Резултати от 1 до 9 от общо 9

Хладилник Samsung RL-36SBSW - не работи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #1

    Хладилник Samsung RL-36SBSW - не работи

    Преди около 18 месеца си закупих хладилник Samsung RL-36SBSW. От тази сутрин не работи, направи ми впечатление, че релето което е върху компресора през няколко минути щракаше, а самият той е доста горещ. На самата кутийка на същото реле беше показано как с отверка ръчно да се натисне така и направих, предварително компресора беше поизстинал, но все още топъл. Така хладилника работи около 40 минути достигна зададената температура изключи се и при повторното включване да охлажда релето щракна и пак не тръгна, компресора отново беше много горещ. Нямаше да питам тук от какво може би е проблема ако господата вносители на хладилниците Самсунг си бяха осигурили читав сервиз, но се оказа, че техника е на море а уреда е в гаранция така че трябва да чакам 27 юли. Ако някой има насоки за проблема направо да го отварям и да го почвам освен ако не е скапан компресора.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    34
    #2

    Re: Проблем с хладилни Самсунг

    КАто е в гаранция хладилника по-добре не го пипай, за да нямащ после неприятности.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #3

    Re: Проблем с хладилни Самсунг

    на прецакано реле ми прилича.ако не е интегрирано към компресора пробвай да го смениш.в тези жеги няма как да не е горещ компресора що не му измериш температурата когато термичката изключи.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #4

    Re: Проблем с хладилни Самсунг

    И аз си мислих, че е от релето но то се включва след като компресора издава тихо жужене без да може да завърти. Днес ще идва техника и же видим от какво е. Иначе релето е външно и може да се свали.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #5

    Re: Проблем с хладилни Самсунг

    може и жуженето да идва от релето ,искряш контакт който го нагрява и го изключва но това е само предположение.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #6

    Re: Проблем с хладилни Самсунг

    Компресора даже когато тръгна след като го подканих с гумен чук работи достигна температурата изключи си нормално след малко цакна термостата за да включи компресора той се мъчи мъчи и тогава му щракна и неговото реле и пак умря. Вероятно компресора блокира. А бе баклук хем знаех, че Самсунг не могат да правят компресори и пак се набутах.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    54
    #7

    Re: Проблем с хладилни Самсунг


    Какво ти каза техника-ако въобще се е появил/имах подобен проблем,и с помоща на хора от форума го разреших,но моя не е гаранционен/??Първия сервиз, на който позвъних ми каза да закарам хладилника в сервиза и на въпроса ми дали да го транспортирам прав или легнал ми отговориха че е без значение-фреона е изтекъл и тн.А се оказа дефектирал термостат!!??!!??В момента и ок.-при отваряне на хладилната част,след това включва за около 5 мин. и изключва.Не знам-имам чувството че след смяната на термостата работи по добре/в смисъл,почти не го чувам като работи а по рано сякаш не изключваше или го правеше за период от около 50/60 мин.УСПЕХ!!!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #8

    Re: Проблем с хладилни Самсунг

    Техника дойде и постави диагноза блокирал компресор, каза, че може да го пробие и да се опита да го поправи, не знам какво е имал предвид, но тъй като е в гаранция обеща, че в понеделник ще получи новият компресор и ще го смени като преди това дойде да вземе хладилника с техен транспорт. В общи линии до седмица трябва да имам поправен хладилник според думите му. Като обещание добре, но никога вече Самсунг.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #9

    Re: Проблем с хладилни Самсунг

    никога вече Самсунг
    то не беше микровълнова, хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. хладилник Whirlpool ARC 5523 - * не работи.
    От dictamnus във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 29-11-14, 16:58
  2. Хладилник МРАЗ 200 - не работи добре
    От sun4o във форум Хладилна техника
    Отговори: 21
    Последно: 12-07-12, 09:11
  3. Хладилник BEKO DSA 25080 - спря * да работи
    От pesho7777 във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 10-06-12, 08:49
  4. Хладилник Снайге -работи само едната част
    От lubitel-art във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 03-04-12, 15:06
  5. Хладилник SAMSUNG RT-24VHSS - диспенсера му не работи
    От citroen във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 06-06-08, 21:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе