Резултати от 1 до 7 от общо 7

Съдомиялна Bomann GSPE 649 - * спира и недовършва цикъла

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    5
    #1

    Съдомиялна Bomann GSPE 649 - * спира и недовършва цикъла

    Здравейте, От около 1 година имаме уреда, но бяхме в чужбина и около 6 месеца не е използванa изобщо. След като се прибрахме машината работеше около 3 дни. На 4-тия ден започна да работи само на първата част на цикъла, след което изпищява светват за момент и четирите диода и спира. Водата остава в коритото и не се източва. Това което проверих до момента:

    1. нагревателя изглежда, че работи дава около 30 Ома.
    2. Термостата (има само един на долната част с пластмасова планка и термопаста) дава 8,5k ома при 23 градуса стайна темепература.
    3.Пресостатите работят
    4.Клапана за ниво работи.

    Експериментът, който направих: разкачих пластмасовата планка на термостата и го разположих в страни. Свалих капаците и пуснах машината, със сешоар започнах да нагрявам термостата в момента, в който преди това машината изключваше. За мое учудване този път тя продължи нормално и премина на следвашия цикъл.

    Изводите които следват от този експеримент са много разнородни и за това моля за вашето мнение. Ако е термостата (явно работи, но не при правилните стойности и това бърка електрониката може би?). Ако е нагревателя, който не се включва - Защо не се включва? Не съм запознат с този тръбен нагревател, възможно ли е той да има термостат вътре в него?

    По това, което виждам миялната e много подобна на някои модели на Midea и частите са сходни. Не мога да намеря термостата 472854(Жълта точка), има същия на вид, но с друг номер отново за Midea, имате ли идея къде мога да потърся? Благодаря предварително.



    Този пост е редактиран от smok40; 15-01-16 в 10:12.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #2

    Отговор: Съдомиялна Bomann GSPE 649 - * спира и недовършва цикъла

    Преди дни си ремонтирах съдомиялна - за щастие само с изгорял нагревател.
    Ако нагревателя е този тип http://www.ukanfixit.co.uk/sites/def...0277796004.jpg (снимката е случайна), няма нищо вътре. Само тръба и нагревател.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    5
    #3

    Отговор: Съдомиялна Bomann GSPE 649 - * спира и недовършва цикъла

    Здравей, има ли вариант да ми кажеш какви са били стойностите на неработещият(ако изобщо е имал някакви) нагревател и на новия който си сложил(смисъл съпротивление).

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #4

    Отговор: Съдомиялна Bomann GSPE 649 - * спира и недовършва цикъла

    Цитат Първоначално публикувано от smok40 Виж публикацията
    Здравей, има ли вариант да ми кажеш какви са били стойностите на неработещият(ако изобщо е имал някакви) нагревател и на новия който си сложил(смисъл съпротивление).
    Моята е Zanussi ZDTS 100. Проблема беше че не загрява водата и не суши. Иначе си изкарваше всички програми без грешки и прекъсвания.
    След отварянето на капаците и оглед на частите намерих тази страница (по кодовете от тях и гугъл)
    Zanussi ZDTS100 (91163920701) Dishwasher Electrical equipment Spare Parts Diagram

    Чрез схемата там идентифицирах термодатчика и нагревателя. Термодатчика управлява едно реле което включва/изключва нагревателя. На тест и термодатчика и релето работеха (изключих нагревателя от релето, и мерех с мултицет и фазомер как цъка релето и включва/изключва нагревателя).
    Като я обърнахме и свалихме нагревателя под кожуха му се виждаше изгорелия кантал. Не съм го мерил след това, защото беше видима повредата. Обиколих сервизите в града (някои дори не бяха виждали такъв нагревател и се чудеха какво е). В единия имаше същия нагревател (фи на тръбата) но 230В/1800 вата (на горния линк е 230В/2000 вата), но не смятам че има значение. Взех, монтирах, вече 4 дена всичко е ОК.
    Всичко ми стана за ден и половина и 40 лв. (затова писах "за щастие", щот знам какво е да се чудиш/чудят майстори какво и е на машината и да работят с проба грешка).
    А изгорелия нагревател му махнах кожуха (тенекията дето го покрива), затова ти писах че няма нищо. Само тръба, спирална керамика и нагряващ тел (кантал).

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    5
    #5

    Отговор: Съдомиялна Bomann GSPE 649 - * спира и недовършва цикъла

    Здравей, благодаря за отговорите. Проверих нагреватела на 220 волта нагрява доста добре, поръчах термостат и като дойде и го монтирам ще пиша за резултата. Ако нещата са същите мисля да сменя платката за управление защото всичко друго е проверено и работи.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    5
    #6

    Отговор: Съдомиялна Bomann GSPE 649 - * спира и недовършва цикъла

    Здравей, купих ново управление, сега миялната не спира както преди но стои само на първия цикъл от програмата и не преминава по нататък само го повтаря. Не знам вече скоро стойноста на ремонта ще достигне тази на покупка на друга. Не мога да си обясня как всичко е проверено и работи но миляната не иска да функционира правилно - мистерия.
    Този пост е редактиран от smok40; 22-01-16 в 14:38.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    5
    #7

    Отговор: Съдомиялна Bomann GSPE 649 - * спира и недовършва цикъла

    Здравейте, проблемът се оказа в контакта или по-скоро в електричеството. За всички, които в някакъв момент изпитат подобен проблем, проверете контакта. При нас се оказа, че контактът не е имал хубава маса и е замасявал през някое заземяване в друг контакт. Още не е ясно как е работила 2 години така, но сега вече всичко е нормално.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съдомиялна - сол ?
    От penchev79 във форум Бяла техника
    Отговори: 10
    Последно: 23-09-17, 13:57
  2. Проблем със съдомиялна
    От li4o във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 01-01-13, 15:27
  3. Препоръчайте ми съдомиялна?
    От HomeName във форум Бяла техника
    Отговори: 15
    Последно: 04-01-09, 15:24
  4. Съдомиялна, не се отваря
    От elenaalex във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 27-11-08, 11:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе