Резултати от 1 до 9 от общо 9

Моля за помощ !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    298
    #1

    Моля за помощ !

    Значи ,имам си МАХТОР 120ГБ и дънце Солтек КТ133А до тук добре , като го закача в биоса ми го заси4а 122ГБ което не е лошо []

    , НО като реша да го форматна под DOS ми го засича 51ГБ ?!?!?!?!?

    а не знам с какво друго да до форматна защото не се вижда в WIN98SE /което е нормално за нов хард /

    АКо някои може да ми помогне ,какво да направя ???

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #2

    Моля за помощ !

    Ами виж в BIOS как точно ти засича диска твоето дъно.... според мен нещо греши в CHS ( Cylinders, Heads, Sectors ) организацията... виж там дали не го е разпознал като Normal, а не като LBA... и т.н. []



    Виж също и за нов BIOS за дъното []

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #3

    Моля за помощ !

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Значи ,имам си МАХТОР 120ГБ и дънце Солтек КТ133А до тук добре , като го закача в биоса ми го заси4а 122ГБ което не е лошо []

    , НО като реша да го форматна под DOS ми го засича 51ГБ ?!?!?!?!?

    а не знам с какво друго да до форматна защото не се вижда в WIN98SE /което е нормално за нов хард /

    АКо някои може да ми помогне ,какво да направя ???



    <div align="right">оргинално мнение на Vova</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    DOS ne podurja golemi diskove formatirai go pod windows v NTFS ili napravo instalirai windows toi shte si go formatra govorqa za XP ili 2003

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    298
    #4

    Моля за помощ !

    MOLLOV в биоса ми го засича 122ГБ [}] , но ще прегледам за нов биос.





    alexandro , немога да му сложа уин защото ОС не го вижда като остроиство /нали не му е направена фат таблицата /

    НО ще го сложа на машина с УинХП и ме самнява ,че там 6те се оправят нещата []

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #5

    Моля за помощ !

    Windowsa nqama i da ti go vidi ako ne mu suzdadesh partition ot computer managment.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    72
    #6

    Моля за помощ !

    Значи преди време и аз цъфнах с такъв проблем (на един 80ГБ) значи пусни си FDISK и като те пита за размер на logical drives (extended predi tova) дай му проценти или си пресметни... ама не гарантирам няколко пъти му правих партишъните на моя докато нацеля това дето ми трябва [:D] След това го форматирай. е... за изненада ако примерно ти е показало 51ГБ в FDISK и си му дал 50% в Size то формат-а ще ти напише "FORMATING 66000 MB примерно т.е половината на 120 ГБ. Ако самия формат дава проблеми... е пробвай с Partition Magic или на друго PC с WIN-XP, как ... не питай мен, още не съм дорасъл за съвършенството на XP (ха-ха).[)]

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    298
    #7

    Моля за помощ !

    Ха Ха ХА Ха Ха , тоя номер с % ми хареса ще го пробвам още сега [][:D][]

    10х на всички !

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #8

    Моля за помощ !

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ха Ха ХА Ха Ха , тоя номер с % ми хареса ще го пробвам още сега [][:D][]

    10х на всички !



    <div align="right">оргинално мнение на Vova</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    СЪщо можеш да си дръпнеш и IBM Disk Manager 2000.... с него става много бързо, а и поддържа всякакви големини.... е, всякакви..... няма проблеми дори с 160GB RAID масив....

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    221
    #9

    Моля за помощ !

    F-disk, идващ с win98 има бъг - не засича правилно пълния капацитет на дискове по-големи от 60 ГБ (не съм сигурен за точната цифра). В този случай както беше казано по-горе изполвай проценти, или изтегли ъпдейт от майкрософт. Аз лично ползвам програмката Ranish Partition Manager http://www.ranish.com/part/ като алтернатива на f-disk. По документация потдържа дискове над 128 ГБ.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля,за помощ
    От mishan във форум Други марки климатици
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-16, 22:52
  2. Моля за помощ
    От dbitzepsa във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 1
    Последно: 27-01-12, 22:25
  3. Моля за помощ
    От sssaaa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 24-05-08, 20:33
  4. моля за помощ
    От pesah във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 19-12-06, 11:49
  5. моля за помощ
    От petcu5 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 17-01-05, 23:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе