Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By _belladonna_
  • 1 Post By Julian

Проблем със съдомиялната

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    20
    #1

    Проблем със съдомиялната

    При включване се чува звук, че започва работа и толкова, перките не се включват и вода не се чува вътре. Само леко жужене. След два три пъти отваряне на вратата тръгва. Какво може да е? Вече трети ден ми го прави този номер. Иначе изкарва целия цикъл. Но не тръгва от първия път. Вече мисля да викам майстор, но проблема е че е вградена. Дали ще си я демонтират и монтират сами?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Проблем със съдомиялната

    Нормално ли е налягането на водата? Възможно е и цедката да е задръстена с твърди частици. Ако иматете визможност, проверете, преди да викате майстор.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    20
    #3

    Re:Проблем със съдомиялната

    Налягането е нормално, цедката я чистя веднъж седмично и рядко има нещо различно от тук там някой магданоз. Сега като свърши цикъла ще я измия. И на мен ми се иска да не стигам до майстор, но не знам какво да правя.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #4

    Re:Проблем със съдомиялната

    След два три пъти отваряне на вратата тръгва
    Блокировката на вратата може да "гафи".

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re:Проблем със съдомиялната

    Цитат Първоначално публикувано от _belladonna_
    Налягането е нормално, цедката я чистя веднъж седмично и рядко има нещо различно от тук там някой магданоз. Сега като свърши цикъла ще я измия. И на мен ми се иска да не стигам до майстор, но не знам какво да правя.
    Май Kasap имаше в предвид филтъра (цедката) на маркуча за чистата вода....

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    20
    #6

    Re:Проблем със съдомиялната

    Обадихме се на сервиз, утре ще дойдат да я видят но по описанието на проблема казаха че вероятно трябва да се носи там. Какъв е този сервиз, който оставя клиента сам да се оправя с транспорт, монтаж и демонтаж незнам... Крайно съм разочарована.
    Между другото, от снощи не работи съвсем.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    20
    #7

    Re:Проблем със съдомиялната

    Току що приключи ремонта. Стана веднага за щастие. Смениха кондензатор, раздвижиха помпата. Техника каза че помпата е блокирала. Доволна съм, че не се наложи да я нося в сервиза, справиха се на място. Също сами си я демонтираха и монтираха отново. Като цяло мисля, че професионално ме обслужиха. Благодаря на всички за отзивчивостта.
    koko007 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #8

    Re:Проблем със съдомиялната

    Благодарим, че ни държиш в течение на нещата със съдомиялната машина.
    Много се дразня на хора, които идват тук, пишат и бягат
    Каква марка ти беше миялката?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    20
    #9

    Re:Проблем със съдомиялната

    Crown 45 см вградена.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    111
    #10

    Re:Проблем със съдомиялната

    Ако може да изполвам темата на _belladonna_ за да питам за друг проблем със съдомиялна - не спира входящата вода, предполагам , че клапата не затваря, но не знам каква може да е причината. Машината е Беко DIS 5830, на има-няма 2 седмици. Онази вечер я пуснах да мие и сме заспали, като ми се стори, че доста време мие, но я оставих. Сутринта като се събудих с голямо учудване видях, че още работи . Отворих и видях , че съдовете са измити, но се пълни с вода и помпата постоянно източва.Спрях водата от крана. Днес развих маркуча за водата, да видя дали няма боклуци - нямаше. Тя си има нещо като филтърче на входа, което би трябвало да задържа такива неща, но не е съвсем ситно. Възможно ли е да са влезли съвсем дребни боклучета, които да прецакат клапата или проблемът е някъде другаде, в електрониката например? Изключих от контакта, включих и пак същото - докато пусна водата почва да пълни. Без да е пусната миялната.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re:Проблем със съдомиялната

    Можеви клапана е прецакан, но каквото и да е миячката е гаранционна. Викай техника и това е. Следващия път се замисли дали да си купиш турска техника.
    koko007 одобрява това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    3
    #12

    Отговор: Проблем със съдомиялната

    Здравейте,имам съдомиялна в която слагах само таблетки и съдовете се миеха чудесно, днес реших да сложа сол и препатат за блясък и съдовете станаха матови с много бели петна. Защо се получи така?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съдомиялната не пълни вода
    От galivar във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 04-08-13, 09:55
  2. Как нормално работи съдомиялната машина?
    От Edin_Lud във форум Бяла техника
    Отговори: 25
    Последно: 09-12-09, 14:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе