Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Проблем с пералня Gorenje

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #16

    Re:Проблем с пералня Gorenje

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    нямам визуален спомен, но имам аудио такъв - цъква 2 пъти
    това какво общо има с проблема?
    Най-вероятно е наред.Болшинството перални са с две нива.
    Едното ниво регулира количеството вода за прането, а другото за плакненето и предпрането.
    Възможно е едното да не работи.Честа повреда на НР.Не знам на каква програма пускаш пералнята така че е възможно да пълни през втората степен на НР.
    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    надуването на маркучето в посока "надолу" води до бълбукане. това не е ли индикация че е проходимо, или запушването може да е по-нататък в системата, посока помпата?
    Може да е проходимо в поска надолу при надуване, но е изключително несигурно.Възможно е парче да се навдига от водата като запушва и проблеми от този тип.
    Демонтирай цялата помпа и го почисти.Не е особена философия.А сам ще видиш колко боклуци има там.
    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    маркучето идва от един пластмасов съд, който предполагам, е някакво междинно звено между помпата и регулатора. допълнително инфо - въпросният съд е зад капаче, долу отпред. има и някакво друго късо маркуче с тапичка, достъпно зад вратичката отпред
    Този съд е така изчислен, че когато водата изтласка въздуха от него се създава налагане за задействане на НР.
    А това е друго маркуче.От него се източва остатъка от водата при почистване на филтъра или демонтиране на помпата.Помпата не може да изхвърли 100% водата.Малко количество остава.За това го има това маркуче.Няма отношение към проблема.
    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    мислех да направя и пробата с надуването по време на пълнене, но не го направих в момента, в който ми мина през ума, а след това забравих, понеже времето ме притискаше.
    Това е най-сигурния начин за проба.След който обикновено остава да се провери защо въздуха не задейства НР и най-често това е спукано маркуче или запушване.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #17

    Re:Проблем с пералня Gorenje

    Да допълня само , ако си извадил маркучето при поставена цедка не е добре .
    Извади цедката за да изтече остатъчната вода , продухай маркучето и отново пробвай ако пак препълни изпробвай метода на badr - по време на пълнене с друго маркуче надуй ниво сигнализатора и трябва да изключи .

  4. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #18

    Re:Проблем с пералня Gorenje

    FearMe - Кво стана с бабичката - ще пере ли ?

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #19

    Re:Проблем с пералня Gorenje

    тъкмо днес щеше да има "рапорт даден - рапорт приет", защото вчера ходих да й духам

    духането мина добре, спираше пълненето, т.е. онази електронна джуджавка, която отчита налягането и т.н., е наред

    след това преминах към чистенето, което също мина добре. отлаганията вътре не бяха фрапиращо много, но явно са били по ключови места, защото след това запя като по ноти

    благодаря за съветите и напътствията
    за пореден път победихме планираното остаряване и опитите на производителите да ни вземат паричките за щяло и нещяло

  6. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #20

    Re:Проблем с пералня Gorenje

    FearMe това мисля че нее от планираното остаряване а от голяма степен от калпавите прахове които до голяма степен не се разграждат мое мнение

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #21

    Re:Проблем с пералня Gorenje

    по отношение на запушването си абсолютно прав, но аз между другото смених маншон, две гумени маркучета и термозащитата

    разбира се, изказването ми беше хиперболизирано, защото е абсолютно нормално за толкова години поне гумичките да сдадат багажа. да не забравяме, че все пак е и продукт от времето, когато са се правели да издържат повече от 3-4 години като сегашните

  8.  
     
  9. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #22

    Re:Проблем с пералня Gorenje

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    по отношение на запушването си абсолютно прав, но аз между другото смених маншон, две гумени маркучета и термозащитата

    разбира се, изказването ми беше хиперболизирано, защото е абсолютно нормално за толкова години поне гумичките да сдадат багажа. да не забравяме, че все пак е и продукт от времето, когато са се правели да издържат повече от 3-4 години като сегашните
    за гумените съединения не говоря гумата е гума и без да я ползваш тя старее

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    57
    #23

    Отговор: Проблем с пералня Gorenje

    Извинявам се ,че се намесвам,но и аз имам проблем(т.е. майка ми)с пералня Gorenje wa942.Когато майка ми я включи,пълни вода и спира.Трябва на ръка да прещракаш за да тръгне,но така директно отива на изплакване,т.е. прескача прането.Не съм сигурен дали е така на всички програми за пране,но ако се вярва на компетентноста на майка ми,това го прави постоянно.Тази повреда ме довежда на мисълта,че проблема е в програматора,а не в платката.Прав ли съм или...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. GORENJE WA65205(пералня)+D65238(сушилня)
    От Ivo Genov във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 22-10-13, 15:07
  2. Ел.схема на пералня Gorenje
    От pldimitroff във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 14-07-13, 10:27
  3. Пералня Gorenje WA 64183
    От mweitei във форум Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 12-01-13, 14:48
  4. Продавам пералня Gorenje
    От supernovax във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 01-09-10, 00:15
  5. Пералня Gorenje WA 583 -смяна ма * лагер
    От kocetoMR във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 28-01-09, 18:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе