Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 20 от общо 20

бавно загряване на фурна санг

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    55
    #16

    Re: бавно загряване на фурна санг

    Я си премери и напрежението в контакта ама не с уред за 4 лв а стрелкови с клас на точност 1,5 - 2. Защото ако ти е слаба инсталацията или трафопоста до вас - голям дерт ще имаш. Ще готвиш двойно повече време. Измери го преди да пуснеш фурната и след пускането й - на максимална мощност. Почти не трябва да падне - или максимум 5 волта. Хубаво е да е около 220 В + - 5 до 7 волта. Падали към 200 волта - ще грее слабо. Ако те уверят че трафопоста до вас е добре и че комшията няма ядове - следва проверка на връзките от електромера и след това в апартаментното табло. Това е често срещано в по старите жилища , които са изчислявани за ниска консумация и са правени от няма да казва какви хора ..... Дано да се оправи проблема. Успех.
    А .. и за изолационното съпротивление - мери се задължително с мегер - който развива напрежение поне 500 Волта. Пак успех!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    22
    #17

    Re: бавно загряване на фурна санг

    Ей хора човека каза, че печката е била включена в китайски разклонител и че е имал неработещ долен нагревател. Включил е в хубав контакт, сменил е нагревателя и всичко е било наред.
    Имайте в предвид, че мнооого малко хора си имат мегер в къщи или пък стрелкови мултимер от висок клас. Това не е оборудване за всеки.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #18

    Re: бавно загряване на фурна санг

    Вярно, че много хора си няма мегер и аз също няма но обмислям такава покупка, тъй като ми се е налагало да ползвам. Иначе китайските мултимерчета си вършат много добра рабита. Точнастта им е достатъчно висока, а малко по скъпите китайки за около 20лв са доста точни.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #19

    Re: бавно загряване на фурна санг

    ......сложих на 20 Мома и ми показа около 19 и нещо.
    Че ти си жив късметлия , ако наистина показва толкова уреда. Масово са около 3-5 Мома . Колко пъти съм се карал с продавачите .Ходя само със сигурен мултимер и си купувам нагревател или плоча след отсяване на поне 10 бр. Но на такъв нагревател не съм попадал. Най- високото съпротивление е беше около 10 Мома./ извод нагревател- метана тръбичка/ корпус/

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    46
    #20

    Re: бавно загряване на фурна санг

    може би както писа един колега по-горе е от влагата вътре в него.сега всичко е ок,дано нямам проблем

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Проблем с телевизор САНГ
    От raikonen07 във форум Други телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 26-08-15, 15:49
  2. Отговори: 21
    Последно: 24-01-15, 18:07
  3. Фурна Бош - нов заден панел или нова фурна?!
    От tikettiket във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 21-07-13, 09:34
  4. Матрица за Санг 20" модел 20880
    От nvladev във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 05-04-12, 06:09
  5. Бавно XP
    От MANIAK във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 19-10-02, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе