Резултати от 1 до 14 от общо 14

Захранване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #1

    Захранване

    би ли издържало ако е 250W не особено марково



    1.Athlon XP 1800+ (не Palomino)

    2.Epox 8RDA+ (ако има значение)

    3.256 Ram

    4.Ati 9000pro

    5.HDD 15GB IBM

    6.Floppy DVD CD-RW sound Lan

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Захранване

    никакъв проблем, на 230 съм държал, 3 харда, 2 лан карти, една звукова гефорсе 2 - 64МБ, флопи, цд целерон на 800@1066

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #3

    Захранване

    O/C


  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #4

    Захранване

    само процесора съм О/С

  6. Gadget
    Guest
    #5

    Захранване

    Ще го издържи и при О/С стига да са му стабилни волтажите. Можеш да ги провериш

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #6

    Захранване

    да имам уреди за тази цел , но не знам какви са допустимите граници за отклонение +-10% май

  8.  
     
  9. Gadget
    Guest
    #7

    Захранване

    Те немарковите PSU играят доста, но както си писал 10% е нормално и не се притеснявай

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    101
    #8

    Захранване

    Що говорите глупости - немарково 250 вата захранване е равно максимум на 90-100 вата марково като мощност, да не говорим за пулсации и защити. Пич, не си рискувай компа !

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #9

    Захранване

    Извинявайте за тъпия въпрос, ама кои захранвания са маркови и кои - немаркови??? Маркови са тея, които имат изписана фирма на тях ли??????? И от какво произлиза това, че 250 вата немарково генерира 100 вата мощност? Лъжат произвводителите ли ?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    101
    #10

    Захранване

    Да лъжат, при това яко. Маркови са Enermax, Enlight, Elan Vital, Antec, Matrix, Thermaltake, Delta Electronics, InWin, Chieftec, Fortron (най-добро съотношение цена-качество). Боклуци са JNC, KME, HEC, Ipower, Macropower, Linkworld, L&C. С известна доработка (но не и без нея) горе-долу стават Power Master, Goldenpower, Q-Tec, Codegen (оранжев етикет). Боклуците се различават по слабите високоволтови транзистори, диоди, кондензатори, намалените габарити на трансформаторите, слабите Шотки диодни двойки и липсата на такава обикновено на 12 волтовата линия (заменени с два дискретни диода), недостатъчния капацитет на изходните кондензатори, липсата на изходните филтриращи бобини, липсата на мрежов филтър. Боклуците обикновено работят на границата на възможностите си и поради липса на каквито и да било защити при излизане от строя обикновено отнасят със себе си и половината компютър, а понякога и целия както беше писано по-горе. НЕ СЕ ПОДЛЪГВАЙТЕ по това какво пише на етикета - 350-те "китайски" вата са по-зле и от 200-те вата на читаво захранване.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #11

    Захранване

    Слушайте какво ви пее петела( В случая Мики:-))!!! Прав е човека. Поне три пъти ми се е случвало дървено захранване да изгори заради претоварване(най често транзистор и шотки диод, даже и греца в 220в веригата), освен това съм се натъквал на следния куриоз: Етикета сочи 350Вт. Вътре обаче има таблица с предпазителите според мощността на захранването(примерно 235-250-5А; 250-300 - 6А;300-350 - 7А и т.н.) Познайте колко му беше предпазителя (естествено че 5А;-).

    Така че не се лъжете по етикети!! И не щадете пари за резервна мощност, особено собствениците на П4 и Атлон, които до колкото знам смучат повечко.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #12

    Захранване

    Определено на някое немарково 250 ватово захранване не бих се доверил. Бях с 300В Кодеген и машината се рестартираше от време на време при натоварване. А компонентите не са малко, но не са и чак толкова много и определено не са от най-новите лами на ток . Така че по-добре се подсигури откъм тази точка. Сега съм с Фортрон и съм доволен, но го ползвам от сравнително скоро де.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #13

    Захранване

    няма проблем същата конфигурация с дъно на гигабайт и по голям хард ве4е година и това при МНОГО ЯКА ДЕНОНОЩНА експоатация на машината ! ! !

    п.п. както обичам да казвам задника /парите/ си е твой правиш с него каквото си изкаш !! ! !

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #14

    Захранване

    Мойта беше даже повече от година първо ДЮронче на 950 и после атлонче 2200+, 384 РАМ ДДР333, флопи, Джифорс 2 хард Макстор 40ка, CD DVD и CD - rw, а захранването ми беше JNC 250W. Не съм имал никакви проблеми, никога не е рестартирало. И аз мисля, че само това, което си дал би издържало, но от захранвания много не разбирам....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Захранване за компютър - 420 W
    От frank_fios@mail.bg във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 20-09-12, 13:11
  2. продавам захранване
    От DeepFocuss във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 31-03-10, 02:56
  3. Тихо захранване
    От silverfox във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 01-02-06, 08:54
  4. Захранване Q-TEC
    От mitaka2 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 27-10-03, 20:59
  5. Захранване
    От Malkia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 12-07-03, 22:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе