Резултати от 1 до 5 от общо 5

Фреон R600 или R134a e за предпочитане?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    9
    #1

    Фреон R600 или R134a e за предпочитане?

    Обикалям за хладилник,нещо до 500лв,та ми направи впечатление изобилието на такива с R600(към 40-60грама) и само един видях със R134a.Може да греша,но мисля R600 да е с по-високо HP(или кондензация..) и това не е ли проблем за компресорите,изобщо да се заглеждам ли в този параметър?И най-лошото е ,че засега виждам(поне визуално) само разлика в цените и изпипването на някои дребни детайли,но като техника-май всички са много близки(почти на самоделки мязат като гледам отзад монтажа)

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    76
    #2

    Re:Фреон R600 или R134a e за предпочитане?

    Не му мисли толкова.
    R600a e стандарт, мен по би ме усъмнил хладилника със 134а- или е стар модел, или е правен за някоя страна извън ЕС и е попаднал тук по неведоми пътища.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #3

    Re:Фреон R600 или R134a e за предпочитане?

    Аз не съм на това мнение.За мен е за предпочитане R-134а.
    Колкото до това,че са направени като еднодневки-и за мен е така.Компресорите са изчислени на максимум възможности/малки ватове,а голям обем на хладилника/. Каквато и марка да избереш, май е все тая!

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    9
    #4

    Re:Фреон R600 или R134a e за предпочитане?

    Да,предпочетох машинка с R134a,отгоре на това даже не е клас А,ами В.Просто имам наблюдения на промишлени агрегати с този фреон,там R600a няма.Пък и фреон си намирам,колкото за мен и за някой и друг "приятелски" автоклимат .Хладилничето (SAMSUNG RT-25) работи сравнително тихо,кратко и засега безупречно вече повече от 20-на дена.Много се кефя на "ледарката",аман от пликчета и кутийки разни.Няма скреж никъде(нали на това му казват "дефрост").Малко неудобство създават само рафтовете,заради вентилатори,филтри и други глезотии е оставено по-скромно място за същественото съдържание.Икономиката(сметката за ток) ще се получи към края на месеца,ако падне-доволен съм.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #5

    Re:Фреон R600 или R134a e за предпочитане?

    Честито!Със здраве да си го ползваш!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 14:33
  2. Отговори: 4
    Последно: 31-01-14, 18:19
  3. Автомобилен климатик - зареден с R12 вместо с R134a
    От Gena_bs във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-10-10, 16:54
  4. Кой абсорбатор е за предпочитане?
    От wrathchild във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 24-09-09, 18:27
  5. Кое CPU е за предпочитане!
    От T.Spasov във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 53
    Последно: 13-07-07, 14:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе