Резултати от 1 до 5 от общо 5

бойлер за ремонт...причина?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Kai
    Kai е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    23
    #1

    Talking бойлер за ремонт...причина?

    Здравейте!
    Имам проблем с бойлера и се надявам някои с подобни симптоми да може да ми помогне...
    първоначално изгоря нагревателя...беше сменен и всичко беше наред за известно време, но "майстора" си е бил оставил ръцете, защото скоро след това изгоря и регулатора и той беше заменен и започнаха мъките...оказа се че още след първия ремонт е имало хлабава връзка и явно тя е била причината да изгори регулатора...оправих въпросната връзка но бойлера ми прави номера и не мога да разбера причината...нагрява - изключва и след това водата свършва супер бързо не стига и за 1 човек а все пак е 80л.(преди по трима сме се къпали...) на няколко пъти ми изключваше и постоянната защита и се налагаше ръчно да я възстановявам...открих че и обратния клапан много много не държи(при хващане с ръка на меката връзка на входа преди клапана от време на време беше топла)...и така.Ще съм много благодарен ако някой е имал подобни симптоми и знае къде е причината за да не сменям всички чарколяци...утре съм в магазина за обратен клапан малко силиконов кабел и обувки да досменя всички кабели...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Отговор: бойлер за ремонт...причина?

    Марка, модел и година на производство има ли си този бойлер???

  4. Kai
    Kai е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    23
    #3

    Отговор: бойлер за ремонт...причина?

    дипломат е бойлера може би му е 4-та година или 5-та макс...с анодна защита и термометър горе който вече не показва вярно....те като цяло всичките са еднакви ...под капака има 1 термостат регулатор с врътка втори защитен който мисля че включва при 90 градуса и се възстановява ръчно нагревател и кабеляци...:rolleyes:

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #4

    Отговор: бойлер за ремонт...причина?

    Като начало клапан. Защитата сработва по ток. При нов нагревател и липса на варовик търси слаби връзки.

  6. Kai
    Kai е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    23
    #5

    Отговор: бойлер за ремонт...причина?

    да вярно ако има още калпави връзки защитата сработва от тях...утре ще сменя всички кабели с силиконови с нови обувки...и ако клапана оправи количеството топла вода ще е супер...аз даже мислех че изходната тръба в балона(която ако не се лъжа е дълга почти до горе а входната къса) е пробита към средата някъде или в началото и консумирам само част от топлата вода другата остава нагоре и започва да дърпа студена :D....но по вероятно е клапана

    - - - Обновено - - -

    така така...смених всички кабели с нови силиконови 2,5 квадрата и вече на 100% няма хлабави връзки....смених и обратния клапан и го пуснах да грее и както си седях на пц-то изтичах след пронизителен звук в банята който се оказа че идва от новия обратен клапан меката връзка отново беше топла...като отворих за момент клапана за продухване звука спря...вече незнам какво става...някакви идеи??...ще споделя после дали пак свършва водата бързо...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ремонт на GSM
    От grgeorgiev във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 13-08-16, 11:49
  2. Ремонт или нов
    От Kx във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 26
    Последно: 23-02-14, 21:36
  3. Отговори: 11
    Последно: 26-12-10, 20:09
  4. Отговори: 3
    Последно: 15-08-06, 22:35
  5. Отговори: 7
    Последно: 08-01-04, 17:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе