Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Проблем с Indesit BAAN 33 VPS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    34
    #1

    Проблем с Indesit BAAN 33 VPS

    Здравейте !
    Проблема е следният :
    Преди 4 дни започна да шуми странно - по силно и по-неравномерно. Вчера извиках техник и каза че копресора шуми и че нищо не-може да се направи и трябва да се смени. Можело да кара и така, но не се знае докога. До днес макар да шумеше си работеше нормално, но днес забелязвам че фризера поддържа обледяване, но пилешко бутче сложено вчера не е замразено при -18 градуса на фризера. Хладилната част на пръв поглед охлажда.
    Преди около 2 часа започна да свири алармата - както при отворена врата и започнаха да мигат 2-те лампичките - на фризера и на хладилната част като на дисплея за температурата на фризера показнаше R1 - явно типа на грешката. При спиране за малко на хладилника, спря да мига и грешката изчезна - засега.
    Хладилната част на пръв поглед охлажда.
    Че ще се дават пари, това е ясно но молбата ми е да ми кажете за какво - нов или наистина не може ремонт.
    За подмяна с нов ми искат около 250-300 лева за компресора и труда , при цена около 180 лв. за компресора.
    Помествам снимка на компресора и линк към вида на хладилника.
    Благодяря на всички които ще ме осветлят.
    компресора
    http://dox.bg/files/dw?a=9c623c643a
    хладилника
    http://www.indesit.bg/%D0%B5%D0%BB%D..._40967BG/25.do

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    8
    #2

    Re:Проблем с Indesit BAAN 33 VPS

    Компресора ти е бил качествен на една от най-добрите марки Ембрако, но всичко дава фира. Попитай техника дати монтира компресор на jiaxipera това е най-големия китайски производител и се монтира на много нови хладилници от водещи фирми. поне може ремонта да е до към 150лв.

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #3

    Re:Проблем с Indesit BAAN 33 VPS

    Това е направо пладнешки обир - 250-300лв.
    Над 200лв е недопустимо скъп ремонт за смяна на такъв компресор.Цената на компресора е около 100лв.
    bat_Valio ще ме извиниш, но излагането на проблема обаче заслужава известна критика.Нито един ред в който да се съдържа информация, която да бъде полезна при диагностиката.
    Когато се търси информация или помощ при подоен проблем се излагат само лаконично изразени факти.
    "Хладилната част на пръв поглед охлажда." - Какво да се разбира от този израз?
    Или охлажда или не.Измерва се с термометър и се посочват градусите.Тогава ще стане ясно дали охлажда.

    "фризера поддържа обледяване, но пилешко бутче сложено вчера не е замразено при -18 градуса на фризера. "

    Едно от двете твърдения е невярно или темепратурата не е била -18 или бутчето е замразено.
    Няма как да не замръзне при тая температура.
    Дали компресора е повреден също е неясно.Може да е пропуск.






  5. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #4

    Re:Проблем с Indesit BAAN 33 VPS

    Компресора е TECUMSEH TWB1370MJS обем на цилиндъра 10.87(cm3) http://www.tecumseh.com.br/Produto.p...modelo_id=1293
    Негов заместител е Danfoss NLX11KK.1 11.15(cm3) на ЦЕНА 115лв. и смяна и зареждане 80лв.
    250-300лв. си е направо обир всичко е до 200лв.
    Ето и сервизно за индезита http://www.frigomaks.com/galeria/indesit_baan33.pdf

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    34
    #5

    Re:Проблем с Indesit BAAN 33 VPS

    Прав си !
    Коригирам се !
    Хладилната част работи и то нормално.
    Не съм мерил с термометър,/изстудява кочествено бирата/, но понеже охлаждаше се насочих приоритетно към фризера. Там ми дойде идеята за термометър, но нямах такъв за -18.
    Колкото до фризера - наистина не може да замрази бутчето. От друга страна поддържа обледяването във фризера, макар и с минимално разпускане, но нямам вода в хлодилника. Замразено месо също се държи без видима промяна. Да не би да се обяснява поддърженето с така наречената автономност 19 ч. при спряло електрозахранване.
    Незнам !
    Как да знам дали е пропуск или техника ме е преметнал за нов. Дойде и вика - лошо лошо ще трябва да се сменя. Всичко друго било добре иначе.
    Днес ще проверя по други сервизи, Защото наистина много ми се виждат 300 лв. Според Вас може ли проблема да се дължи на това ,че направо го затапихме при монтажа - разстояния от страните :
    Отляво и отдясно - 3 см.
    Отгоре - 5 см.
    Отзад около - 20 см.
    На 100 % според мен е искал още място, ама оставих се да ме убедят че нямало да има проблеми.
    И последно - хладилника като цяло добър ли е ?!?

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #6

    Re:Проблем с Indesit BAAN 33 VPS

    Изключи хладилника, премести месото в друг фризер.Отвори вратите да се разтопи леда.Нека стои отворен 1 ден в помещение с температура поне 15*.
    След това го подсуши и включи.Купи си един термометър с цифрова индикация и сонда за измерване на външна температура.Струват под 10лв. в магазините за елктронни компоненти или млад техник.
    Ако фризера постигне температура по-ниска от -18*, то най-вероятната причина е нагревателя на изпарителя във фризера.
    Предполагам, че леда се е натрупал и перката на вентилатора е започнала да опира в леда и затова се е повишил шума.Много се съмнявам дали причината е компресора.
    Замразеното ти месо изграе в момента ролята на акумулатор на студ.На теб може да ти се вижда без промяна.
    Но след като не може да замръзне бутче, това означава че студопроизводство няма.
    Затова се мери с термометри защото месото, бирата не е нещо което да е критерий.
    Ето линк към такъв термометър.http://www.tpetrov.com/search.php?pr...T2+THERMOMETER
    Разбира се не е задължително да е точно такъв, но този е достатъчно удобен и евтин.
    Който те убедил, че няма да имаш проблем с мястото на хладилника е изключителен невежа.
    Намери си друго място за хладилника.Иначе при всички случаи няма да го имаш дълго.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    34
    #7

    Re:Проблем с Indesit BAAN 33 VPS

    Днес сутринта извиках техник от сервиза на INDESIT в Пловдив. Първо ме стресна и каза че можело да е пробив в охлодителните тръби в стените на хладилника и че нямало поправяне. Първо обаче искал да провери нещо друго. Мери нещо, въртя се пуфтя и накрая сряза 2-те тръбички за фреона - на входа и на изхода на компресора.
    Изтече бая фреон и с голямо налягане. След това каза че като налягане компресора е бил добре, има наличие на фреон така че проблема на първо четене не е в компресора. Шума и неработещия фризер според него се дължал на проблем във филтъра. /№4 на снимката/
    Искам само да спомена че нямах мното натрупан лед.
    Дано да се окаже прав и проблема да е само там и да се размина само с 80 лв.
    http://dox.bg/files/dw?a=465c4c6c0d

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #8

    Re:Проблем с Indesit BAAN 33 VPS

    Че тва не ли е словенски Данфос,и компресора ли смениха?

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #9

    Re:Проблем с Indesit BAAN 33 VPS

    Ти обаче на страхотни майстори попадаш...

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #10

    Re:Проблем с Indesit BAAN 33 VPS

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell
    Ти обаче на страхотни майстори попадаш...
    Особено последния е вън от всякакви класации.
    Мъка, много мъка.Ама много много мъка.
    Виновен бил филтъра............
    Но така е решил bat_Valio.И човек трудно би го упрекнал в нещо.
    Човека се обръща към сервиз, а там му разказват играта.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    34
    #11

    Re:Проблем с Indesit BAAN 33 VPS

    В интерес на истината, след смяната на филтъра шума изчезна и хладилника засега работи. Само не разбрах сменил ли го е или го е почистил защото в бележката която ми даде пише - 60 лв. зареждане с фреон и 10 лв. транспорт. Друго което каза - щом се е запушил филтъра, можело пак да се очакват проблеми с хладилника, в смисъл че тръбите които да вградени в стените можели да се запушат с това което е задръстило филтъра и тогава трябвало нов да купувам.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1326888660[/time]_________________________________________________


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1326888780[/time]_________________________________________________

    До : Johny 01
    Не !
    Компресора нe е сменен. Снимката е от сервизното което batalski по-горе ми изпрати. Качих нея защото по-добре си вижда отзад инсталацията. Иначе моя компресор е правен в Бразилия по лиценз на незапомних кой.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #12

    Re:Проблем с Indesit BAAN 33 VPS

    В интерес на истината няма как да работи над 2,5-3г. и тогава да се запуши филтъра на дом.хладилник.
    Този филтър се запушва от влага, която няма как да замръзне след години.
    Мога да те успокоя обаче, че филтъра е сменен.Никой не зарежда без да сменя филтър.За 1лв консуматив няма да се рискуват и материали и труд.
    Но щом е изчезнал шума, нека се надяваме че всичко ще е наред.
    Първия "майстор" искаше да те работи с едни 250-300лв за компресор.


  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    34
    #13

    Re:Проблем с Indesit BAAN 33 VPS

    Големи кавички за майстора - нали ?!?
    Да се надяваме че ще е океy !

  17. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #14

    Re:Проблем с Indesit BAAN 33 VPS

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    В интерес на истината няма как да работи над 2,5-3г. и тогава да се запуши филтъра на дом.хладилник.
    Дрън,дрън поне 50 разпаднали се филтри съм сменил, а да не говорим каква поразия правят на капилярката.




    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1326912031[/time]_________________________________________________

    През цедката не може да мине мисъл камо ли фреон

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    34
    #15

    Re:Проблем с Indesit BAAN 33 VPS

    След 6 дни проблема пак се върна.
    От вчера пак шуми с познатия шум. Новото е че преди около 2 часа нещо изтрака като метал в метал за около секунда и то бая силно.
    Сложил съм термометър в хладилната част и при 5 градуса зададени, свали до 8,5 за около час. Фризера тотално се отпусна. Прави ми впечатление че кондензатора отзад е топъл само на 5% и то само в горната част. Все едно е запушен и надолу нищо не отива. Силния шум пак се върна. Утре друг майстор ще викам. Предложете някой добър за Пловдив. Така по 20 лв. за огледи накрая ще взема за втори път да си го купя.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1327351140[/time]_________________________________________________

    Свали до7,5,но кондензатора изобщо пък сега не топли.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с пералня Indesit we12...
    От rexxar_tm във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 04-06-13, 07:46
  2. Проблем с пераляня Indesit Wil 133
    От Valparaiso във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 02-04-13, 14:57
  3. Проблем с пералня Indesit 421W
    От kitow във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 16-07-12, 07:17
  4. Хладилник INDESIT модел BAAN 33vp
    От Rashkov1 във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 06-07-12, 16:54
  5. Проблем с хладилник Indesit BAN12
    От gogorog във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 16
    Последно: 19-09-11, 16:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе