIOS да е ъпдейтнат до последно, за Q77 няма нужда.
    H61 няма SATA 3.0 и USB 3.0.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #3

    Отговор: Кое дъно е по-подходящо за процесор Intel i7-3770

    https://ark.intel.com/products/52806...xpress-Chipset
    H61 е стар чипсет, не поддържа USB3 и SATA3 - ако сложиш SSD, ще работи на половин скорост. В питането си си дал само една връзка към дъно и другото е чипсет.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #4

    Отговор: Кое дъно е по-подходящо за процесор Intel i7-3770

    Всъщност в това дъно има реализация на SATA 3.0 и USB 3.0, но не нативно ,а чрез чипове на ASMedia(дъщерна фирма на Asus).Но както и да е ,трябва BIOS да се ъпдейтне, а това в домашни условия става като се намери CORE от второ поколение.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #5

    Отговор: Кое дъно е по-подходящо за процесор Intel i7-3770

    То така или иначе това дъно е втора употреба, едва ли ще има ново и е много вероятно BIOS да е обновен вече. Въпроса е, че не си струва да се взема. SATA3 и USB3 винаги могат да се добавят с външна PCI/PCI-E карта, но не си струва, а и са допълнителни ненужни разходи.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    84
    #6

    Отговор: Кое дъно е по-подходящо за процесор Intel i7-3770

    Здравейте,

    Благодаря и на двама ви, че се отзовахте да помогнете.

    Двете дъна ми бяха вкъщи. Чудех се на кое дъно да сложа процесора. В крайна сметка го сложих и на двете машини. Пуснах по един тест на двете конфигурации при www.passmark.com

    - при Intel Q77 проесора изкара 7805 точки
    - при ASRock H61M/U3S3 процесора получи 8561 точки

    Навярно заради теста останах с убеждението, че процесора работи по-добре с ASRock-а, нищо, че ако се следва логиката би следвало Интел процесора да вади по-добър резултат с дъно на Интел вместо с Асрок-а. Като видях резултатите оставих процесора на дъното H61M/U3S3, че и без това вторият тест бе това дъно, и не се наложи пак да чистя термо-пастата.

    Бихте ли коментирали резултатите и дали правилно съм постъпил?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #7

    Отговор: Кое дъно е по-подходящо за процесор Intel i7-3770

    Ако не ти трябва USB3 и най-вече SATA3 за SSD, няма да имаш проблеми. И все пак аз бих направил още и най-вече и други тестове - cinebench, Aida64, winrar, winzip, дори CPU-Z има опция за тест. Сравни честотите на процесора по време на тестовете, да не би да прегрява нещо и да пада честотата, държи ли и на двете дъна TURBO, нещо в BIOS да не би на първото дъно да не е настроено както трябва, RAM паметта дали е в двуканален режим и на каква честота е и на двете дъна и така нататък. Реално не би трябвало да има разлика, още повече толкова голяма.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #8

    Отговор: Кое дъно е по-подходящо за процесор Intel i7-3770

    Цитат Първоначално публикувано от avenge Виж публикацията
    Ако не ти трябва USB3 и най-вече SATA3 за SSD, няма да имаш проблеми. .
    Все пак за това дъно пише ,че има някаква реализация на USB3 и SATA3.H61 има 6 линии PCIe 2.0. От едната чрез ASMedia ASM1061 са получили 2 x SATA3. От другата чрез ASMedia ASM1042 са получили 2 x USB3. Теоретичният максимум на PCIe 2.0 е 500 MB/s, на SATA 3.0 е 600 MB/s, на USB 3.0 е 500 MB/s При един зает SATA 3.0 или USB 3.0 долу -горе бива. Един господ знае какво се случва като са заети двата SATA 3.0 или USB 3.0.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #9

    Отговор: Кое дъно е по-подходящо за процесор Intel i7-3770

    Теоретично, но на практика не е така, изглежда смятат трафика и в двете посоки. Като вържеш SSD със скорости на четене/запис около и над 500 мегабайта/секунда, на SATA2 порт максималните скорости са около 250 мегабайта. Реално при работа може и да не се усети, но разлика има и тя е наполовина. Сега се загледах в спецификациите на дъното, че наистина има SATA3 и USB3, но при теста големи тези разлики в производителностите не ми се струват реални.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    84
    #10

    Отговор: Кое дъно е по-подходящо за процесор Intel i7-3770

    - - - - - - - - - -

    Привет и БЛАГОДАРЯ, че не ме оставяте сам да се блъскам в стената, а ми давате ценни насоки.

    Може би в един последващ момент ще вържа и SSD. Видео карта не мисля да слагам защото това с което разполагам ми е напълно достатъчно. Игри не играя. Доволен съм как "вървят" нещата в момента след тези няколко дневни проби. Въпреки всичко съм решил да сглобя най-доброто от "чарколяците" с които разполагам.

    Засега съм с Асрок-а, но ако смятате, че другото дъно ще е по-добро ще направя една последна гимнастика за да сменя всичко отново...

    - - - - - - - - - - -




    - - - - - - - - - -



    Цитат Първоначално публикувано от avenge Виж публикацията
    ....... нещо в BIOS да не би на първото дъно да не е настроено както трябва, RAM паметта дали е в двуканален режим и на каква честота е и на двете дъна и така нататък. Реално не би трябвало да има разлика, още повече толкова голяма.
    RAM-a разботеше в dual-channel, но сега видях, че на Асрок-а честотата бе 1066 и след като я смених на 1600 се получи следния резултат за графиката от старото 4,8 сега вече е 5,5. За другото дъно нямам представа...




    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от polki; 03-12-18 в 02:01.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    84
    #11

    Отговор: Кое дъно е по-подходящо за процесор Intel i7-3770

    След коригиране на честотата на РАМ-а и на другия тест дава значително подобрение.

    Преди при работа на 1066 при РАМ-а:



    и сега при работа на 1600 на РАМ-а:



    При положение, че бенчмарка дава средна оценка от 9290 пункта за този процесор, аз съм доволен от тези 9252 които дава моя. Температурата на ядрата на процесора стига до 75*С при най-голямото натоварване иначе не надвишава 50*С.

    И все пак:

    Засега съм с Асрок-а, но ако смятате, че другото дъно е по-добро ще направя още една гимнастика за да сменя всичко отново... Ще ви помоля за мненията Ви за които предварително БЛАГОДАРЯ!!!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от polki; 03-12-18 в 02:14.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #12

    Отговор: Кое дъно е по-подходящо за процесор Intel i7-3770

    Ами мисля, че ти казахме какви са разликите, главно в чипсета и 1 година в датата на производство. Също и в USB3 и SATA3, които си ги имаш и на по-старото. Ползвай си това, което ти върши работа и ти харесва. Температурите на процесора зависят главно от охлаждането и термопастата, щом са под 90 градуса при максимум натоварване (принципно процесора издържа до около 100 градуса, но най-вероятно над 90 тротълва, моя е същия, само че сървърния вариант Xeon) няма проблеми.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    84
    #13

    Отговор: Кое дъно е по-подходящо за процесор Intel i7-3770

    Реших нещата да останат така. Мисля, че няма нужда от допълнителна занимавка. Още повече когато всичко си е нагласено и работи точно. Наистина чипсета на едното дъно е 6-та серия, а другото е 7-ма серия, но разликите не са съществени. Евентуално трябва да се види дали при връзване на SSD, дъната ще се държат равностойно, но такава стъпка не стои на дневен ред, а някъде в бъдещето...

    Благодаря за отделеното време и помощта която ми оказахте до последно. Желая Ви успех.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    84
    #14

    Отговор: Кое дъно е по-подходящо за процесор Intel i7-3770

    Леко подобрение в резултатите от тестовете след някои "финни" настройки по системата








    https://www.passmark.com/baselines/V...d=113326737430

    Изключително съм доволен от постигнатите резултати които надминаха очакванията ми...

    ВЕСЕЛА КОЛЕДА И МНОГО ЩАСТЛИВА НОВА 2019 г.!!!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #15

    Отговор: Кое дъно е по-подходящо за процесор Intel i7-3770

    Тези резултати помагат ли ти при ежедневна работа или само се кефиш на цифрите?
    wladimir1 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продава дъно с процесор: ECS945PL-A и intel 3Ghz
    От Pampury във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 27-10-13, 09:31
  2. Отговори: 9
    Последно: 14-09-13, 16:02
  3. Отговори: 9
    Последно: 13-08-13, 11:21
  4. Купувам дъно за процесор Intel Core2Duo E8400
    От HunterBG във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 02-11-10, 18:56
  5. Отговори: 1
    Последно: 31-03-06, 12:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе