Проблем с Indesit BAAN 33 VPS
Здравейте !
Проблема е следният :
Преди 4 дни започна да шуми странно - по силно и по-неравномерно. Вчера извиках техник и каза че копресора шуми и че нищо не-може да се направи и трябва да се смени. Можело да кара и така, но не се знае докога. До днес макар да шумеше си работеше нормално, но днес забелязвам че фризера поддържа обледяване, но пилешко бутче сложено вчера не е замразено при -18 градуса на фризера. Хладилната част на пръв поглед охлажда.
Преди около 2 часа започна да свири алармата - както при отворена врата и започнаха да мигат 2-те лампичките - на фризера и на хладилната част като на дисплея за температурата на фризера показнаше R1 - явно типа на грешката. При спиране за малко на хладилника, спря да мига и грешката изчезна - засега.
Хладилната част на пръв поглед охлажда.
Че ще се дават пари, това е ясно но молбата ми е да ми кажете за какво - нов или наистина не може ремонт.
За подмяна с нов ми искат около 250-300 лева за компресора и труда , при цена около 180 лв. за компресора.
Помествам снимка на компресора и линк към вида на хладилника.
Благодяря на всички които ще ме осветлят.
компресора
http://dox.bg/files/dw?a=9c623c643a
хладилника
http://www.indesit.bg/%D0%B5%D0%BB%D..._40967BG/25.do
Re:Проблем с Indesit BAAN 33 VPS
Компресора ти е бил качествен на една от най-добрите марки Ембрако, но всичко дава фира. Попитай техника дати монтира компресор на jiaxipera това е най-големия китайски производител и се монтира на много нови хладилници от водещи фирми. поне може ремонта да е до към 150лв.
Re:Проблем с Indesit BAAN 33 VPS
Това е направо пладнешки обир - 250-300лв.
Над 200лв е недопустимо скъп ремонт за смяна на такъв компресор.Цената на компресора е около 100лв.
bat_Valio ще ме извиниш, но излагането на проблема обаче заслужава известна критика.Нито един ред в който да се съдържа информация, която да бъде полезна при диагностиката.
Когато се търси информация или помощ при подоен проблем се излагат само лаконично изразени факти.
"Хладилната част на пръв поглед охлажда." - Какво да се разбира от този израз?
Или охлажда или не.Измерва се с термометър и се посочват градусите.Тогава ще стане ясно дали охлажда.
"фризера поддържа обледяване, но пилешко бутче сложено вчера не е замразено при -18 градуса на фризера. "
Едно от двете твърдения е невярно или темепратурата не е била -18 или бутчето е замразено.
Няма как да не замръзне при тая температура.
Дали компресора е повреден също е неясно.Може да е пропуск.
Re:Проблем с Indesit BAAN 33 VPS
Компресора е TECUMSEH TWB1370MJS обем на цилиндъра 10.87(cm3) http://www.tecumseh.com.br/Produto.p...modelo_id=1293
Негов заместител е Danfoss NLX11KK.1 11.15(cm3) на ЦЕНА 115лв. и смяна и зареждане 80лв.
250-300лв. си е направо обир всичко е до 200лв.
Ето и сервизно за индезита http://www.frigomaks.com/galeria/indesit_baan33.pdf
Re:Проблем с Indesit BAAN 33 VPS
Прав си !
Коригирам се !
Хладилната част работи и то нормално.
Не съм мерил с термометър,/изстудява кочествено бирата/, но понеже охлаждаше се насочих приоритетно към фризера. Там ми дойде идеята за термометър, но нямах такъв за -18.
Колкото до фризера - наистина не може да замрази бутчето. От друга страна поддържа обледяването във фризера, макар и с минимално разпускане, но нямам вода в хлодилника. Замразено месо също се държи без видима промяна. Да не би да се обяснява поддърженето с така наречената автономност 19 ч. при спряло електрозахранване.
Незнам !
Как да знам дали е пропуск или техника ме е преметнал за нов. Дойде и вика - лошо лошо ще трябва да се сменя. Всичко друго било добре иначе.
Днес ще проверя по други сервизи, Защото наистина много ми се виждат 300 лв. Според Вас може ли проблема да се дължи на това ,че направо го затапихме при монтажа - разстояния от страните :
Отляво и отдясно - 3 см.
Отгоре - 5 см.
Отзад около - 20 см.
На 100 % според мен е искал още място, ама оставих се да ме убедят че нямало да има проблеми.
И последно - хладилника като цяло добър ли е ?!?
Re:Проблем с Indesit BAAN 33 VPS
Изключи хладилника, премести месото в друг фризер.Отвори вратите да се разтопи леда.Нека стои отворен 1 ден в помещение с температура поне 15*.
След това го подсуши и включи.Купи си един термометър с цифрова индикация и сонда за измерване на външна температура.Струват под 10лв. в магазините за елктронни компоненти или млад техник.
Ако фризера постигне температура по-ниска от -18*, то най-вероятната причина е нагревателя на изпарителя във фризера.
Предполагам, че леда се е натрупал и перката на вентилатора е започнала да опира в леда и затова се е повишил шума.Много се съмнявам дали причината е компресора.
Замразеното ти месо изграе в момента ролята на акумулатор на студ.На теб може да ти се вижда без промяна.
Но след като не може да замръзне бутче, това означава че студопроизводство няма.
Затова се мери с термометри защото месото, бирата не е нещо което да е критерий.
Ето линк към такъв термометър.http://www.tpetrov.com/search.php?pr...T2+THERMOMETER
Разбира се не е задължително да е точно такъв, но този е достатъчно удобен и евтин.
Който те убедил, че няма да имаш проблем с мястото на хладилника е изключителен невежа.
Намери си друго място за хладилника.Иначе при всички случаи няма да го имаш дълго.
Re:Проблем с Indesit BAAN 33 VPS
Днес сутринта извиках техник от сервиза на INDESIT в Пловдив. Първо ме стресна и каза че можело да е пробив в охлодителните тръби в стените на хладилника и че нямало поправяне. Първо обаче искал да провери нещо друго. Мери нещо, въртя се пуфтя и накрая сряза 2-те тръбички за фреона - на входа и на изхода на компресора.
Изтече бая фреон и с голямо налягане. След това каза че като налягане компресора е бил добре, има наличие на фреон така че проблема на първо четене не е в компресора. Шума и неработещия фризер според него се дължал на проблем във филтъра. /№4 на снимката/
Искам само да спомена че нямах мното натрупан лед.
Дано да се окаже прав и проблема да е само там и да се размина само с 80 лв.
http://dox.bg/files/dw?a=465c4c6c0d
Re:Проблем с Indesit BAAN 33 VPS
Че тва не ли е словенски Данфос,и компресора ли смениха?
Re:Проблем с Indesit BAAN 33 VPS
Ти обаче на страхотни майстори попадаш...
Re:Проблем с Indesit BAAN 33 VPS
Цитат:
Първоначално публикувано от AC_From_Hell
Ти обаче на страхотни майстори попадаш...
Особено последния е вън от всякакви класации.
Мъка, много мъка.Ама много много мъка.
Виновен бил филтъра............
Но така е решил bat_Valio.И човек трудно би го упрекнал в нещо.
Човека се обръща към сервиз, а там му разказват играта.
Re:Проблем с Indesit BAAN 33 VPS
В интерес на истината, след смяната на филтъра шума изчезна и хладилника засега работи. Само не разбрах сменил ли го е или го е почистил защото в бележката която ми даде пише - 60 лв. зареждане с фреон и 10 лв. транспорт. Друго което каза - щом се е запушил филтъра, можело пак да се очакват проблеми с хладилника, в смисъл че тръбите които да вградени в стените можели да се запушат с това което е задръстило филтъра и тогава трябвало нов да купувам.
_________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1326888660[/time]_________________________________________________
_________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1326888780[/time]_________________________________________________
До : Johny 01
Не !
Компресора нe е сменен. Снимката е от сервизното което batalski по-горе ми изпрати. Качих нея защото по-добре си вижда отзад инсталацията. Иначе моя компресор е правен в Бразилия по лиценз на незапомних кой.
Re:Проблем с Indesit BAAN 33 VPS
В интерес на истината няма как да работи над 2,5-3г. и тогава да се запуши филтъра на дом.хладилник.
Този филтър се запушва от влага, която няма как да замръзне след години.
Мога да те успокоя обаче, че филтъра е сменен.Никой не зарежда без да сменя филтър.За 1лв консуматив няма да се рискуват и материали и труд.
Но щом е изчезнал шума, нека се надяваме че всичко ще е наред.
Първия "майстор" искаше да те работи с едни 250-300лв за компресор.
Re:Проблем с Indesit BAAN 33 VPS
Големи кавички за майстора - нали ?!?
Да се надяваме че ще е океy !
Re:Проблем с Indesit BAAN 33 VPS
Цитат:
Първоначално публикувано от badr
В интерес на истината няма как да работи над 2,5-3г. и тогава да се запуши филтъра на дом.хладилник.
Дрън,дрън поне 50 разпаднали се филтри съм сменил, а да не говорим каква поразия правят на капилярката.
_________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1326912031[/time]_________________________________________________
През цедката не може да мине мисъл камо ли фреон
Re:Проблем с Indesit BAAN 33 VPS
След 6 дни проблема пак се върна.
От вчера пак шуми с познатия шум. Новото е че преди около 2 часа нещо изтрака като метал в метал за около секунда и то бая силно.
Сложил съм термометър в хладилната част и при 5 градуса зададени, свали до 8,5 за около час. Фризера тотално се отпусна. Прави ми впечатление че кондензатора отзад е топъл само на 5% и то само в горната част. Все едно е запушен и надолу нищо не отива. Силния шум пак се върна. Утре друг майстор ще викам. Предложете някой добър за Пловдив. Така по 20 лв. за огледи накрая ще взема за втори път да си го купя. :(
_________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1327351140[/time]_________________________________________________
Свали до7,5,но кондензатора изобщо пък сега не топли. :help