Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Препоръчайте ми съдомиялна?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    6
    #1

    Препоръчайте ми съдомиялна?

    Здравеите на всички, на прага съм на нова покупка но нямам никакъв опит със съдомиялните.
    Нещата на които държа са-задължително за 12 комплекта, да не са статични кошниците и естествено поносим раход на вода и ток.
    Готов съм да чуя всякакви препоръки и коментари по отношение марки, модели смисъла или на на различни опции, благодаря предварително!!!!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #2

    Re: Препоръчайте ми съдомиялна?

    Трудно е да те се препоръча честно казано!
    А и не знаем какви са ти изискванията!Съдомиялната е един супер полезен и икономичен уред.Имал съм "Индезит" а сега имам "Мииле" MIELE.От "Иднезита" не съм доволен въобще!Просто не миеше!
    Не смятам ,че избора ще ти е труден,но те съветвам да не взимаш малки съдомиялни!Вземи най-голямата,слагай чиниии вътре,плакни и като се съберат достатъчно мий.
    Ако сте двама в къщи по-добре мий чиниите на ръка щото няма смисъл просто.Късмет!

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #3

    Re: Препоръчайте ми съдомиялна?

    За марка не знам , зависи и колко пари ще исе инвестират но поне да има задължително:
    индикатор за солта
    индикатор за гланц
    отложен старт
    поне за 9 к-кта прибори , в никакъв случай не взимайте по малка
    да има разнообразни програми
    еми това е , лично аз имам нео за 8 к-кта и не виждам с какво по лоша е от нещо марково и скъпо.

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    6
    #4

    Re: Препоръчайте ми съдомиялна?

    каква трябва да е свободностояща или за вграждане

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    6
    #5

    Re: Препоръчайте ми съдомиялна?

    Мисля, че изисквания съм посочил достатъчно ясно!
    Бих се радвал да плоуча малко по конкретни препоръки по отношение на модели или марки.
    По отношение на парите ...около 1000 лв.
    Свободно стояща.

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    6
    #6

    Re: Препоръчайте ми съдомиялна?

    мисля ,че при свободностоящите уреди няма много голямо значение от марка .
    Можеби при нас вече съотношението цена - качество не съществува.
    Гледай като избираш просто уреда да има по - дълга гаранция и подсигурен сервиз.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #7

    Re: Препоръчайте ми съдомиялна?

    Кажете нещо за Kenwood.Нова с транспортен дефект.Внос от англия с английския щекер ,гаранция че е Мейд ин чайна.Модела е KDW12SL3A...не че има някакво значение.12 прибора 14 литра ,3 А-та.430 пари.
    Edit:Вие кво да кажете те Кenwood не са чували че праят бяла техника....тя ясна работата.

    След 3 дена лутане по форумите и магазините взех Bauknecht 2958.Tоп модела за 2007 .За съжаление пакета с документите беше изчезнал и сега търся мануала,старт гайда и инструкциите за монтаж.Ако някой може да помогне ще съм благодарен...отзивите като я пробвам.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #8

    Re: Препоръчайте ми съдомиялна?

    След дълго умуване и поглед върху няколко марки месец март купихме съдомиялна машина за 12 комплекта. Първоначално мислихме да купим за 9 комплекта, но не съжелявам за покупката на тази ИНДЕЗИТ.ндикатор за солта
    индикатор за гланц, няма отложен старт, но наистина е запредпочитане тази опция. Освен че трабва да има висок клас на миене изплакване и сушене / ААА/, НЕ ПО-МАЛКО важно е да я използваш с качесвени препарати-таблетки, гланц и сол. На пазара има много видове таблетки от 6лв за 40 броя до 25лв за 40 броя, желателно е да купиваш колкото се може по скъпи таблетки /съобразени с възможностите си разбира се/, у дома ползваме КАЛГОНИТ и сме супер доволни, макар, че съдомиялна няма фулл екстри но е ААА-клас и таблетките са добри. В началото си правихме експерименти да видим какво и как мие - мие всичко. Ето няколко примера: тиган от яйца /умишлено оставен да седи 3 дни перфектно измит!!!; тава от баница, престояла 1 ден-перфектно измита!!!, оливерник с тясно гърло и дъбок 15см - резултата - перфектно измит!!! и т.н...
    Един съвет: добре е да се купи ароматизатор за миялна, защото след 20-ина цикъла миялната започва да мирише по особен начин може би от разлагащите се частички от храна, а ароматизатора този мирис го уббива. Ако имате въпроси питйте.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    83
    #9

    Re: Препоръчайте ми съдомиялна?

    Здравейте,за да не пускам нова тема пиша тук.Дайте съвет коя от двете съдомиялни да избера:

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09039296

    http://bosch.expo2000.bg/category.php?cat=p2_c3&pid=5


  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    24
    #10

    Re: Препоръчайте ми съдомиялна?


  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    12
    #11

    Re: Препоръчайте ми съдомиялна?

    Здравейте,
    Решили сме да си купим съдомиялна машина и първaта дилема е - дали да е свободностояща или за вграждане. Мой приятел е категоричен - да не е за вграждане, поради по лесното ревизиране. Но за какво ревизиране става въпрос, налага ли се?? Бих искал да споделите вашето мнение. Втората дилема е за марката. Каква марка според вас си заслужава? Прочетох коментарите по - горе и аз клоня към Bosch, но незнам дали ще стигнат парите. В по - ниския ценови клас около 700 лв. Каква марка бихте препоръчали? Благодаря!


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #12

    Re: Препоръчайте ми съдомиялна?

    Е ако всички уреди са ти вградени тази свободностояща "кръпка" ще ти провали цялата идея за кухня?
    Какво ще й "ревизира" твоя познат?
    Ще й сменя маслото през 10 000км.?Ужас!В машината чистиш само едни цедки ,които за ВЪТРЕ НЕ ОТЗАД!Така ,че ти преценяваш според концепцията ти за кухня!

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #13

    Re: Препоръчайте ми съдомиялна?

    Съдомиялната реално си е една супер проста пералня машина. И най-евтините и най-скъпите си имат стандартния набор функции - плакнене, бърза, интензивна и т.н. От опит всеки знае и ползва 1-2 функции. Другото ся някакви излишни екстри които дори не знаеш че ги има.

    Нещата които трябва да се гледат според мен.
    Брой комплекти (9, 12 комплекта), място за поставяне (45, 60 см.). Всеки сам си решава.
    Всички хора които познавам със съдомиялни ползват комбинирани таблетки - индикатори за сол, гланц (никой не ги зарежда) и т.н. са просто светещи лампички.
    Отложен старт е полезна екстра.
    Вградена vs. свободностояща - вградената ми зануси я държат само две планки отгоре отпредната страна (предполагам при всички е подобно) - за да я извадиш и "ревизираш" само олабваш отдолу крачетата,съдомиялната "пада" надолу и се освобождава от планките, и я издърпваш напреде - това е. Никаква философия.

    Имам наблюдения върху три машини - зануси, индезит, бош - при добро нареждане на съдовете и калгонит - перфектни резултати и при трите.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    3
    #14

    Re: Препоръчайте ми съдомиялна?

    Ние ползваме Бош, от малкия размер, не мога да кажа модела, но и до сега има подобни по магазините. Работи от 1996 г. и сме много доволни. Още работи перфектно, мие чудесно, икономична е. Е, не е напълно електронизирана, но казана е хром. Скоро техник я отваря за профилактика против замърсявания от отлагания по вътрешните тръби и каза че е в перфектно състояние. Поне през 1996 г. си е германска направа, сега не знам. А, купихме я от Гърция, не знам дали това има отношение към качествената изработка

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    12
    #15

    Re: Препоръчайте ми съдомиялна?

    Благодаря за отговорите , ще взема препоръките ви предвид. На мен лично много ми се ще да е Bosch, но ще видим. Също клоня към "за вграждане".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съдомиялна - сол ?
    От penchev79 във форум Бяла техника
    Отговори: 10
    Последно: 23-09-17, 13:57
  2. Съдомиялна машина
    От toto1 във форум Бяла техника
    Отговори: 174
    Последно: 23-09-16, 16:40
  3. Проблем със съдомиялна
    От li4o във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 01-01-13, 15:27
  4. съдомиялна Аристон
    От peshew във форум Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 15-03-10, 14:39
  5. Отговори: 6
    Последно: 02-10-07, 23:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе