Резултати от 1 до 10 от общо 10

Проблем с бойлер АРИСТОН............моля за съвет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    60
    #1

    Проблем с бойлер АРИСТОН............моля за съвет

    Здравейте,

    преди да викна майстор да види бойлера искам да се посъветвам с вас, да чуя мнението ви, понеже тук има хора, които са доста запознати с проблемите на ел. уредите.

    Ето проблема: бойлера е Аристон 80л, имаме го от 4г., не го изключваме.Монтиран е в тоалетната,а самата сграда е топла и напрактика там е поне 20 градуса дори през зимата.Притесняваме, това че доста често го виждам да се включва и то часове след като не сме ползвали топла вода.Светката ни за тока според мен също не е никак малка - все около 150лв, а последния месец - ни е 190!Уредите, които ползваме са пералня, миялна - и двете почти всеки ден се пускат, хладилник, компютър, телевизор - 42'.Не се отоплявам на ток,но готвим на ток.В къщи сме 4 човека,къпем се всеки ден, като от половин година единия ни син учи на друго място и рядко се прибира, така, че сме 2ма възрастни с малко дете - но сметката за ток /ако е заради бойлера/, не намалява.Гледам вечер, а и денем да не оставям уредите на stand by т.е. изключвам от копче или контакт, а като се къпем като се приберем - изключвам бойлера и го пускам след 22.00ч.Никаква полза!Също така бойлера е вързан с тези тръби алуминиеви като за радиатори на парно, не с меки връзки - така го направи майстора.Не знам какво става - с изолацията на бойлера ли има проблем,топлата вода ли изтича някъде....Имаме и централна топла вода, но аз съм я спрял от крана.

    Дайте идея моля, за да разбера наистина ли има проблем или си внушавам

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    18
    #2

    Отговор: Проблем с бойлер АРИСТОН............моля за съвет

    сметката е като на всеки средно-статистечески българин.но проверете входния кран за топла вода при водомерите трябва да е затворен,така че през него да не отива вашата топла вода да къпете съседите под вас.аз съм майстор и ще ви разочоровам,като ви кажа,че марката на бойлера не е удачна.това е италиански боклук.най-удачните са бойлерите от инокс(неръждавейка) родни българскт,те са по-скъпи от немския бойлер стибъл-елтрон,от аристона също,от испанския едеса също.но ги бият като качество,защото материялът от който са направени водосъдържателите им е п-качествен от западния (немски и т.н.)аналог.те не са от стъклокерамика(да си дойдем на думата-стъклокерамиката е БОЯДИСАНА ТЕНЖЕРА-БОКЛУК)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    60
    #3

    Отговор: Проблем с бойлер АРИСТОН............моля за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от piopi5706 Виж публикацията
    сметката е като на всеки средно-статистечески българин.но проверете входния кран за топла вода при водомерите трябва да е затворен,така че през него да не отива вашата топла вода да къпете съседите под вас.аз съм майстор и ще ви разочоровам,като ви кажа,че марката на бойлера не е удачна.това е италиански боклук.най-удачните са бойлерите от инокс(неръждавейка) родни българскт,те са по-скъпи от немския бойлер стибъл-елтрон,от аристона също,от испанския едеса също.но ги бият като качество,защото материялът от който са направени водосъдържателите им е п-качествен от западния (немски и т.н.)аналог.те не са от стъклокерамика(да си дойдем на думата-стъклокерамиката е БОЯДИСАНА ТЕНЖЕРА-БОКЛУК)
    Здравей,

    и благодаря за цялата информация.Аз мисля, че тогава като слагахме бойлера този кран нещо течеше и го сменихме с нов.Все пак как да го проверя?За да ми идва водата от бойлера,а не от централната топла вода този кран трябва да е спрян, нали така?Ако нещо е прецакан как да разбера?

    Мерси!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    18
    #4

    Отговор: Проблем с бойлер АРИСТОН............моля за съвет

    ако не се ползва да се затапи.когато трябва с подвижна връзка да може дасе възстанови иначе може да пропуска

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #5

    Отговор: Проблем с бойлер АРИСТОН............моля за съвет

    Те крана са си го затворили,ами да си видят възвратния клапан.Отделни тези бойлери са 3 киловата,но не това е дерта,даже по-добре,а че имат скапана изолация.Най-вече си проверете възвратния клапан.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #6

    Отговор: Проблем с бойлер АРИСТОН............моля за съвет

    Намалете го да загрява до 60 градуса и му изчистете котления камък.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    60
    #7

    Отговор: Проблем с бойлер АРИСТОН............моля за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Намалете го да загрява до 60 градуса и му изчистете котления камък.


    А как се чисти котления камък?Трябва да се източи и свали бойлера ли?

    - - - Обновено - - -

    Искам да попитам и как се проверява възвратен клапан на бойлер и ако е повреден как точно се отразява на работата на бойлера?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #8

    Отговор: Проблем с бойлер АРИСТОН............моля за съвет

    Източва се бойлера и се развива фланеца отдолу.. и бъркаш с ръка и обираш всичко... и с един мъркуч изплакваш отвътре. Не е нужно да сваляш бойлера или да му демонтираш връзките. Само спри водата до бойлера де.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #9

    Отговор: Проблем с бойлер АРИСТОН............моля за съвет

    А възвратен клапан се проверява като го свалиш и надуеш или пипни входящата тръба/връзка (на студената вода) дали е топла.

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #10

    Отговор: Проблем с бойлер АРИСТОН............моля за съвет

    Не прави нищо по бойлера, освен да намалиш температурата, до която загрява.Сметките ще намалее ако влючваш уреда час преди използването на топлата вода.
    С така включения постоянно бойлер никак не бих се учудил ако половината сметка я навърта той.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Моля за съвет при проблем с ASHG 12LECA
    От IvanIvan във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 06-12-13, 11:46
  2. Проблем с кам модул! Моля дайте съвет.
    От milchomarkov във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 21-09-12, 19:44
  3. ПРОБЛЕМ С ПЕРАЛНЯ АРИСТОН AVD 109
    От vincho във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 24-01-09, 22:27
  4. Проблем с Boot от USB - моля за съвет
    От milenk във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 18-04-07, 20:47
  5. Проблем с Boot от USB - моля за съвет
    От milenk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 16-04-07, 23:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе