Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    637
    #16

    Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

    Номерът с ключето е само за новите ревизии на 7VAX, при които то просто липсва. Явно и при дъната с КТ600 е налице същият проблем, което си е тъпотия от страна на Гигабайт.



    >

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    159
    #17

    Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

    Да има ключе за превключване на 100FSB. Никъде няма настройки за паметта, нито допълнително меню с CTRL+F1(не се случва нищо) При повече от 141 се дъни видеото - DYTONA GF4 MX440 8x 64DDR/ 6ns, никъде не пише SE, но познайте на колко работи паметта- 150Мhz(300DDR) - 3d Mark01 - malko nad 3000 точки. Има и такава карта със 128MB. Без коментар.

    За GA-700-L1. За това дъно бих казал, че работи норамално(1 ден впечатления имам) Незнам кое му е супер. И на него не видях настрйки за паметта. Освен това като пробвах да сложа Gigabyte GF2-PRO почна да пищи и се изключи само след 5-6 секунди.

    За това колко паста съм сложил бих казал че съм поставил колкото трябва щом температурата ми се вдига с 10-15 градуса от началната и обратния ефект не се получава просто дъното дава с 20C+ oще при пускането.








  4. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    637
    #18

    Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

    Натисни Ctrl и F1, когато си в основното меню на БИОС-а.



    >

  5. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    434
    #19

    Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

    И кво се оказа са не няма настройки или не четем книжките. Не казваш на експерт дали може да пипаш шината +-1Mhz

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    159
    #20

    Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

    Голяма работа стана като натиснах CTRL+F1. Големите настройки. Просто нямам думи. Като пусна на някави други настройки освен Аuto монитора не светва, а системата само се включва. Освен това функцията за увеличаване на волтажа, която е направена по най-тъпия възможен начин не е работи адекватно. При Default процесора е на 1.61V, при +5% е отново 1.61 , при 7.5% е 1.63, при +10% е 1.66. Кажете това нормално ли е ? Би ли се случило подобно нещо при Epox, Abit или Аsus. За какви +- 1Мhz ми говорите. Много ясно че стъпката е 1mhz , ама няма начин да избирам нещо друго освен диапазона 133-165. Забелязах и друго странно нещо. Разликата между Idle i Full доста малка 2-3 градуса. Иначе в момента е на 16x133=2133 и работи доста бързо - SuperPi- 54 сек при най-бавни настриойки на паметта.

    Изводът, който може да се направи за Gygabyte изказан по най-мекия възможен начин е: Няма да сбъркате, ако си купите нещо друго вместо Gigabyte. Заложете насигурно и си вземете нещо от по-сериозните производители. Това че някой модели дъна са годе добре направени нищо не значи. Покрай тях се пускат и големи боклуци.


  7. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    637
    #21

    Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

    Честно казано не мога да разбера от какво си недоволен - за толково пари - толкоз и ТОЧКА по въпроса. И не говори неща от рода - Гигабайт били несериозни, след като са едни от най-големите производители на дъна в света, редом с Асус и Елитгруп. Както писах по-горе - човек трябва да е наясно, че давайки по-малко пари не може да очаква да получи същото, което би получил срещу 15-20 долара повече примерно от друг производител. Дъното на Гигабайт с Енфорс за мен поне е чудесно дънце за парите си, има си всичко необходимо и за клокване дори (волтаж през 0.025V, смяна на множителите - при това абсолютно безпроблемна, за разлика от 8РДА+, настройките на паметта са си като на всяко друго дъно, нищо повече или по-малко). Било капризно към захранвания - може, при мен с 400W JNC стигна до 212 шина и не пожела повече, е и ????

    Епокс-а стига до 225, но за постоянна работа съм го пуснал на 210. Единственото му предимство ЗА МЕН е по-добрия звук, толкоз.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    434
    #22

    Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

    Tоше ти кое дъно дъно до 77$ би взел? Не споря че Епокс са по добри, въпроса е заслужават ли си 40-50% разлика в цената за + 5% повече клок? Разлика в стабилноста не виждам засега между досегашните ми дъна Абит и Гигата.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    159
    #23

    Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

    Незнам защо си мислите, че като спестите 10 до 20 долара за дъно ще спечелите нещо.

    Ето какво можете да си вземете за тия 77$ плюс още 5 до 15 $ със същия чипсет с по-добро качество.

    ASUS A7V600/KT600/SATA RD/GLAN 84.5 88.0 91.0

    Soltek SL-KT600-R;Kt600+8237;DDR 400;Serial ATA;6 ch; AGPx8 74.00

    MSI-KT6 Delta-LSR - s.A, VIA KT600, 400, 3xDDR 400, AGP 8x, ATA 133+SATA, RAID, 6ch Audio, 10/100 LAN, ATX $94.00



    Ето какво може да се вземе с Nforce2 вместо Gigabyte 7Н400-L за съвсем малко повече пари.

    ASUS A7N8X-X/NF2+MPC-T 400/FSB400 78.5 81.5 84.5

    ASUS A7N8X NFORCE2/DDR400/LAN 85.5 89.0 92.0

    ABIT NF7/NF2 ULTR 400/MCP /LAN 89.5 93.0 96.0

    Biostar M7NCD Pro, nVidia Crush 18D+MCP 75.0 (по - евтино с повече функции за О/C)

    MSI K7N2 Delta-L NF2, 400, Dual D400, Lan 89.00

    Epox 8RDA+ Nvidia nFORCE-2 MCP-T 90.00

    Soltek 75FRN2-L, nForce2, DDR400, SB5.1, Lan, AGP8x, ATA133, USB2.0 84



    Ето още някой добри дъна на много ниска цена, които са доста добри.

    ASROCK K7S8X/SIS746FX/DDR/AGP8 48.0 50.0 51.5

    ASROCK K7S8XE/SIS748/FSB400 56.5 58.5 60.5



    "И не говори неща от рода - Гигабайт били несериозни, след като са едни от най-големите производители на дъна в света, редом с Асус и Елитгруп." - Знам, ама са несериозни. Това го знаят и кучетата на село.

    "Както писах по-горе - човек трябва да е наясно, че давайки по-малко пари не може да очаква да получи същото" - Разликите в парите не са 15-20 долара както можеш да се убедиш сам. Могат да се намерят неща на същата или дори по-ниска цена.

    "Дъното на Гигабайт с Енфорс за мен поне е чудесно дънце за парите си, има си всичко необходимо и за клокване дори (волтаж през 0.025V, смяна на множителите - при това абсолютно безпроблемна)"

    Чудесно е ама за 105-108 долара. Не е чак толкова по евтино от другите. Специално против този модел нямам нищо против, но за другите имам. Всичко ми допада освен волтажа за паметта- само 2.7V Мен специално не ми стигат, затова чакам Абит-а си вече две седмици.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    637
    #24

    Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

    Е, поне никой не може да се оплаче, че няма избор [] На кой каквото му харесва и го влече []



    >

  12. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    434
    #25

    Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

    Ами не знам откъде ги изкопа тея цени. При това виж дъната с н-форс, някои не са дуал ДДР.

    Само не ми казваи че ASHROCK са хубави, те са трагедия.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    159
    #26

    Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

    Не съм изкопал цените, а ги копирах от MOST, Leader, Voodoo.... Има ли въобще Nforce2 без dual DDR? Не се пише АSHROCK, a ASROCK, което преведено означава "Като скала". Освен това е дъщерна фирма на АSUS. След като през 2002 година Elitgroup изпревари АSUS по продажби, те решиха да произвеждат евтини продукти чрез АSROCK. Лично съм тествал ASROCK K7S8XE/SIS748/FSB400. Братовчед мие с такова от един месец и мога да кажа, че работи много бързо и стабилно. Освен това може да работи безпроблемно на над 200FSB. Жалко, че няма възможности за О/С. Прочел съм още поне 10 ревюта na ASROCK дъна и мога да кажа че дъната са грамотно направени. Освен това в някои тестове изпреварват двуканален Nforce2.

    http://www.ocworkbench.com/2003/asro...8xgallery1.htm

    http://www.ocworkbench.com/2003/asro...e/k7s8xe-1.htm

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    434
    #27

    Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

    Ами скоро се сблъсках с такива дъна. Модел не мога да кажа но имаха проблем с IDE контролерите ( CD I HDD на един канал правеха проблем а в комплекта беше включен само един кабел). Не ми хареса смотаният начин по които се влиза в биоса + куп други дребни неща.

    Не съм сигурен но това за дъщерната фирма дали не е слух пуснат от Sуnny Computers.

    А едноканалният N-Force е точно на асус, почти си го бях купил и добре че ми направи впечатление в сайта на ASUS, че не е отбелязано DUAL DDR за това дъно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. xls или mdb решение за отчитане на електромери
    От Humppa във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 02-12-08, 12:46
  2. Отчитане на трафик (или часове)
    От ManiMani във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 20-03-06, 13:12
  3. Отчитане на трафик ?
    От Zero във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 24-01-05, 13:26
  4. Отчитане на трафик???
    От memo_s във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 19-06-04, 14:52
  5. Отчитане на трафик
    От relsys във форум Мрежи
    Отговори: 12
    Последно: 29-09-02, 19:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе