Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30

Проблем с пералня BOSCH WAS28443/20

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #16

    Отговор: Проблем с пералня BOSCH WAS28443/20

    Така, да започнем начисто.Нужен е цифров амперметър или ватметър.Сваля се ремъка.Мотора се изважда отвън без да се откачат кабелите.Ако трябва кабелите се удължават, но така че да се запазят оригиналните връзки и куплунзи. Пуска се пералнята на пране.С една малка летвичка се притиска леко шайбата на мотора.На самата шайба с жълт или друг цвят флумастер правим една черта челно по радиуса(не диаметъра).Това се прави за да се вижда как се променят оборотите.По този начин с отпускане и натискане на летвичката се следят промяната на оборотите и консумацията.Ако е в ред при повече натиск и отпусне ще се вдига консумацията и оборотите ще се поддържат.Тогава ще се търси механичен проблем.
    Този пост е редактиран от badr; 16-02-18 в 10:19.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #17

    Отговор: Проблем с пералня BOSCH WAS28443/20

    Инфото ти е подвеждащо!
    Щом механично всичко е наред,ако е така?
    Големият черен кондензатор и транзисторите под радиатор!
    Иначе щеше да има грешка на дисплея !
    Аз приключих по темата!!

    Ама и на мен ми писна!
    Не можем да пишем по форумите гьотара,как да ти обяснявам за какво става на въпрос!!??, като не..
    Този пост е редактиран от Viking72; 16-02-18 в 15:19.

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #18

    Отговор: Проблем с пералня BOSCH WAS28443/20

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Инфото ти е подвеждащо!
    .
    Не зная защо реши, че инфото ми е подвеждащо.Приплъзващ ремък също е механичен проблем и означава, че мотора върти.

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #19

    Отговор: Проблем с пералня BOSCH WAS28443/20

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Не зная защо реши, че инфото ми е подвеждащо.Приплъзващ ремък също е механичен проблем и означава, че мотора върти.
    Информацията на собственика е подвеждаща!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    11
    #20

    Отговор: Проблем с пералня BOSCH WAS28443/20

    Здравейте отново на отзовалите се badr и Viking72,

    Не разбирам каква информация е подвеждаща, на дисплея никога не са се появявали грешки. Не можах да направя теста на badr, но ми направи впечатление, че мотора се върти не много лесно(може би така трябва), което се вижда в първото видео.
    Файл : V80218-175222-motor check.mp4 Линк за сваляне : DOX.bg - Файл организатор за лесно споделяне и съхранение на файлове

    Шайбата от своя страна се върти леко, също няма луфт
    Файл : V80218-180058-shaiba.mp4 Линк за сваляне : DOX.bg - Файл организатор за лесно споделяне и съхранение на файлове


    Файл : V80218-181207-pylnene+nachalo.mp4 Линк за сваляне : DOX.bg - Файл организатор за лесно споделяне и съхранение на файловеДрехите в пералнята са не повече от 4 кг. До плакненето всичко беше наред

    Дефекта се вижда на Файл : V80218-184855-motor deffect.mp4 Линк за сваляне : DOX.bg - Файл организатор за лесно споделяне и съхранение на файлове
    Не виждам нищо по различно от клипа който бях намерил в youtube и качил в първия си пост.
    Започвам да си мисля, че проблема е в мотора, защото беше доста топъл. Дали се ремонтират, държат се на 4 болта, които отвих, но не посмях да напъна, защото не намерих нищо подобно как се разглобяват из нета.

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #21

    Отговор: Проблем с пералня BOSCH WAS28443/20

    Какво става с тока по времето преди и когато се проявява дефекта? Дефекта само в едната посока на въртене ли се проява.Напиши модела на мотора.Луфтовете на мотора и въртенето му на ръка си е ок. Пробата с летвичка може да я направиш и без да сваляш мотора.Само сваляш ремъка.Така се елиминира възможността някой парче плат например носна кърпичка или детско чорапче в този момент да опира вътре в барабана...

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #22

    Отговор: Проблем с пералня BOSCH WAS28443/20

    Напъни с отвертка и мотора излиза.
    Едва ли има блокирал лагер.
    Разстоянието между барабан и казан е малко,та не ми се вярва да има чорап.
    И го замери този кондензатор накрая.
    Горе има въпрос -Само в едната посока ли го прави,а няма отговор.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    11
    #23

    Отговор: Проблем с пералня BOSCH WAS28443/20

    Дефекта се проявява в двете посоки. Мотора е като на снимката. Има номер на корпуса129.60411.01 а1.


    Изпращам линкове в youtube горните бяха ъплоаднати през dox.bg


    Изпращам линкове в youtube горните бяха ъплоаднати през dox.bg

    V80218-175222-motor check.mp4 https://youtu.be/1NXp5kBu8s4

    V80218 180058 shaiba https://youtu.be/W8aFZgHpTpE

    V80218 181207 pylnene+nachalo https://youtu.be/QLKtBl54FPQ

    V80218-184855-motor deffect.mp4 https://youtu.be/w_rzJMxv268
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 1.jpg‎ (78.1 KB, 2864 Прегледи)

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    11
    #24

    Отговор: Проблем с пералня BOSCH WAS28443/20

    Здравейте отново на всички отзовали се. Обновявам какво е свършено до сега:
    1.Свалих мотора, и сменихме лагерите, единия беше заминал, другия беше на път. Единия е 6202Z, a другия 6002Z. Приключихме с мотора, там друго няма какво да се развали.
    2.Свалих платката и майстор ми смени модула, който управлява мотора IRDAK0726350B(намира се под радиатора), каза, че най-вероятно е от него. Монтирахме я и проблема продължава... По абсолютно същия начин.Пълни, пере, изпомпва, центрофужи и като напълни вода за централното изплакване-същото скърцане и приплъзване на ремъка около шайбата и невъзможно да завърти прането. А то беше: един халат, едни дънки, 2-3 чифта чорапи и 2 чифта боксерки-не повече от 3.5 кг. Може да се окаже, че въобще не е било нужно да се сменя. Този път мотора не грееше толкова. На дисплея отново никаква грешка. Само един детайл:Като накрая изпомпим водата и сложим на центрофуга таймера показва 11 минути, но като се помъчи и започне да приплъзва автоматично става 5 минути, сякъш е преминал целия цикъл за секунди. Този път наистина "големия черен кондензатор" е наред.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #25

    Отговор: Проблем с пералня BOSCH WAS28443/20

    Да си бяхте купили нова пералня. Но щом ви влече.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    11
    #26

    Отговор: Проблем с пералня BOSCH WAS28443/20

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Да си бяхте купили нова пералня. Но щом ви влече.
    На там вървят нещата, дотук съм назад с около 140 лв.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #27

    Отговор: Проблем с пералня BOSCH WAS28443/20

    Щом ремъчната шайба е наред,ремъка е оригинален-няма механичен проблем.
    Ако беше упр.модул,пералнята щеше да даде грешка.
    Лагерите,добре си ги сменил.
    Ама,не чете за транзисторите?
    Биполярни транзистори,чрез които се подава синусоидално напрежение на двигателя.
    Някой от тях запушва.
    И е нормално тази моторетката да грее слабо на ниски обороти.
    Смени ги .

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #28

    Отговор: Проблем с пералня BOSCH WAS28443/20

    Цитат Първоначално публикувано от dps62 Виж публикацията
    Здравейте отново на всички отзовали се. Обновявам какво е свършено до сега:
    1.Свалих мотора, и сменихме лагерите, единия беше заминал, другия беше на път. Единия е 6202Z, a другия 6002Z. Приключихме с мотора, там друго няма какво да се развали.
    2.Свалих платката и майстор ми смени модула
    Мисля вече написах как да пробвате групата мотор+инвертор.Не бива да се сменят части без да е диагностиран проблема.Колегата който смени модула не разполага ли с друг двигател, може за проба и с двигател от друга марка.
    Да поясня.Модула на снимката, който сте сменяли съдържа като минимум 6бр IGBT транзистори и интегрална схема за управлението им.Всичко това е в един корпус.Той управлява двигателя.
    Странно ми се струва да върти на пране и центрофугиране, а на плакненето да прави проблем.Постарай се да описваш нещата прецизно.Не може да се извлече полезна информация от израз като "пере, центрофугира и едва на централно плакнене".Пиши така.Върти (нормално или не пък върти или.друго) на пране( със или без дрехи), водата се затопля след това..и така описваш пунктуално всичко до появата на проблема.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    1
    #29

    Отговор: Проблем с пералня BOSCH WAS28443/20

    Здравейте колеги. Имам проблем със същата пералня, като на колегата пуснал темата.
    При мен проблема е грешка F57. моторът не тръгва на нито една програма. Свалих платката за управление на мотора и я занесох на майстор.
    Оказа се че е процесора IRDAKO 726350B. От къде мога да намеря въпросният процесор?

  18. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #30

    Отговор: Проблем с пералня BOSCH WAS28443/20

    Цитат Първоначално публикувано от aldinchooooo Виж публикацията
    Откъде мога да намеря въпросният процесор?
    От Бай Али Хасан, например.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Пералня BOSCH WFK 2830 -не тече вода в отделението за омекотителя
    От didiron във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 10-05-15, 18:01
  2. Пералня BOSCH Classixx 5 - издава странан шум при определин обороти
    От Aleksandars във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 07-11-13, 08:20
  3. Проблем с пералня bosch
    От elmarr във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 26-08-13, 13:44
  4. Отговори: 0
    Последно: 21-11-10, 18:04
  5. Отговори: 2
    Последно: 30-09-10, 12:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе