Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    159
    #1

    Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

    Дъната са 7VT600-L, 7VT600-1394 с КТ600 и 7Н400-L с Nforce2.

    На всяко от тези три дъна с процесор Тbred 1.7 и 1.8 още като пусна системата и веднага влизам в биоса ми по казва 45,a понякога и над 50C в зависимост от температурата в стаята. И това е с Tt Vulcano11+. После при работа температурата се покачва с около 10-12C. А радиатора на пипане е просто топъл. Като пусна процесора на 750 разликите в температурата са не повече от 5-6C и отново с пускането ми показва поне 45С при температура в кутията 25С. Гарантирам че съм поставил перфекно радиатора с предостатъчно термопаста. С всякакъв софтуер отчетената температура е отново e същата, тоес далече от от реалността и то с повече от 15 градуса.



    P.S(малко оfftopic) Прочесора е 1.7 КIUHB 0325 и понеже не ми е попадал друг такъв, някои ако има някакви впечатления за О/C да каже. Видях само че върваше на 2.15 при 1.6V, aма няма да имам време близките дни да го пробвам.


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #2

    Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

    Еми кво да ти кажа....аз на тая фирма им викам ГИГАДРЪВ,защо обаче хората упорито продължават да ги купуват идея нямам...ефтиното накрая винаги излиза по скъпо...а ако сметнем и главоболията...[V]

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    444
    #3

    Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

    Не само тия нови модели но и старите аз съм с 7VTXE и ми показва 60 градуса нормално на Palomino 1.6 с приличен FAN.Преди време имаше една тема кадето се разискваше подробно проблема,но най-общо не вярвай на GB дъната поне за градусите иначе са си 6

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1
    #4

    Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

    АЗ ИМАМ СЪЩИЯ ПРОБЛЕМ! КАТО СИ ПУСНА КОМПЮТЪРА BIOS ПОКАЗВА 80 ГРАДУСА, СЛЕД 2-3 МИНУТИ ВДИГА НА 90 И СПИРА [:0][:0][:0] А ПРОЦЕСОРЪТ AMD BARTON 2500+ СИ Е ПРОСТО ЛЕКО ЗАТОПЛЕН...



    МОЛЯ ВИ, КАЖЕТЕ КАКВО ДА НАПРАВЯ [:0][:0][:0]

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    298
    #5

    Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

    Аз пък съм с 7VA /наи-евтината[][:D] / и вентилатор EVERCOOL CUD724 ,процесор Тbred 1.7@2.3 и температурата ми е ......................... 32С като пусна компа и 35С след един час кнтра [:D][][:D][]




  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    11
    #6

    Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">shamara публикувано - 30/08/2003 : 10:53:28

    Не само тия нови модели но и старите аз съм с 7VTXE и ми показва 60 градуса нормално на Palomino 1.6 с приличен FAN.Преди време имаше една тема кадето се разискваше подробно проблема,но най-общо не вярвай на GB дъната поне за градусите иначе са си 6

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Така си е.

    Аз съм с 7VAXP и винаги ми дава, че процесорът е по-студен с няколко градуса от дъното... [}][}][}]

    Де да беше така...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    159
    #7

    Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

    Доскоро си мислех че дъната им са горе-долу добри ама през последния месец си промених мнението. Де да беше само проблема с температурата. На това с КТ600-1394 не му работят мнойители над 14 и няма настройки за паметта и няма начин да пусна шина над 166. Позволява ми да задавам стойностти само между 133 и 166 , но аз не бих пуснал повече от 150 щото PCI и АGP отиват много нагоре. Да не говоря за съпер тъпия начин за увеличаване на волтажа 5, 7.5 и 10%.

    По дърводелски направено дъно не съм виждал.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    33
    #8

    Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

    Някой да те е карал да си купиш такова? И от къде знаеш, че не работят множителите? Не работят или ти не можеш да ги подкараш?

    Верно, че КТ600 е дръвце, ама да плюете цялата фирма...

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    159
    #9

    Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

    Не съм си гокупил аз , а един приятел. На множители над четиринадесет не работи. Не ми се обяснява аз ли немога или.... . Освен това няма и насътроики за паметта. Нищо лошо за фирмата, но вече полагам на съмнение всеки нейн продукт. Не КТ600 не е дръвце, а дъната на Gigabyte с този чипсет както и на най - евтините две с Nforce2 направени на нивото на Acorp, а може би и по-зле.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    33
    #10

    Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">На множители над четиринадесет не работи.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    1. Обясни как точно вдигаш множителя. Ако вдигаш множителя и FSB-то едновременно, естествено, че няма да тръгне.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Освен това няма и насътроики за паметта.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    2. Пробва ли с CTRL+F1? Ето какво пише в книжката:

    "...Advansed BIOS setting menu, press "CTRL+F1" key on the BIOS screen..."

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Нищо лошо за фирмата, но вече полагам на съмнение всеки нейн продукт. Не КТ600 не е дръвце, а дъната на Gigabyte с този чипсет както и на най - евтините две с Nforce2 направени на нивото на Acorp, а може би и по-зле.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    3. NO COMMENT!



    Преди да започнете да се правите на разбирачи, вземете и прочетете/попитайте.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    159
    #11

    Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

    Обяснения (специално за "the_voice")

    1. Значи процесора върви на 2,13 на 1.6v на друго дъно като на горепосоченото дъно немога да направя нищо повече от 14x141.

    При по висока шина се дъни видеото, а при друг мнжител по-голям от 14 PC-то се вклучва, но монитора не пали и системата не прави нищо. Със шината немога нищо да направа щото ми дава само от 133-165.

    2. Това ще го видя. Може би ми е обягнало от погледа, а може би не. Утре ще направя всичко възможно.

    3. Няма какво да чета и да питам. За мен покупката на Gigabyte дъно е несигурна работа.


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    637
    #12

    Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

    По въпроса за настройките на паметта - определено бъркаш. То онова книжле, което върви с дъното не са го сложили просто за украса.



    >

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    45
    #13

    Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

    Ама бива ли така? Потърси в биоса нещо като Advanced chipset features и включи на Expert settings. FSB шината се променя със стъпка от 1 Mhz. Моето дъно GA-700N-L1 e c Nforce 2 и е супер. Не знам защо плюете Gigabyte. ФСБ шината е 212 мегахерца. За температурата съм съгласен, че не отчита точно. Моята е около 36 градуса след часове натоварване. Де да беше така.



    (За Монтана) "Предостатъчно" термопаста има винаги обратен ефект. Както знаеш тя се нагрява и когато е много, се превръща в топла шапка за процесора. Поставя се минимално количество.


  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    33
    #14

    Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> 1. Значи процесора върви на 2,13 на 1.6v на друго дъно като на горепосоченото дъно немога да направя нищо повече от 14x141.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Пробва ли да го подкараш на 10х166 примерно? Т.е. да смъкнеш множителя и да вдигаш шината, за да видиш до колко може.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">При по висока шина се дъни видеото, а при друг мнжител по-голям от 14 PC-то се вклучва, но монитора не пали и системата не прави нищо.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Дай повече инфо за видеото ти (то голямо значение няма ама...) и кажи каква ти e RAM-та. Може проблема да е в нея.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Със шината немога нищо да направа щото ми дава само от 133-165.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Не знам как е при това дъно, ама и моето не искаше да тръгне на повече от 165 FSB. Проблема го оправих като запоих един DIP на дъното.



    p.s. Аз съм с ей т'ва:

    GB GA-7VAX rev. 1.2 (mod); Duron (Morgan) 1100@1251 MHz (7.5x166); EVERCOOL ND15-715; Vdata DDR266 128MB pc2100; JNC 300W; MAXTOR 40GB DiamondMax; Riva TNT2 m64 32 Mb; SONY 48x18x48; 17" DELL Trinitron

    Нито CPU-то ми е като хората, нито паметта , нито видеото, а виж на колко съм го пуснал и върви така вече 3-та седмица без никакъв проблем.

    Някъде бъркаш в цялата работа. Аз не съм голям спец в клокването, ама това, което виждаш съм го направил сам. Естествено и с подкрепата и съветите на момчетата от форумите на HDBG и ComEx.

  18. JM
    JM е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    90
    #15

    Грешно отчитане на температурата при Gigabyte

    Здрасти!!!

    Я кажи за какво DIP ключе става въпрос? Аз със с 7VRXP и по дъното има едно място оставено свободно без ключе. В книжката пише, че от там се включва шина 166, предполагам и съптветните делители 166/66/33. Обаче само с ДИП ще стане ли или трябва и нещо друго?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. xls или mdb решение за отчитане на електромери
    От Humppa във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 02-12-08, 12:46
  2. Отчитане на трафик (или часове)
    От ManiMani във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 20-03-06, 13:12
  3. Отчитане на трафик ?
    От Zero във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 24-01-05, 13:26
  4. Отчитане на трафик???
    От memo_s във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 19-06-04, 14:52
  5. Отчитане на трафик
    От relsys във форум Мрежи
    Отговори: 12
    Последно: 29-09-02, 19:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе