Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

бавно загряване на фурна санг

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    46
    #1

    бавно загряване на фурна санг

    здравейте отново съм на кръстопът и реших пак да се допитам до знаещите в този прекрасен форум
    та питането ми е следното имам готварска печка санг,вече извън гаранция и фурната взе да пече много бавно,а я слагам на най-висок градус.как да разбера дали е от термостата или от нагревателя(предполагам че там се крие решението)?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #2

    Re: бавно загряване на фурна санг

    отваряш и мериш нагревателите един по един, ако са здрави може да е терморегулатора, или хлабава връзка някъде.огледай и ключовете може някоя пластина да е светнала.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: бавно загряване на фурна санг

    Пъхаш една термодвойка вътре във фурната и разбираш дали температурата е колкото си я задал. Милтимер с термодвойка струва няколко лева. Другото нещо е да измериш консумацията на ток и да видиш дали съвпада с написаната мощност.

    От писаното по горе се сетих за още един вариант. Превклчватела на режимите може да не прави хубав контакт, да е нагорял. По принцип правилото е той да се наглася когато термостата е завртян на 0 или просто да е исключил. При включен нагревател и вртене на ключа за избора на нагревател може да се прецака и се прецаква много по бързо този ключ. Ако е той отиваш в сервиза и си купуваш нов и го сменяш сам за да ти дойде по-евтино.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    46
    #4

    Re: бавно загряване на фурна санг

    ок ще проверя за тези причини,но съм 100 % сигурен че температурата коята задавам не отговаря на исканата-не може едни печени картофи да се готвят 3 часа на 300 градуса :d

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: бавно загряване на фурна санг

    Ами тогава всичко е ясно. Терностата е прецакан, но преди това провери за лоши връзки. Ти като отвориш печката ще видиш всичко де.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    46
    #6

    Re: бавно загряване на фурна санг

    ок,мерси

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    46
    #7

    Re: бавно загряване на фурна санг

    здравейте отново
    по моя въпрос-оказа се не терморегулатора развален ,а изгорял долния реотан на фурната.днес отидох купих нов за 23 лв,и преди да го монтирам реших да му премеря съпротивлението(което се оказа ок) и също така за връзка с корпуса.сложих на 20 Мома и ми показа около 19 и нещо.знам че и на всякакъв друг уред ми покаже такова нещо че има връзка с корпуса.както и да е все пак реших да го монтирам,свързах всичко и накрая като завъртя ключа и вкл.фурната ,при проверка с фазомера върху металния корпус и котлоните свети.пипнах даже и с ръка но не ме хвана ток.дали е нормално така и да го оставя или да отида да ми го сменят?
    П.П. като вкл.котлоните фазомера не свети
    какво да правя?

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #8

    Re: бавно загряване на фурна санг

    провери си зануляването на печката!може влага да е проникнала в реотана от дълго стоене по рафтовете в магазина .но след първото нагряване трябва да изчезне.във всеки един случаи 19 мегаома е твърде високо съпротивление за да стане фал.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    46
    #9

    Re: бавно загряване на фурна санг

    интересното е че ,като вкл . първата позиция,която е за крушката свети силно после като превъртам за градусите намалява светенето,мога ли да проверя колко волта минава през печката.едната сонда трябва да е към корпуса ,а другата към нулата на контакта ли трябва да е ?

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #10

    Re: бавно загряване на фурна санг

    постави мултицета на 200 волта променливо и измери между корпуса на печката и нула от контакта.ако ти покаже някакъв волтаж това означава че печката ти не е добре занулена.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    46
    #11

    Re: бавно загряване на фурна санг

    ok мерси ще пробвам и ще пиша какво показва

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    46
    #12

    Re: бавно загряване на фурна санг

    показа ми 170 волта променливо ,но след стопяването на разклонитела (китайски),се оказа че зануляването му е никакво.след замяната му,сега всичко е ок.
    мерси на всички за отговорите

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Re: бавно загряване на фурна санг

    Трябва ти мегер за да измерип изолационно съпротивление. Щом обикновен мултимер мери съпротивление, печката е опасна. Провери си зануляването.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    46
    #14

    Re: бавно загряване на фурна санг

    сега като вкл.печката в нормален ,занулен контакт и меря между нулата и корпуса ми показва 0,така че мисля че няма проблем ?

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #15

    Re: бавно загряване на фурна санг

    що не и пуснеш един допълнителен зануляващ проводник както е при бойлерите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с телевизор САНГ
    От raikonen07 във форум Други телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 26-08-15, 16:49
  2. Отговори: 21
    Последно: 24-01-15, 19:07
  3. Фурна Бош - нов заден панел или нова фурна?!
    От tikettiket във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 21-07-13, 10:34
  4. Матрица за Санг 20" модел 20880
    От nvladev във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 05-04-12, 07:09
  5. Бавно XP
    От MANIAK във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 19-10-02, 12:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе