Резултати от 1 до 5 от общо 5

Мотора на стар Индезит отслабна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    5
    #1

    Мотора на стар Индезит отслабна

    Здравейте! Имам стара пералня Индезит от 1992г. Работи прекрасно все още! (С изключение на това, че преди две години протече казана - разглобих го, оказа се емайлиран и от ухото за захващане беше пробила ръжда, заварих и намазах със силикон и сглобих - без проблем). Проблема, обаче е че напоследък като я натоварим с водозадържащи материи като хавлии или пуловери - като напълни вода мотора почва да се мъчи и трудно превърта - само заклаща прането и бръмка. Като извадя част от прането или източа част от водата и оставя на програма 1/2 пране продължава да работи нормално. Разглобих я пак да търся четките, но не открих такива. Мотора е произведен в Румъния и като че ли е безчетков, намотките са отвън - в неподвижната част. Моля някой специалист да каже така ли е наистина или аз нещо не съм видял правилно и мога ли да направя нещо?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #2

    Re:Мотора на стар Индезит отслабна

    и моята е същата досега само уплътнителя на вратата съм сменял.мотора е асинхронен няма четки.предполагам е с три намотки пускова, работна и намотка за центрофуга.първо виж ремъка да не е много хлабав и да преплъзва или много натегнат!ако ремъка ти се стори добре смени кондензаторите за толкова години може да са дали фира.успех

    ps.кондензатора един или два бяха непомня.като свалиш горния пласмасов капак на пералнята ще ги видиш хванати са към страничните ламарини.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    5
    #3

    Re:Мотора на стар Индезит отслабна

    Благодаря за бързия отговор! Къде точно се намират тия кондензатори, че не съм ги забелязал?
    РС: Благодаря!Още днес ще проверя.

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    5
    #4

    Re:Мотора на стар Индезит отслабна

    Смених кондензатора - беше 16 микрофарада - сложих същия и нарочно я натоварих максимално за проба - едва затворих вратата. Върти без проблем, като нова. Добре, че попитах, 6 лв ми струваше само ремонта.
    Благодаря много!

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #5

    Re:Мотора на стар Индезит отслабна

    честито нова пералня!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 09LD - брум от мотора
    От lightman във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 46
    Последно: 18-07-13, 20:03
  2. Малко помощ за индезит 461w
    От harpbg във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 29-07-12, 20:16
  3. проблем с изхвърлянето на водата на пералня Индезит. Помагайте !
    От radon във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 30-03-11, 14:05
  4. пералня Индезит WP-42 - * програматор
    От gedikk във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 17-04-09, 17:14
  5. пералня индезит-няма мощност двигателя
    От bbb1 във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-07, 11:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе