Резултати от 1 до 15 от общо 15

Странно пукане в хладилник ZANUSI

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    20
    #1

    Странно пукане в хладилник ZANUSI

    Здравейте!
    Нов съм в този форум и имам следния въпрос:
    Преди година и седем, осем месеца купих хладилник zanusi с външна камера. Хладилникът си работи добре, да чукна на дърво, обаче преди повече от половин година се появи едно странно пукане, когато се включи компресорът. Все едно стискаш празна пластмасова бутилка. В сервиза ми казаха, че щом работи няма проблем, но шумът от това пукане понякога е доста силен и смущаващ - особено нощем. Та въпросът ми е: от какъв зор е това пукане? Няма разлика дали навън е топло или студено. Изобщо не зависи от сезона. Регулаторът е на средно положение, како пише в ръководството.
    Ако някой има идея какво е това, моля нека сподели и дали да търся друг сервиз, защото гаранцията му скоро ще изтече?
    Предварително благодаря!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Странно пукане в хладилник ZANUSI

    Измери с амперклещи какъв е консумирания ток. Имах подобен проблем с компресор на стар хладилник. При включване се чуваше удар. Оказа се, че има пробив в намотките и консумацията беше много по-голяма. Хладилника беше с влошени характеристики, все пак охлаждаше, но икзлючваше термозащитата на компресора.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #3

    Re:Странно пукане в хладилник ZANUSI

    Имам комбиниран хладилник - фризер Електролукс на 5-6 години. Чува се пукане, откакто съм го купил. Не се задълбавай чак толкова. Ако много те притеснява, извикай друг техник да го погледне, щом не вярваш на тези от сервиза.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    20
    #4

    Re:Странно пукане в хладилник ZANUSI

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Измери с амперклещи какъв е консумирания ток. Имах подобен проблем с компресор на стар хладилник. При включване се чуваше удар. Оказа се, че има пробив в намотките и консумацията беше много по-голяма. Хладилника беше с влошени характеристики, все пак охлаждаше, но икзлючваше термозащитата на компресора.
    Не става дума за удар при включване. Компресора си тръгва и спира съвсем нормално. Когато работи обаче, от време на време се чува едно пукане все едно мачкаш пластмасова бутилка - извинявам се за срявнението но не знам как другояче да го оприлича. Иначе си поддържа температурата и в хладилника и в камерата.
    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Имам комбиниран хладилник - фризер Електролукс на 5-6 години. Чува се пукане, откакто съм го купил. Не се задълбавай чак толкова. Ако много те притеснява, извикай друг техник да го погледне, щом не вярваш на тези от сервиза.
    За това става въпрос. Ако някой е имал подобен проблем да ми каже дали да настоявам пред сервиза за гаранционен ремонт и дали след това нещата няма да станат по-зле. Или да си го оставя да пука и да си гледам живота. А от сервиза точно това ме посъветваха. Да го наблюдавам и при по-сериозни проблеми да ги потърся. Между другото това пукане се чува само нощем, когато е тихо, през деня изобщо не се чува.

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #5

    Re:Странно пукане в хладилник ZANUSI

    Гледай си живота и остави хладилника да работи.Понякога се получават такива пукания, следствия са от термични разширения .Няма опасност за хладилника.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #6

    Re:Странно пукане в хладилник ZANUSI

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Гледай си живота и остави хладилника да работи.Понякога се получават такива пукания, следствия са от термични разширения .Няма опасност за хладилника.
    +1

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    27
    #7

    Re:Странно пукане в хладилник ZANUSI

    Предполагам, че започва да се отлепва вътрешната /бялата/ повърхност от топлоизолацията. Аз имам Gorenje RK 6336W извън гаранция и от сервиза казаха, че е проблем.

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #8

    Re:Странно пукане в хладилник ZANUSI

    Нищо не се отлепва и както казах не е проблем.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #9

    Re:Странно пукане в хладилник ZANUSI

    Пукането идва от разширяването и свиването на пластмасата /вътрешната облицовка/!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    82
    #10

    Re:Странно пукане в хладилник ZANUSI

    Имаме също Зануси Електролукс от 5 години. Преди живеехме в къща и той стоеше в трапезарията. А там зимата гореше камината на дърва и въглища и съответно ставаше съм 27-28 градуса в стаята.
    Та хладилника пукаше така страшно от време на време че...
    Сега в апартамента няма такива работи и си работи направо незабележимо.
    И аз поддържам мнението,че е в следствие на някакви термични разширения. Особено в такава среда с високи температури.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #11

    Re:Странно пукане в хладилник ZANUSI

    Ние имаме хладилник с фризер STINOL. Може да не сте чували такава марка,иначе е руско производство по италиански лиценз. Купен е 1994 и е [no frost]. Откакто го помня около 5 до 10 сек. след включване на компресора се чуват доста осезателно 1или 2 изчатквания [изпуквания]. И аз винаги съм мислил че е от термични промени,но100% не е технически проблем,защото моя работи вече 16 год. Между другото бойлера ми при първото пускане сутрин на топлата вода и той понякога изчатква.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #12

    Re:Странно пукане в хладилник ZANUSI

    Имам GoldStar с NoFrost от около 15 години. Цикълът за саморазмразяване се включва от един моторен таймер отзад на хладилника. Не знам как е при вашите хладилници но при моя въпросното нещо си пука при включване на дефроста и чатка когато включи компресора след това.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #13

    Re:Странно пукане в хладилник ZANUSI

    В ръководството за употреба на АEG-то е упоменато,че може да се чуе леко клокочене и бълбукане от хладилния агент,както и кратък пукащ шум предизвикан от топлинното разширение което е нормално.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1
    #14

    Re:Странно пукане в хладилник ZANUSI

    мисля че е течен фреон при тръгване на комресора ,не е фатално

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #15

    Re:Странно пукане в хладилник ZANUSI

    Цитат Първоначално публикувано от teon
    В ръководството за употреба на АEG-то е упоменато,че може да се чуе леко клокочене и бълбукане от хладилния агент,както и кратък пукащ шум предизвикан от топлинното разширение което е нормално.
    И каква е разликата в устройството на AEG то и всяка друга марка хладилник??? А в ръководството на ЗИЛ пише - ХЛАДИЛНИК ! Дано ме разбра !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ASHG12LMCA постоянно пукане?
    От sneka13 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 30
    Последно: 13-12-15, 09:47
  2. Хладилник Liebherr CUPesf 2721 - звук от пукане на пластмаса
    От outset във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 24-02-08, 13:01
  3. Пукане в колонките
    От myrshavija във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 22-10-07, 11:29
  4. Пукане в тонколоните в режим 5.1
    От jdg във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 21-12-04, 22:01
  5. Пукане на колони при ВКЛ/ИЗКЛ на РС
    От lightmaster във форум Общ - хардуер
    Отговори: 38
    Последно: 29-05-04, 15:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе