Резултати от 1 до 8 от общо 8

Търся схема за плавно регулиране на обороти

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    3
    #1

    Търся схема за плавно регулиране на обороти

    Момчета, може би ви занимавам с глупости, но до вас опрях. Търся схема, по която да ми направят регулатор за плавно регулиране на оборотите на центрофуга за мед. Вързал съм един мотор от пералня, който е около 350 Вт. Искам да вдигне до 500 об/мин., не повече щото тоя е 12000 об. и центрофугата може да стане хеликоптер . Ще ви бъда благодарен ако помогнете.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #2

    Re: Търся схема за плавно регулиране на обороти

    oio

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #3

    Re: Търся схема за плавно регулиране на обороти

    Ще добавя това: http://neomontana.dir.bg/kit21.htm, само че иска допълнителен потенциометър.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    3
    #4

    Re: Търся схема за плавно регулиране на обороти

    Момчета, да сте живи и здрави. Още утре нося схемата на майстора и ако стане ще черпя с мед. Още веднаж, сърдечно благодаря.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    4
    #5

    Re: Търся схема за плавно регулиране на обороти

    Не може мотора от пералня да има 12 000 об/мин , сигурно има ремъчна предавка. Той е асинхронен а там оборотите са 700, 900, 1500, 3000 И СЕ ПРОМЕНЯТ САМО С ЧЕСТОТНО УПРАВЛЕНИЕ, което е скъпо! А схемата , която предлага NO CARRIER важи за колекторните двигатели (бормашини, прахосмукачки, миксери) - те си променят оборота в звисимост от напрежението. Намери си колекторен двигател , за да може лесно да го регулираш. По-шумен е, но по-компактен.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #6

    Re: Търся схема за плавно регулиране на обороти

    Нямах ни най-малка представа, че е асинхронен... Няма да стане, съгласен съм.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #7

    Re: Търся схема за плавно регулиране на обороти

    Цитат Първоначално публикувано от mdimsteph
    Не може мотора от пералня да има 12 000 об/мин , сигурно има ремъчна предавка. Той е асинхронен а там оборотите са 700, 900, 1500, 3000 И СЕ ПРОМЕНЯТ САМО С ЧЕСТОТНО УПРАВЛЕНИЕ, което е скъпо! А схемата , която предлага NO CARRIER важи за колекторните двигатели (бормашини, прахосмукачки, миксери) - те си променят оборота в звисимост от напрежението. Намери си колекторен двигател , за да може лесно да го регулираш. По-шумен е, но по-компактен.
    Повечето перални са с колекторен двигател и оборотите на този двигател обикновено са 12000 и нагоре.Схемата линк към която пусна NO CARRIER е напълно коректна за целта.Недостатък е меката характеристика на двигателя,което би довело до разлика в поддържаните обороти в зависимост от натоварването.Само че в случая не се гони такава точност,а и оборотите могат да бъдат настроени при натоварена центрофуга.Схемата е евтина,компактна,проста и надеждна,а може да се купи готова.
    Оборотите на двигател с ротор накъсо се определят като се раздели 3000(50hzX60s) на броя полюсно-фазови групи.Тези двигатели могат се управляват с честотно управление при запазване съотношението напрежение/честота.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    3
    #8

    Re: Търся схема за плавно регулиране на обороти

    Момчета, благодаря ви, че продължавате темата и давате нови предложения. Аз съм бивш радиолюбител, но тип кълвач, дето само...бля, бля.Вече съм на 53 и разчитам само на моите приятели-конструкторите. Но и те вече трябва да пият Гинко - прим, та затова потърсих помощ в интернет. Отново благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Osaka CH-12-JV - търся схема
    От plastkomfort във форум Климатици Osaka
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-10, 14:32
  2. Търся схема за Кирлеанова камера!
    От kafka във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 02-03-08, 23:25
  3. Регулиране обороти на вентилатор (не за PC)
    От nommo във форум Друга битова техника
    Отговори: 6
    Последно: 20-10-06, 19:09
  4. Регулиране на обороти...
    От Caesar във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 26-02-05, 11:20
  5. [Търся схема] За USB IR Adapter
    От Malone във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 03-10-03, 12:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе