Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32

Пералня/сушилня Беко не изпуска водата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    24
    #1

    Пералня/сушилня Беко не изпуска водата

    Здравейте,
    пералнята, която е пералня + сушилня 2 в 1 на Беко взе че спря да изпомпва водата. Понеже за първи път в живота ми ми се налага да правя ремонт на такава техника казвам какво съм направил и се надявам за съвет.
    1) Водата от филтъра е източена, филтъра е изваден и изчистен, перката зад него се върти свободно и няма обструкции.
    2) Маркуча за водата към канализацията е чист. Проверих го с фенерче, а след това го извадих от тръбата за отвходната вода и сипах в него вода - изтече си без проблем през отвора за филтъра.


    Самата пералня просто никога не започва да точи водата. Дори не се чува да се опитва да го прави. Стои си тихо и кротко с водата в нея. Без значение на коя и да е програма работи винаги си стои, че остава 1 минута и така с часове. Въпреки че има вода в нея, след известно време отключва вратата, но не я отваря автоматично. Клип към края на програма за пране може да се види тук: https://youtu.be/NKdSGhuPUTQ
    И така... ако някой има идея къде е проблема, ще се радвам да ми налее акъл

  2.  
     
  3. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #2

    Отговор: Пералня/сушилня Беко не изпуска водата

    Проверяваш дали има напрежение на клемите на помпата, ако има- проблема е в помпата, ако няма- търсиш по веригата...

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    746
    #3

    Отговор: Пералня/сушилня Беко не изпуска водата

    Абе, то и да има напрежение, и помпата да работи (да се върти) без вода, пак не е гаранция, че поставена под напор, ще работи.
    ronim,
    на колко години е уреда, дали помпата не е вече за смяна?
    Същия филм го "играх" преди години с моята пералня, когато за първи път и смених помпата.Без вода работи (върти се), като се напълни с вода пералнята и трябва да изпомпва, не иска да завърти.
    Бях се настроил да сменям платки...... писах до сервиза и оттам ме "светнаха" за помпата, че е за смяна, нищо че се върти,

  5. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #4

    Отговор: Пералня/сушилня Беко не изпуска водата

    Да съм писал някъде да работи без вода?

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #5

    Отговор: Пералня/сушилня Беко не изпуска водата

    Цитат Първоначално публикувано от eleena Виж публикацията
    Да съм писал някъде да работи без вода?
    Прочети пак какво е написал. И аз съм играл в такъв филм. Помпата работи, но не изпомпва вода. Просто оста превърта по пластмасовата перка. Без натоварване помпата работи, но при наличие на вода /натоварване/, оста превърта и перката не изпомпва.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #6

    Отговор: Пералня/сушилня Беко не изпуска водата

    …Дори не се чува да се опитва да го прави. Стои си тихо и кротко с водата в нея.…
    Случая е друг .

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #7

    Отговор: Пералня/сушилня Беко не изпуска водата

    Пералнята изхвърля ли вода и съответно пълни ли при междинните изплаквания?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    24
    #8

    Отговор: Пералня/сушилня Беко не изпуска водата

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Пералнята изхвърля ли вода и съответно пълни ли при междинните изплаквания?
    Не изхвърля изобщо вода, точно в това е проблема. Ако на ръка изпразня пералнята от наличната вода, след това си пълни като се пусне програма.

    Palev,уреда е купен 2020, но за първи път е монтиран за употреба преди 7 месеца, т.е. толкова е работил. Лошото е, че гаранцията от 2 години си е минала почти цялата докато и дойде времето за монтаж (правих ремонт) и сега се налага да я оправям аз.

    Барабана с водата и прането си се въртят, програмата която се избира си се стартира без проблем. Проблема идва когато се стигне до изхвърляне на наличната вода. Без значение от програмата, сякаш забравя че следва изхвърляне на вода. Не хълца, не тропа, нищо не се чува като опит да почне да изхвърля водата. Отстрани погледнато изглежда все едно софтуера на пералнята забравя, че след прането трябва да изхвърли водата и съответно да включи помпата. Накратко... пералнята е изпрала, но не отцежда/изхвърля водата. Ако я премахвам водата ръчно, след това си пере нормално и пак стига и забива на момента с изхвърлянето на водата.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #9

    Отговор: Пералня/сушилня Беко не изпуска водата

    Има ли програма само изплакване + центрофуга? при нея също ли не източва водата от казана?
    На каква височина от пода е крайната точка на изходящия маркуч? Спазена ли е минималната, указана в Ръководството за употреба?
    Ако не е, вдигнете края на маркуча на поне 60см от пода и пробвайте дали ще източи водата.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    24
    #10

    Отговор: Пералня/сушилня Беко не изпуска водата

    Има, пробвах я... същата работа, т.е. няма изпомпване на водата.
    Маркуча влиза в траба за обратна вода, горе-долу, на око, на такава височина. Държа да отбележа, че пералнята си работеше така 7 месеца без нито един проблем. Просто в един хубав ден спря да изпомпва водата без да е местена или нещо подобно.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #11

    Отговор: Пералня/сушилня Беко не изпуска водата

    Ами явно с писане по форума няма да се самооправят нещата. Ще трябва да се измери това, онова. Да се погледне най-малко дали са ок кабелите дето влизат в помпата, да се измери намотката на самата помпа.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    746
    #12

    Отговор: Пералня/сушилня Беко не изпуска водата

    Цитат Първоначално публикувано от ronim Виж публикацията
    . Лошото е, че гаранцията от 2 години си е минала .
    Някои модели са с 5 години, виж хубаво дали не е с 5 г. твоя модел.
    Този пост е редактиран от Palev; 01-03-23 в 09:43.

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #13

    Отговор: Пералня/сушилня Беко не изпуска водата

    Цитат Първоначално публикувано от eleena Виж публикацията
    Проверяваш дали има напрежение на клемите на помпата, ако има- проблема е в помпата, ако няма- търсиш по веригата...
    Това е правилния отговор.Ако има напрежение на помпата, а водата не се изпомпва проблема е в помпата.Превърта оста на перката.
    Други варианти, при положение че в маркуча от ваната до помпата и този за мръсната вода не са запушени, няма.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    746
    #14

    Отговор: Пералня/сушилня Беко не изпуска водата

    Цитат Първоначално публикувано от ronim Виж публикацията
    ,уреда е купен 2020, но за първи път е монтиран за употреба преди 7 месеца, т.е. толкова е работил. .
    За 7 месеца едва ли е превъртяла оста на помпата, колкото и калпава да е .По скоро, проблема ми се струва, че е в управлението на помпата, т.е. платката.

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #15

    Отговор: Пералня/сушилня Беко не изпуска водата

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    За 7 месеца едва ли е превъртяла оста на помпата, колкото и калпава да е .По скоро, проблема ми се струва, че е в управлението на помпата, т.е. платката.
    Едва ли.Не че не се е случвало, но е веднъж на 1000.Просто една помпа е 15вт. и има високо съпротивление, така че трудно се поврежда платката.
    Как да я претовари помпата?
    На уирпулите понякога избива симистора на помпата, но и там това е изключение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сушилня с малка дълбочина/ Мнения за Беко
    От Rakeem във форум Бяла техника
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-20, 23:56
  2. Пералня Ariston AS637TX -не изпомва водата
    От slave във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 35
    Последно: 03-06-17, 19:59
  3. повреда в пералня Силтал, не пуска водата
    От mikeetschi във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 25-07-13, 13:50
  4. проблем с изхвърлянето на водата на пералня Индезит. Помагайте !
    От radon във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 30-03-11, 14:05
  5. пералня whirpool 2287/3 не изпомпва водата
    От toel във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 04-09-09, 13:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе