Резултати от 1 до 8 от общо 8

Пералня СИЛТАЛ - къса пране

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    20
    #1

    Пералня СИЛТАЛ - къса пране

    Здравейте!
    Пералнята ни е от десетина години и работеше перфектно. От известно време (една - две години) понякога къса пране. Харесва си кърпи за лице, за крака, чаршафче и като правило по-новички. Също и с дрешки но по-рядко. Този проблем не се появява много често, иначе жената да ме е изгонила Ама все пак да попитам: Това нещо от какво се получава, подлежи ли на ремонт или да се ориентирам към някой от веригата магазини?
    Ако някой има мнение по въпроса и може да окаже съдействие ще съм му благодарен!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #2

    Re:Пералня СИЛТАЛ - къса пране

    Внимателно огледай барабана отвътре-да няма нещо остро и изпъкнало,като ръбче,което да захваща дрехите и да ги къса.Също така понякога проблема се появява и при високи обороти,при центрофугиране.За други причини не се сещам.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re:Пералня СИЛТАЛ - къса пране

    Праха за пране. Ползвай само течен препарта. Това, че ползваш марков препарат не значи, че е много качествен. Примерно немският Персил се прави в Сърбия и качеството не е като менски. Съвета ми е да смениш препарата за който ползваш. Аз съм имал случай да се появат дупки по дрехите ми.

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #4

    Re:Пералня СИЛТАЛ - къса пране

    Е точно праха няма да къса дрехите.По вероятно е разстоянието м/у барабана и ваната да се променило.
    Най-веротно и скъсаните дрехи са тънки, което евентуално би потвърдило горното съмнение.
    Трябва да се погледне за да се установи причината. Поправя се.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re:Пералня СИЛТАЛ - къса пране

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Е точно праха няма да къса дрехите.
    Ооооооо, къса, къса. Това е една от причината да почнат да правят течни препарати.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #6

    Re:Пералня СИЛТАЛ - къса пране

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Примерно немският Персил се прави в Сърбия и качеството не е като менски.
    За Сърбия, не знам, но в Турция със сигурност. По нашия край, хората купуват от тираджии Персил в чували, внос от Турция, за без пари. Какво е съдържанието на препарата - не знам ,но като се замисли човек, какво пречи тази "съмнителна" смес да се разфасова на по-малки опаковки и...пазара е залят с "качествен" перилен препарат на сносна цена.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    20
    #7

    Re:Пералня СИЛТАЛ - къса пране

    Благодаря за отзивите.
    Барабана го огледах и опипах най-внимателно, но не забелязах никакви ръбчета или някаква друга неравност.
    Скъсаното стои като смачкано, все едно че си го усуквал както навремето в казармата си перяхме и изцеждахме дрехите.
    А за праха не се бях сещал, но жената ползва в повечето случаи течен препарат, също и омекотители за пране.
    Колкото до разстоянието между барабана и ваната - не знам как да го преценя.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #8

    Re:Пералня СИЛТАЛ - къса пране

    Цитат Първоначално публикувано от didi593
    Здравейте!
    Пералнята ни е от десетина години и работеше перфектно. От известно време (една - две години) понякога къса пране. Харесва си кърпи за лице, за крака, чаршафче и като правило по-новички. Също и с дрешки но по-рядко. Този проблем не се появява много често, иначе жената да ме е изгонила Ама все пак да попитам: Това нещо от какво се получава, подлежи ли на ремонт или да се ориентирам към някой от веригата магазини?
    Ако някой има мнение по въпроса и може да окаже съдействие ще съм му благодарен!
    Проблема е ,че дрехите попадат в пролуката между барабана и ваната/до люка/. Там барабана ги влачи и протърква. Смени си гуменото уплътнение с ново.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. повреда в пералня Силтал, не пуска водата
    От mikeetschi във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 25-07-13, 12:50
  2. Проблем със Силтал
    От goiko във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-07-11, 17:36
  3. Пералня Wirlpool AWO/D43115-къса дрехи
    От hris_ във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 24-07-09, 16:21
  4. Междинна (къса)
    От Ludaka във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 12-08-06, 13:27
  5. Къса междинка (бомба)
    От Bibi във форум Логически задачи
    Отговори: 7
    Последно: 19-11-05, 03:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе