Резултати от 1 до 10 от общо 10

Спешна: Бойлера се прецака

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    19
    #1

    Спешна: Бойлера се прецака

    В разстояние на 6 години 2 Tesy дадоха фира, за радост платих само за 1-то, другото ми го дадоха като гаранционна замяна.Трябва ми експертно мнение в кратки срокове.Кое да купя и има ли нещо по-добро, не много по-скъпо, дето да има такъв диаметър.
    Сега 1-вия проблем - имам място само за SLIM модели, т.е. да не надвишават 35см в диаметър...Уви само Tesy отговарят на изискването и един бойлер на Аристон:

    Ето Аристон модела...ЦЪК
    От Tesy харесах това - ЦЪК

    Втория проблем - нямам никаква идея как се източва бойлер, за да го сваля и никаква представа, ква пара взимат водопроводчиците за таз услуга. Всякакви идеи, акъли и съвети са добре дошли...щото е края на месеца кинтата е пред свършване, парите за топлофекация ще идат явно за бойлер...и то евтин. Имам клапан, който е на студената вода от този тип - ЦЪК, но като го натисна или дигна нагоре вода не тече...същевременно ми се струва, че в бойлера има доста вода, щото не мога да го мръдна на никъде. На всичко отгоре сме с малко детенце на 2 години и в момента практически работата е супер сложна, а аз съм само един обикновен сисадмин.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #2

    Отговор: Спешна: Бойлера се прецака

    "Нема се плашиш копеУе!" - ся кажи какъв е проблема точно, не е задължително да сменяш целия бойлер, предполагам не се е разпаднал! Най-вероятно е или скапан вече нагревател или терморегулатор - материали в рамките на 20 лв макс. Това, че бойлера е под налягане, а като бутнеш накъдето и да е клапана - не тече, значи и той трябва да се провери или смени! Щом не разбираш толкова, виж някой който поне малко отбира! Аз на Елдом-инвест - както беше в гаранция на 3-тата година нагревателя беше на юфка и си го смених сам - то ако бях викал техник и гаранционно, щяха да избягат повече пари. На 5-тата - замина и терморегулатора - 10 лв още. Толкова здрави ги правят! Така че, ако искаш нещо по конкретно като отговор - трябва повечко снимки и описание какво и как, или някой техник на място! Това определено е по-евтино, отколкото нов бойлер!

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Отговор: Спешна: Бойлера се прецака

    Ако си в в по-голямо населено място където има сервизи може да се обърнеш към тях - защо? - защото ще разберат точно какъв е проблема, знаят как да го отстранят и действат бързо. Имам наблюдения за работата на сервиза на Елдом. Лятото ми се прецака реотана (за 2-път) издържат точно по 2 г. +/- 1 месец. Бойлера е още гаранционен - обадих се сутринта в 9 часа и техника в 10:30 беше у дома. Източи бойлера, отвори го, почисти го от котления камък (имаше доста), смени нагревателя, затвори го и го скачи като си беше - това всичко за 40мин - на обяд имах топла вода
    Понеже беше гаранционно не ми взе нищо, но аз го попитах колко би струвало извън гаранция - 20лв за нагревателя 3КW и 30лв за труд - общо 50лв. За мен това е добра цена като видях колко работа и мизерия има....

    Ако нямаш възможност за сервиз , тогава както казва колегата по-горе дай снимки и да видим какви замервания да направим за да разберем какъв точно е проблема, а след това ще мислим за отстраняването му.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #4

    Отговор: Спешна: Бойлера се прецака

    И Светлю Шишков има вталени модели.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    19
    #5

    Отговор: Спешна: Бойлера се прецака

    Благодарско на всички отзовали се. По начина, по-който течеше вода отвсякъде ми се струва, че нещо солидно се е прецакало, 1-ия бойлер беше по-същия начин протекъл, но в гаранция, дойде им сервиза-погледна, писа протокол за смяна и си отиде. Нито каза, че извършват услугата монтаж, демонтаж нито къде се намира сервиза. Проблема всъщност беше, че само жена ми е била у дома тогава и беше викнала един наш близък да го свали, за да го закараме за подмяна,но човека почина преди година, Бог да го прости. Опасявам се, че сега ако им звънна на тез хора, ще ми кажат същото. Склонен съм да си купя нов бойлер до към 250 пари, щото просто няма откъде да взема по това време на месеца повече. Мислех да сменя марката с тоз аристон, но нямам никаква идея дали е читав, като чета сега по форумите май не е много, въпреки че това не може да се приема за чиста монета, щото % от хора които се оплакват във форум не е голяма величина. Просто ми дайте съвет, ако бяхте на мое място, кой бойлер бихте избрали. Аристона го дават 1,8kW, а Tesy е 3kW - навремето купувахме за на жена ми родителите бойлер, тогаз взехме елдом, който беше с 2 ключа по 1kW и нагревателите бяха сухи, т.е. в някакви тръби. Уви не виждам никаква подробна информация за тези бойлери на сайта на техните производители, за да се ориентирам. Извинявам се за дългия пост...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    18
    #6

    Отговор: Спешна: Бойлера се прецака

    ремонтирал съм 5000 бойлера,бойлерът е с протекъл водосъдържател.смени си бойлера със скъп бойлер,купи български неръждаем.,не скачай на аристон,стибълелтрон(немски),едеса(испански).световна тенденция е да се правят калпави технически стоки(самолети,танкове,детски колички и др.)продават се нови на занижени цени,ремонтите са майка и баща,заради 5 кратни цени на резервните части-цел не ремонтирайте,а купувайте ново.така че купи неръждаем.приуритетът е да бъде същата марка и габарити,за да се спести нов начин на окачване.най-калпавата марка обаче е твоята-теси.така,че не мога да те посъветвам нищо.пред теб са пътища много,зависи с какви финанси разполагаш и отделно какво качесто искаш,просто е невъзможно да искаш качество от бойлер за 200лв. просто удвои сумата,за покупка.малко даваш,а искаш много пък и бързо.просто се замисли

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #7

    Отговор: Спешна: Бойлера се прецака

    С това СЛИМ място, много си ограничил избора, тва е кофтито. А като е протекъл водосъдържателя, няма ли разни уплътнения, подлежащи на смяна? Аз моя и сам го отремонтирах, че е хоризонтален, и качен на "е...ем" страна И си беше зор положението и теснотия и т.н. ама се справих.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    19
    #8

    Отговор: Спешна: Бойлера се прецака

    V_Simeonov знам че съм прецакан, ама софийска панелка двустайна, кво да правиш...Само аз работя, жената е още в майчинство и уви 4-500лв на тоз етап не мога да изкарам за бойлер. Ясно, че в повечето случаи по-скъпото е по-добре, ама това е положението. Ще го сваля довечера и ще разгледам каква е историята. Благодаря още веднъж.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #9

    Отговор: Спешна: Бойлера се прецака

    Тя и неръждавейката е същата работа. Ламарината им е тънка като цигарена хартия. Имам на елдом 200л неръждавейка и протече на 5-ата година. Добре че имат голяма гаранция.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #10

    Отговор: Спешна: Бойлера се прецака

    Цитат Първоначално публикувано от akela Виж публикацията
    V_Simeonov знам че съм прецакан, ама софийска панелка двустайна, кво да правиш...Само аз работя, жената е още в майчинство и уви 4-500лв на тоз етап не мога да изкарам за бойлер. Ясно, че в повечето случаи по-скъпото е по-добре, ама това е положението. Ще го сваля довечера и ще разгледам каква е историята. Благодаря още веднъж.
    Точно същата ситуация, преди няколко години беше и моята Затова може и да има място за хоризонтален /над умивалника, огледалото/. Действай смело!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Телевизора ми Филипс май се прецака
    От vallo69 във форум Philips телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 21-12-11, 17:40
  2. Настройка за LAN прецака Wi-fi -> repair how ??
    От nikolin във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 18-02-11, 13:26
  3. Отговори: 8
    Последно: 02-07-10, 05:12
  4. WORD - ме прецака
    От eror във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 14-11-07, 15:09
  5. Intel прецака народа
    От kirko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 23-12-02, 02:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе