Резултати от 1 до 6 от общо 6

Съдомиялна Gorenje DFG 2070 P2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    3
    #1

    Съдомиялна Gorenje DFG 2070 P2

    Здравейте, Имам проблем със съдомиялна Gorenje DFG2070P2 .
    Проблема е странен и за него в книжката няма посочен код. При избор на програма мишината (основно ползвама auto 60-70) стартира нормално, но по някое време започва да издава два кратковременни звукови сигнала и спира. Като отворя вратата в някой случай продължава (понякога от неколкократни отваряния). Излиза грешка, която не мога да идентифицирам - мига само лампата за изплакване.
    Днес пробвах да пусна програма изплакване. При избор на съответната проглама лампичката продължава да мига (при избор на друга съответните лампи си светят постаянно, което е нормално). Въпреки мигащата лампичка пуснах да видя какво ще стане. Машината започна да вкарва вода на импулси (виждам го на прозрачните части от маркучите) все едно се прекъсва захранването (в същото време изгасва лампата за избраната програма, чертичката която се визуализира на екрана за отложения старт и се чува звуков сигнал). Това се повтаря около 10-15 мин след което започва да пръска вода непрестанно до края на програмата. Като изпълни програмата пак излиза алармен код - мига непрекъснато лампичката на изплакването. Гледах отвсякъде, но не виждам да има течове.
    Ако някой може да помогне ще съм му много благодарен.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2

    Отговор: Съдомиялна Gorenje DFG 2070 P2

    Какви течове?
    Има проблем с пълнене.
    Поне проверявайте елементарните неща-филтъра на водата и този на дъното.
    Горение се обслужват от Бг-сервиз.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: Съдомиялна Gorenje DFG 2070 P2

    Алармения код беше най-близък до този за течове, затова първоначално така предположих. Филтрите на пръв поглед ми изглеждат добре (не открих да за замърсени/запушени). От гледна точка на описаните симптоми може ли да се посочи евентуална причина за проблема с пълненето (Например датчик, управление и т.н.).

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #4

    Отговор: Съдомиялна Gorenje DFG 2070 P2

    Това импулсно пълнене ме навежда на мисълта,че има запушване някъде.
    Не знам дали съм прав!
    Според мен първо това трябва да отпадне,после да се търси технически проблем.

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    3
    #5

    Отговор: Съдомиялна Gorenje DFG 2070 P2

    Как да видя има ли запушване? Филтрите нямат никакво замърсяване. Аз си мисля че проблема е нещо по управлението, тъй като както бях споменал изгасва и сигнализацията на панела (все едно спираш тока към миялната). Затова си мислех че може да е управлението. Също така си мисля дали това устройство което на на входа на маркуча за вода (откъм тръбата за чистата вода - aquastop мисля че се нарича) да не е проблема. Него незнам как да го тествам дали работи и въобще има ли начин. То ми изглбежда капсуловано. От друга страна следва да има и магнитен клапан от другата страна на маркуча (на входа в машината). Този клапан може ли да работи работи на импулси ако му прекъсва захранването?

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #6

    Отговор: Съдомиялна Gorenje DFG 2070 P2

    Вероятно е той,пишете ги нещата,едва ли има човек,който познава всички машини.

    Извикай си техник да шунтира аквастопа,ако той е причината и карай без него.Старите машини без тези екстри не са ни наводнявали.
    Този пост е редактиран от Viking72; 13-03-18 в 15:09.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съдомиялна - сол ?
    От penchev79 във форум Бяла техника
    Отговори: 10
    Последно: 23-09-17, 13:57
  2. Перка за съдомиялна
    От sasho_bg1 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 23-09-16, 21:40
  3. Отговори: 1
    Последно: 04-02-16, 11:08
  4. Проблем със съдомиялна
    От li4o във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 01-01-13, 15:27
  5. Съдомиялна Gorenje GVI 682 S1 - проблем
    От Lupus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 14-08-12, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе