Резултати от 1 до 7 от общо 7

Лагер на права пералня

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    14
    #1

    Лагер на права пералня

    Здравейте. Имам проблем с единия от лагерите на Privileg Matura 650S. Машината е с горно зареждане. Успях да сваля лагерното тяло с лагера, но се оказа, че той е фабрично застопорен в тялото, или на мен така ми се струва, но не може да се извади за смяна. Вероятно се сменя цялото тяло с лагера и уплътнението. Има ли някой измежду вас, който да се е срещал с подобен проблем. Как се сменя лагер в такъв случай? Или се сменя пералнята?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2

    Отговор: Лагер на права пералня

    Разбира се, че е застопорен /набит/, иначе ще износи лагерното тяло. Трябва ти подходящ дорник и специален инструмент-чук! И провери за всеки случай за зегерка/и. Лагерът е доволно ръждясъл и е добре да се "почерпи" с малко спрей за ръжда.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    14
    #3

    Отговор: Лагер на права пералня

    Като казвам застопорен, имам пред вид, че след като е бил набит в леглото е блокиран от шест на брой пъпки в самото легло, които не позволяват да бъде избит. Личат слабо на първата снимка. Та въпросът е как се преодоляват тия шесте? Иначе за чука е ясно.

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #4

    Отговор: Лагер на права пералня

    Лагера излиза от страната на семеринга.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    14
    #5

    Отговор: Лагер на права пералня

    Но от стараната на семеринга има, като че ли, метално стъпало, част от пластмасовата отливка.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    14
    #6

    Отговор: Лагер на права пералня

    Смачках пъпките и лагера излезе през тях. Не от страната на семеринга. Но понеже е текла вода, случило се точно в/у помпата и тя изгоряла. Та ще търся помпа сега.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    14
    #7

    Отговор: Лагер на права пералня

    Помпа намерих, работеща. Но по време на работа от пералнята се чува шум, наподобяващ брум, който е непрекъснат. Знае ли някой от къде може да идва този шум? Шумът престава само докато машината пълни казана с вода и след края на зададената програма. Забелязах, че до помпата за водата има поставена още една, която не знам какво изпълнява.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. РЕКЛАМАЦИЯ И ПРАВА
    От koceto123 във форум Телевизори
    Отговори: 18
    Последно: 29-12-14, 06:12
  2. Смяна на лагер на циркулационна помпа.
    От speka във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 14-05-14, 22:42
  3. Пералня AEG 46210 лагер
    От chamelioncho във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 09-05-13, 16:13
  4. Пералня Gorenje WA 583 -смяна ма * лагер
    От kocetoMR във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 28-01-09, 18:32
  5. какво да права
    От pate във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 07-09-05, 15:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе