Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19
Like Tree1Одобрявам

РЕКЛАМАЦИЯ И ПРАВА

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    69
    #1

    РЕКЛАМАЦИЯ И ПРАВА

    Здравейте,през 2012 купихме ЛЕД тв Самсунг 24 инча.След 3 месеца по екрана започнаха да се появяват бели петна първоначално видими само на черен фон.Търсих из интернет информация и установих че това е може би така наречената неравномерна подсветка.Само че петната с времето ставаха все по големи и по осезаеми докато не заеха половината екран а картината беше като с мрежа отдолу.Отвратителна.Занесох тв в търговската верига.Рекламацията ми бе приета и тв ми бе върната след месец с идеална картина.Бяха сменили матрицата.Това се случи миналата година есента.Това лято отново забелязах белите петна и до този месец отново "пораснаха".Сега тв е отново върнато за рекламация.Та въпроса ми е следния след като проблема се появява за втори път и съм сигурен че ще се появи и за трети имам ли някакво основание да поискам замямяна с друг тв,и изобщо имам ли някакъв ход в случая.Ако си го взема с отстранен проблем след няколко месеца проблема пак ще се появи и дефакто не мога нито да го ползвам пълноценно нито да го продам.А на тези които ще кажат че неравномерната подсветка е често срещано "явление" ще кажа че не може Нео от 2002 да дава по добра картина от Самсунг 2012.Не знам от какво се получава това и защо за втори път но съм сигурен че пак ще се появи.Очаквам съвети от препатили и знаещи.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Отговор: РЕКЛАМАЦИЯ И ПРАВА

    Неравномерната подсветка не се влошава с времето. Има си я още от начало и си седи така, освен ако не се приложи механична интервенция.
    След три ремонта на един и същ дефект, продукта се заменя или връщат парите.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Отговор: РЕКЛАМАЦИЯ И ПРАВА

    Само че третия няма да бъде гаранционен..... Затова като ти го поправят, продавай го.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    69
    #4

    Отговор: РЕКЛАМАЦИЯ И ПРАВА

    Възможно е дa не било нерaвномернa подсветкa но тaкa изглеждaше.Гaрaнциятa изтичa този месец,тaм е рaботaтa че и дa го опрaвят пaк ще втaсa след няколко месецa,тaм е проблемa....

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Само че третия няма да бъде гаранционен..... Затова като ти го поправят, продавай го.
    И товa е вaриaнт но зaщо трябвa дa нaбутвaм умишлено някой.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #5

    Отговор: РЕКЛАМАЦИЯ И ПРАВА

    Сега може да ти сложат друг панел Трябва да ти удължат гаранцията за времето на престой в сервиза, дотук е 1 месец + срока за вторият ремонт.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    69
    #6

    Отговор: РЕКЛАМАЦИЯ И ПРАВА

    Дa знaм че ще я удължaт,но не ме успокоявa товa.Aко се появи отново,могa ли дa имaм претенции тъй кaто проблемa е бил нaличен по време нa гaрaнциятa.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #7

    Отговор: РЕКЛАМАЦИЯ И ПРАВА

    Не, гаранционно е бил отстранен. Много си чакал за вторият ремонт, трябвало е още лятото да го занесеш. Сега и едно петънце да се появи, бързо в сервиза. Говори ли със сервиза за евентуална смяна на телевизора, каква е повредата, друг панел? Кой е модела?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    69
    #8

    Отговор: РЕКЛАМАЦИЯ И ПРАВА

    Моделa е Сaмсунг 24b301.Съжaлявaм че се зaбъркaх с товa жaлко нещо.Просто го зaнесох в отдел реклaмaции,не съм питaл нищо.

  11. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #9

    Lightbulb Отговор: РЕКЛАМАЦИЯ И ПРАВА

    Сещам се още един вариант - да си купи удължаване на гаранцията, но не знам от къде е купил телевизора и дали може след покупката, или само по време на самата покупка се предлага услугата.

    Едит: Също така, вариант е да се допиташ, чрез електронната поща до вносителя на марката. Реномираните марки знаят за дефектите в уредите си и държат на своите клиенти. Не са един и два случая на ремонтирана, или заменена техника, дори и след гаранционният срок, както и за щети, причинени по вина на клиента, но представителите на въпросната трябва да държи на клиента.
    Този пост е редактиран от adrian_dimitrov; 28-12-14 в 15:37.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    69
    #10

    Отговор: РЕКЛАМАЦИЯ И ПРАВА

    Tehnopilis е веригaтa

  13. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #11

    Отговор: РЕКЛАМАЦИЯ И ПРАВА

    Това е голяма верига, което увеличава шансовете ти, едно от гореизброените неща да проработи. Опитай и сподели резултатите, но недей да се бавиш

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #12

    Отговор: РЕКЛАМАЦИЯ И ПРАВА

    Веригата в случая е дилър на конкретната стока, важен е вносителя. Тя си е свършила работата, като е приела рекламацията.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    316
    #13

    Отговор: РЕКЛАМАЦИЯ И ПРАВА

    На Техномаркет съм връщал в гаранция 3 пъти тв с изгоряло захранване.След въпрос към сервиза не трябва ли след 3 едни и същи дефекта да ми подменят стоката,отговорът беше ,,не''-четете си гаранциите.Наистина в гаранцията им по спомен пишеше-3 еднакви дефекта не задължават търговецът да смени уреда с нов.Ще ти го ремонтират докато мине гаранцията и после ските намазани и по баира надолу.....

  17. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #14

    Отговор: РЕКЛАМАЦИЯ И ПРАВА

    За съжаление има и много такива случаи - да. Нищо не пречи да опита човека да говори с вносителя. Точно за това са и форумите, да знаем резултата и от къде - какво да купуваме, или от къде и какво да НЕ купуваме! Най-добрата и най-лошата реклама е от уста на уста. С въпросната верига аз съм имал проблеми, но те бяха от друго естество

  18. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #15

    Отговор: РЕКЛАМАЦИЯ И ПРАВА

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Неравномерната подсветка не се влошава с времето. Има си я още от начало и си седи така, освен ако не се приложи механична интервенция.
    След три ремонта на един и същ дефект, продукта се заменя или връщат парите.
    Това за трите ремонта ти ли го определяш?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Рекламация в Технополис
    От dbitzepsa във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 26-02-13, 10:44
  2. Технически въпрос свързан с право на рекламация
    От valdim във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 27
    Последно: 15-07-12, 18:36
  3. Рекламация Стийм Моп
    От bobyjuvefan във форум Друга битова техника
    Отговори: 3
    Последно: 25-02-12, 19:20
  4. Предстои ми рекламация. Как да стане ?
    От bengan62 във форум Черен списък
    Отговори: 2
    Последно: 13-08-08, 13:55
  5. какво да права
    От pate във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 07-09-05, 15:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе