Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree3Одобрявам
  • 3 Post By gnf

Моля за съвет при проблем с ASHG 12LECA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    4
    #1

    Моля за съвет при проблем с ASHG 12LECA

    Здравейте,

    извинявам се че почвам нова тема(видях че вече има за този модел), но дискусията там е от друго естество.

    Преди 2 години си сложих въпросния модел и съм много доволен. Почти безшумен и можеше да се разбере че работи само в периодите на размразяване които са по 5-10 мин. всеки час. Това беше единственото време в което се чуваха странни звуци на течаща вода и подобни, но не беше нищо дразнещо. Поради това че не живеех в помещението постоянно се е случвало да го включвам и на -10, -15 градуса и проблеми никога не е имало.

    Тази зима, от самото му пускане (ползва се само за отопление) климатика стана супер шумен. Външното тяло се чува през 1 стая (има анти-вибрационни тампони) и постоянно се чува жужащ звук които се променя и на моменти става много силен. Струята на втора степен на вентилатора стана много слаба в сравнение с преди, а на 3-та степен на вентилатора климатика на 2 пъти спря със светещи всички индикатори. Според сервизния документ на климатика грешката е "Discharge temperature error". След като го спра и изключа от контакта, климатика тръгва но през голяма част от времето не духа топъл въздух а постоянно се чуват различни звуци и различни обороти на перката на външното тяло или пък струята е уникално слаба. Климатика е инсталация гръб в гръб, а температурата за която го ползвам е 22 - 24 градуса. Ако пусна вентилатора на 4 звука е доста силен и определено пречи и на разговор в стаята, а аз се опитвам да спя в това помещение.

    Климатика е гаранционен и днес след 20 минути разговор с фирмата се опитаха да ме уверят как това е нормално поведение и просто е замръзнал (външното тяло не е обледено и се намира на сравнително защитено място на балкон). Според тях е напълно нормално да се чуват тези звуци и щом затоплял помещението значи всичко било наред. Аз имам 2 инженерни дипломи, но климатиците не са моята област. Моля да споделите съвет и мнение дали това е нормално поведение за климатика. Както каза сервизния техник по-телефона днес -аз си внушавам че има проблем Само че не, климатика е супер по-шумен и не работи така добре както работеше миналата зима. Моля за съвет!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #2

    Отговор: Моля за съвет при проблем с ASHG 12LECA

    Филтрите чистиш ли ги редовно?Провери питата и турбината на вътрешното тяло дали не са замърсени и ако всичко е наред викай специалист да го погледне.В колко м3 е монтиран климатика и на какви градуси го държиш?

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Моля за съвет при проблем с ASHG 12LECA

    Филтрите ги поддържам в идеално състояние, нямат и 1 прашинка. Веднага щом разбера как да проверя питата и турбината ще ти пиша и за тях. Помещението е 31м3

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #4

    Re: Моля за съвет при проблем с ASHG 12LECA

    Явно има проблем, много лошо отношение от фирмата поне да дойдат да видят замерят, но ако така се държат при явен проблем, ще си имаш главоболия. Това че си го пускал на -15 често е много лошо за компресора, незнам дали има подгряване този модел, но на -15 по добре данесе спира или данесе ползва изобщо

  6. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #5

    Отговор: Моля за съвет при проблем с ASHG 12LECA

    Цитат Първоначално публикувано от IvanIvan Виж публикацията
    Веднага щом разбера как да проверя питата и турбината ще ти пиша и за тях. Помещението е 31м3
    Този климатик в тази стая от 31м3 /11м2/ трябва да мърка като коте.За да провериш питата и турбината първо спираш климатика после махаш филтрите и виждаш питата/ металните ребра/ дали е чиста.След това отваряш клапите/там от където духа/ и с фенерче светваш и виждаш дали е мръсна турбината,но колко и да е замърсен в това стайче от 11м2 би трябвало да си мърка.
    Този пост е редактиран от bobovo; 06-12-13 в 00:39.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    4
    #6

    Отговор: Re: Моля за съвет при проблем с ASHG 12LECA

    Ще го имам това за включването на студено но определено е било борени пъти, не практика. Изключвал съм го когато няма да ме има дълъг период от време.

    От фирмата ми предложиха профилактика, но по мой сметки климатика сумарно е работил по-малко от 150 дни и не съм сигурен дали е време за такава. Обясниха ми, че ако дойдат и измерванията са ок ще ми вземат 35 лева, ако пък искам по-обстойно да го проверят трябва да си платя демонтаж и монтаж. Какви са критериите за работещ климатик? По техните обяснение разбирам че прекомерен шум не е основание за проблем

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #7

    Отговор: Моля за съвет при проблем с ASHG 12LECA

    Цитат Първоначално публикувано от IvanIvan Виж публикацията
    Както каза сервизния техник по-телефона днес -аз си внушавам че има проблем
    Утре сутринта по телефона му кажи да не се прави на много интересен ами да идва да отстрани проблема. Иначе за такива образи има КЗП.
    justify, mirandi и rosen77 харесват това.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    4
    #8

    Отговор: Моля за съвет при проблем с ASHG 12LECA

    Така беше предишните 2 зими.

  11. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #9

    Отговор: Re: Моля за съвет при проблем с ASHG 12LECA

    ако пък искам по-обстойно да го проверят трябва да си платя демонтаж и монтаж.

    На "яка" фирма си попаднал.Какво общо има демонтаж и монтаж с една елементарна проверка като за начало с манометри.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10

    Отговор: Моля за съвет при проблем с ASHG 12LECA

    Отиди направи рекламация която да бъде вписана в регистъра за рекламациите.Ако и това откажат -КЗП като ги уведомяваш, че отказват да впишат рекламацията.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #11

    Отговор: Моля за съвет при проблем с ASHG 12LECA

    виж си гаранционната кой е вносителя и се обърни към него
    на две години ли е ? третата година май е опция срещу платена профилактика но не съм сигурен

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с климатик fujitsu ASHG 09 LECA
    От todor_bb във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 28-03-14, 08:41
  2. Проблем с бойлер АРИСТОН............моля за съвет
    От ontario1 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 16-12-12, 17:50
  3. Проблем с кам модул! Моля дайте съвет.
    От milchomarkov във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 21-09-12, 18:44
  4. Проблем с Boot от USB - моля за съвет
    От milenk във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 18-04-07, 19:47
  5. Проблем с Boot от USB - моля за съвет
    От milenk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 16-04-07, 22:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе